Malta’da Eğitim Alacaklar İçin COVID-19 Güncellemesi

Malta’da Eğitim Alacaklar için COVID-19 Güncellemesi

DilokuluMalta olarak her zaman olduğu gibi en güncel bilgileri siz değerli öğrencilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Times of Malta’nın yapmış olduğu açıklamaya göre,  Malta’daki son durum diğer Avrupa ülkelerine göre çok çok daha iyi durumda.

Malta AB de en az COVID-19 aktif vaka sayısına sahip. Ayrıca test bakımından yüzde olarak en fazla test yapan ülkeler arasında.

6 Temmuz Pazartesi günü yapılan son açıklamaya göre. Ardaşık son 3 günde (3, 4 ve 5 Temmuz) yapılan testlere göre yeni vaka sayısı sıfır (0) olarak belirlenmiş . Malta’da şuan sadece 10 kişi COVID-19 tedavisi görmekte.

Avrupa Birliğine bağlı ülkeler sınır kapılarını tekrar açmaya başladı. Times of Malta 27 Avrupa Birliğine üye ülkelerde, 500.000 kişinin üzerinde  COVID-19 durum analizi yaptı. Bu analiz sonucunda Malta, vaka sayısı az olan ülkeler arasında en düşük sayıya sahipken, onu 19 vaka ile Estonya ve 20 vaka ile Finlandiya takip ediyor.

Malta’da Pandeminin başladığı dönemde, yani Mart başında yaklaşık 673 vaka tespit edilmişti ve 9 Malta vatandaşı maalesef hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetmiştir.

Malta Sağlık Bakanı Sayın Christopher Fearne tüm dünyada olduğu gibi Malta’da da önemli tedbirler almıştır.

Avrupa’da Dördüncü

Tüm Avrupa’daki duruma bakıldığında, 07/07/2020 tarihinde Worldometers  (https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries) tarafındanvurgulandığıgibi, 673 toplam vaka sayısında 654 iyileşme ve Temmuz ayına kadar gelen 4 ay’lık pandemi sürecinde 9 vefat sayısı mevcuttur. Bu durum Malta’yı Avrupanın iyileşme sürecinde ve tedbirleri eksiksiz yerine getirmelerinden dolayı 4. sıraya girmesini sağlamıştır.

Malta’nın nüfusa oranla,
Avrupa’daki en düşük yeni vaka sayısına sahip ülke olduğu,
aynı şekilde en az aktif vaka sayısına sahip ülke olduğu ve
en fazla test uygulayan ülke olduğu belirtildi.

Malta’da eğitim alacaklar için son 1 haftada sadece 2 yeni vaka tespit edildiği göz önünde tutulursa çok şanslıyız.

İnşallah Türkiye’deki yeni vaka sayısı düşme eğilimi sergilemeye devam eder ve bir an evvel karşılıklı eğitimler başlar.

Malta’da eğitim almak isteyen öğrencilerin merak ettiği tüm soruların cevabını DilokuluMalta ekibi olarak titizlikle araştırıp cevaplıyoruz.

Malta’da alınan tedbirler doğrultusunda, İngilizce eğitim veren dil okulları 6 Temmuz 2020 tarihi itibariyle eğitime başladı. Şimdilik AB içerinde bulunan ülkelere kapılarını açan Malta Hükümeti , Türkiye’ye 15 Temmuz 2020 tarihinde kapılarını açabileceklerini öngördüklerini söylediler.

Summary
Malta'da Eğitim Alacaklar İçin COVID-19 Güncellemesi
Makale
Malta'da Eğitim Alacaklar İçin COVID-19 Güncellemesi
Açıklama
Malta'da Eğitim Alacaklar İçin COVID-19 Güncellemesi; Malta'nın nüfusa oranla, Avrupa'daki en düşük yeni vaka sayısına sahip ülke olduğu, aynı şekilde ...
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir