Malta Market Fiyatları 2024: Malta’da En Ucuz Marketler

malta yasam masraflari ve market fiyatlari

Malta Market Fiyatları: Malta’da Uygun ve Ekonomik Market Rehberi

Malta’ya ister tatil için ister Malta dil okullarına öğrenci olarak gelin, Malta’da kalacağınız süre boyunca en büyük harcama kalemi Malta marketleri olacaktır. Malta market fiyatları hakkında ufak bir bilgilendirme ve bir kaç ipucuna dikkat ederek bütçenizi korumanız mümkün;

1. En Ucuz Marketleri Keşfedin

malta yasam maliyetleri en ucuz marketler

Malta genelinde birçok market bulunmakta ve her birinin fiyat politikası farklıdır. Malta market fiyatları arasından uygun fiyatlı alışveriş yapmak istiyorsanız, yerel pazarları, küçük marketleri ve indirimli fiyatlar sunan süpermarketleri ve marketleri keşfetmeye odaklanmalısınız. Özellikle büyük zincir  Malta marketlerinin yanı sıra, mahalle bakkalları ve pazar yerlerinde de ekonomik fiyatlar bulunabilir.

Malta market fiyatlarına dikkat eden Maltalılar genelde, meyve ve sebze ihtiyaçlarını lokal manavlardan yapar. Gündelik süt, peynir, hazır yemekler ve kişisel bakım gibi ihtiyaçlarını ise genelde marketlerden yaparlar. Marketlerde meyve ve sebze ürünleri genel olarak manavlara veya pazarlara göre daha pahalıdır. Et ürünlerini alırken ise, market yerine lokal kasapları tercih ederler.

2. İndirim Fırsatlarını Takip Edin

Tükiye’de olduğu gibi Malta’da marketler, genellikle belirli günlerde veya belirli ürün gruplarında indirimler sunarlar. Haftalık kampanya broşürlerini incelerseniz bazı ürünleri daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

3. Online Market Alışverişini Değerlendirin

Malta’da birçok market, online alışveriş seçenekleri sunar. Online alışveriş, zaman kazandırmanın yanı sıra bazen mağazalardan daha uygun fiyatlar sunabilir. Farklı online marketleri karşılaştırarak, en uygun fiyatlı olanları seçebilirsiniz.

Malta’daki En Ucuz Marketler

 1. Lidl Supermarket, Sliema’da, San Gwann’da, Mifsud’da ve Qormi de var. (A101, Bim tarzında)
 2. Pavi Supermarket, Qormi’de var.
 3. Smart Supermarket, Birkirkara’da var.
 4. Pama Supermarket, Mosta’da var.
 5. Scott’s Supermarket, Birkirkara’da bulunuyor.
 6. Green’s Supermarket Swieqi’de ve Mosta’da bulunuyor.
 7. Welbee’s Supermarket, St Julians’ta 3 tane, Sliema’da ve Msida’da var.
 8. Tower Supermarket, Sliema’da var.

Malta’da Hangi Market Nerede? Hangi Marketten Alışveriş Yapılır?

Malta‘da bulunduğunuz her yerde marketler ile karşılaşabilirsiniz. Ama genelde daha büyük süper marketlerde fiyatlar bazı ürünlerde uygun olurken bazı ürünlerde ise daha pahalı olabiliyor. Malta yaşam masraflarını en çok etkileyen kalem market alışverişi olduğuna göre, alışveriş yapmadan önce market  karşılaştırması yapmanızda fayda var.

Örneğin, küçük ve lokal marketlerde, su ve gazlı içeçecekler daha pahalı iken büyük marketlerde bu ürünler daha ucuz. Ama büyük marketlerin bazılarında sebze ve meyve daha pahalı. Ya da St. Julians, Sliema gibi turistlerin yoğun bulunduğu alanlarda market fiyatları daha pahalı. Ama Swieqi, Pembroke, Gzira, Qormi, Msida gibi bölgelerde market fiyatları daha ucuz.

Sliema’daki Marketler

Malta’da gideceğiniz bölgeye veya dil okulunuzun bulunduğu yere göre farklı marketlerden alış veriş yapabilirsiniz. Eğer Inlingua Malta, IELS, NSTS, I Am Language gibi okullardan birine gidecekseniz bu bölgedeki marketleri haritada görebilirsiniz. Lidl bu bölgedeki en ucuz marketlerden biridir.

St. Julians’daki Marketler

Ya da St Julian’s  bölgesinde iseniz ve ESE Malta, EC Malta, ACE Malta, International House, EF, Elanguest gibi dil okullarından birindeyseniz St Julians, bölgesinde olan Arcadia Supermarket‘i tercih edebilirsiniz. Arcadia, biraz pahalı olduğu için Welbees veya 24 saat açık olan SPAR marketi tercih edebilirsiniz. Genelde gece açık olduğu için bizde bu bölgede kalırken SPAR’ı tercih ediyoruz.

Swieqi’deki Marketler

Swieqi bölgesinde iseniz ve Clubclass Malta, Sprachcaffe Malta, Atlas Malta gibi dil okullarından birindeyseniz Swieqi bölgesinde olan Greens Supermarket‘i tercih edebilirsiniz. Greens bu bölgedeki en ucuz marketlerden biridir.

Malta’daki En Ucuz Marketler

Malta'da En Çok Tercih Edilen Süpermarketler

Malta’nın En Ucuz Marketi:
Lidl Supermarket

Lidl aslında Almanya merkezli bir süpermarket markası olmasına rağmen Avrupa’da bir çok ülkede hizmet veriyor. Lidl Marketleri bizdeki A 101, BIM tarzında fakat daha büyük. Yani en ekonomik ve en iyi fiyat politikasını sunan uluslararası bir market zinciri. Malta’da şu anda 2023 Aralık itibari ile 11 şubesi bulunuyor. Lidl marketleri, Malta’da  Sliema, San Gwann, Mifsud, Qormi, Luqa, Zejtun, Zurrieq, Mosta ve St. Paul’s Bay de bulunuyor. Ayrıca Naxxar’da da büyük bir lojistik merkezi var.  

Aynı zamanda online sipariş de verebileceğiniz Lidl marketleri, Maltalılar tarafından en çok tercih edilen süpermarket. Eğer St, Julians, San Gwann ve Sliema bölgelerindeki Malta dil okullarından birini tercih ediyorsanız size yakın bir Lidl market bulabilirsiniz. 

malta yasam masraflari malta en ucuz market

Malta Market Fiyatları 2024

Son güncelleme Haziran 2024 (Malta market fiyatları güncellemesi en son bu tarihte yapılmıştır.) Yukarıda genel bir alışveriş yaptık. Buna ek olarak birazda fiyat aralıklarını yazmakta fayda var;

 • Makarna fiyatları çok değişken, markaya göre ve büyüklüğüne göre çok değişiyor. 0,72 € – 2,00 € arasında çok farklı seçenek var.
 • Peynir çeşitleri çok fazla. Bizdeki gibi peynirler yok ama bir çok çeşit ithal peynir var. 2,50 €’dan 10,00 €’ya kadar bir çok seçenek bulabilirsiniz.
 • Hazır çorbalar genelde 0,50 € – 2,5 € arasında değişiyor. Tercihinize göre çok farklı markalar bulmak mümkün.
 • Cipslere gelince 150 gramlık Doritos 0,99 €. Boyut büyüdükçe fiyatlarda artıyor.
 • Valiz hazırlarken en fazla şampuan, duş jeli, krem gibi malzemeler ekstra yer tutuyor. Türkiye’deki tüm markalar burada mevcut ve aşağı yukarı aynı fiyatlarda.
 • Dondurulmuş pizzalar yine markaya göre değişiyor. Fiyatlarına gelince 3,00 €’dan başlayıp 7,00 €’ya kadar çıkıyor. Dışarıda pizza yerseniz normal kafede 30 cm pizza 8 € – 13 € arasında. Doritos v.s. gibi markalara yönelirseniz 20 € ve üzerine çıkıyor.
 • Malta’da sigara fiyatları Türkiye ile kıyaslandığında biraz daha pahalı, 1 paket Marlboro fiyatı 5,36 €.
 • Malta’da ortalama bir restoranda tek kişi yemek yerseniz, 3 çeşit (ana yemek, salata, tatlı, içecek) 10 – 30 Euro arasında tutacaktır.
ÜrünMiktarFiyat
Baget Ekmek1 Adet0,45 € – 0,55 €
Elma1 Kg1,99 €
Muz1 Kg1,98 €
Limon1 Kg2,90 €
Portakal1 Kg3,55 €
Üzüm500 Gram3,85 €
Havuç1 Kg1,58 €
Sarımsak250 Gram0,88 €
Kabak1 Kg4,96 €
Soğan1 Kg2,90 €
Taze Fasulye250 Gr3,15 €
Karpuz500 Gr2,10 €
MaydanozDemet1,48 €
Salatalık1 Kg3,25 €
Patates1 Kg1,10 €
Domates1 Kg3,05 €
Nuggets (Tavuk)1 Kg5,00 €
Hamburger Eti1 Kg7,9 €
Dana Kıyma1 Kg7,80 €
Dana Pirzola1 Kg6,60 €
Cheddar Peynir200 gram3,90 €
YumurtaAltılı1,00 €
Tereyağ250 Gram2,10 €
Margarin250 Gram1,93 €
Yoğurt500 Gram1,14 €
Süt (taze)1 Litre0,83 €
Ayçiçek Yağı1 Litre1,70 €
Zeytin Yağı1 Litre7,73 €
Fileni Nugget (Hazır)1 Paket2,05 €
Makarna500 Gram0,90 €
Bal500 Gram3,75 €
Nutella450 Gram4,25 €
Bira – Carlsberg33 cl kutu0,95 €
Bira – Heineken33 cl kutu1,07 €
SuŞişe 5 L1,09 €
Nescafe Classic100 Gram2,65 €
Nescafe Gold100 Gram4,29 €
Coca Cola1 Litre1,10 €
Lipton Poşet Çay100’lü Paket4,08 €
Dalan Şampuan1 Adet4,74 €
Head & Shoulders Şampuan1 Adet5,29 €
Adidas Shower Gel1 Adet3,11 €
Nivea Shower Gel1 Adet3,49 €
Colgate Diş Macunu1 Adet1,78 €
Colgate Diş Fırçası1 Adet1,07 €
Toplam Tutar133,75 €

Online Alışverişte  Malta Market Fiyatları 2024

Malta’da neredeyse hemen hemen her markettin aynı zamanda online sipariş yapabileceğiniz bir sistemi mevcut. Böylece Malta market fiyatlarına henüz Malta’ya gitmeden önce ulaşabilirsiniz. Böylece, marketleride karşılaştırabilirsiniz. İşte online alış veriş yapabileceğiniz Malta marketleri ve linkleri;

 1. Tabiki Lidl en üstte: https://www.lidl.com.mt/ 
 2. Greens : https://www.greens.com.mt/
 3. Welbees: https://welbees.mt/supermarkets/
 4. Savemart: https://savemart.com.mt/
 5. Mgarr Farms: https://www.mgarrfarms.com/
 6. Scotts: https://www.scotts.com.mt/
 7. Pavi – Pama: https://pavipama.com.mt/
 8. Malta Farms: https://malta-farms.com/

Malta’da Türk Restoranları

Malta’da hatırı sayılır Türk restoranları mevcut. Eğer Malta’da iken Türk yemeklerini özlerseniz alternatiflerinizin arasında bulunsun;

 • Moo’s Kebab – Gzira
 • Oz Sofra – Bugibba
 • Millennium Turkish Kebab House – Sliema
 • Oz Sofra Kebab – Sliema
 • Mr. Kebab -Qawra
 • Tabbak – Gzira
 • Istanbul Kebab House – Sliema
 • Posh Turkish – Mosta
 • Afiyet Olsun House of Kebab – San Gwann
 • Bayrak Kebab – Sliema
 • A La Turca – San Gwann
 • Adana Kebab House – St julians

Malta’da Türk Marketi

Evet, Malta’da Türk marketi var. Adı’da Turkish Mini Market. Malta’da iken Türk ürünlerine özlem duyarsanız diye…

Adresi: Triq Il-punent, Msida, MSD173, Malta

Türk ürünleri normal olarak kıyaslama yaptığınızda ithal edildiği için biraz pahalı. Baklava, tahin, pekmez, poğaça, reçel gibi ürünleri bulabilirsiniz. Malta’da Rakı bulabileceğiniz nadir yerlerden biri. Vergisiz olduğu içinde Türkiye’ye oranla daha ucuz.

Malta’da Türk Berber

Yine Evet, Malta’da Türk berber var. Adı’da Turkish Barber Shop…

Adresi: Triq Sant Andrija, FGR Is-Swieqi MSD173, Malta

Yardıma mı İhtiyacın var?

Ücretsiz bilgi formunu doldur,
uzman eğitim danışmanın yanıtlasın…

Sıkça Sorulan Sorular

Malta’da en uygun marketleri nasıl bulabilirim?2024-01-08T18:49:05+03:00

Malta genelinde uygun fiyatlı alışveriş yapmak için yerel pazarları, küçük marketleri ve indirimli fiyatlar sunan süpermarketleri keşfetmelisiniz. Özellikle mahalle bakkalları ve yerel pazarlar daha ekonomik olabilir.

Hangi süpermarket Malta’da daha uygun fiyatlar sunar?2024-01-08T18:56:50+03:00

Lidl Supermarket, Malta genelinde en uygun fiyatları sunan süpermarketlerden biridir. Lidl aslında Almanya merkezli bir süpermarket markası olmasına rağmen Avrupa’da bir çok ülkede hizmet veriyor. Lidl Marketleri bizdeki A 101, BIM tarzında fakat daha büyük. Yani en ekonomik ve en iyi fiyat politikasını sunan uluslararası bir market zinciri.

Malta’da genel olarak hangi bölgelerde market alışverişi yapmak daha ekonomik?2024-01-08T18:49:14+03:00

Genelde Malta’da, turistik bölgelerdeki marketlerde fiyatlar biraz daha yüksek olabilir. Swieqi, Pembroke, Gzira, Qormi, Msida gibi yerlerde ise market fiyatları genellikle daha uygun olabilir.

Malta’da hangi marketlerde Türk ürünleri bulabilirim?2024-01-08T18:49:22+03:00

ürk ürünleri arıyorsanız, Malta’da Turkish Mini Market adında bir Türk marketi bulunmaktadır. Adresi Triq Il-punent, Msida, MSD173, Malta’dır.

Malta’da online alışveriş yapabileceğim marketler hangileri2024-01-08T18:49:31+03:00
Malta’da genel olarak restoranlarda yemek fiyatları nasıl?2024-01-08T18:49:41+03:00

Malta’da ortalama bir restoranda tek kişi için yemek yemenin fiyatı, 3 çeşit (ana yemek, salata, tatlı, içecek) için 10 – 30 Euro arasında değişmektedir.

Malta’da genel olarak taze ürünlerin fiyatları nasıl değişir?2024-01-08T18:49:49+03:00

Malta, coğrafi konumu ve ada olma özelliği nedeniyle bazı taze ürünleri ithal etmek zorunda kalır. Bu durum, özellikle marketlerde bazı ürünlerin fiyatlarının yüksek olmasına neden olabilir. Yerel pazarlarda alışveriş yapmak, genellikle daha uygun fiyatlar ve taze, yerel ürünlerin tadını çıkarma fırsatı sağlar.

Malta’da hangi günler marketler genellikle indirimler sunar?2024-01-08T18:49:55+03:00

Malta’daki marketler genellikle belirli günlerde veya belirli ürün gruplarında indirimler sunarlar. Haftalık kampanya broşürlerini takip ederek bazı ürünleri daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Malta’da market alışverişi hangi bölgelerde daha ucuz?2024-01-08T18:47:43+03:00

Malta’da market fiyatları, genellikle turistik bölgelerde biraz daha yüksek tir. Swieqi, Pembroke, Gzira, Qormi, Msida gibi daha yerel bölgelerde market fiyatları genellikle daha uygun olabilir. Bu nedenle, bulunduğunuz bölgeye göre fiyatları karşılaştırarak daha ekonomik alışveriş yapabilirsiniz.

Malta market fiyatları ile ilgili en çok arananlar;

malta marketleri, malta market fiyatları, malta en ucuz marketler ve malta market fiyatları 2024

Leave A Comment

Yeni İçerikleri Kaçırmamak İçin Bültenimize Kayıt Olun

Kampanya ve yeni makaleler için sizi bilgilendireceğiz.

Üye olarak Gizlilik Politikamızı ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş sayılırsınız.

Go to Top