Malta’da Üniversite Hazırlık Atlama Kursları

Malta’da Üniversite Hazırlık Atlama

Malta’da Üniversite Hazırlık Atlama: Türkiye’deki üniversite eğitimi sisteminde, vakıf üniversitelerinin neredeyse tüm bölümleri, devlet üniversitelerinin ise büyük bir bölümü İngilizce bilgisi ve İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler için Hazırlık Eğitimini zorunlu tutuyor. Üniversitelerde verilen hazırlık sınıfını başarı ile tamamlayan öğrenciler ise bölüme geçmeye hak kazanıyor.

maltada universite hazirlik atlama

Özellikle hazırlık sınıfı dönem sonlarında yapılan sınavlar ve final niteliği taşıyan Proficiency Sınavları sonucunda öğrencilerin bölüme geçip geçemeyeceği belli oluyor. Buda öğrencilere yıl içerisinde ödenen üniversite harçlarına ek olarak dışarıdan da bu sınavlara hazırlanabilmek amacı ile özel dersler, İngilizce kursları, Proficiency kursları gibi ek ücretler doğurmakta. Aynı zamanda Hazırlık Yılı eğitimi olarak Türkiye’de geçirilen 1 sene içerisinde İngilizce bilgisinin tamamen üst seviyeye geçememesinden dolayı, bölüme geçildiğinde ise bölüm derslerinde sıkıntılar yaşanmakta. bu sebeple, yurtdışında, özelliklede Malta'da üniversite hazırlık atlama kursları çok daha verimli ve popüler hale geliyor.

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Süre Seçimi

Türkiye’de Üniversite Hazırlık mı? Yurtdışında Üniversite Hazırlık Atlama mı?

Maliyet: Türkiye’de vakıf ve özel üniversitelere hazırlık yılı ücretleri 100.000 – 250.000 TL aralığında seyrediyor. Eğitim sonundaki sınavlarda başarılı olduğunuz takdirde bölüme geçebilirsiniz. Sınavlarda başarılı olamazsanız ek dersler, özel dersler, Proficiency hazırlık kursları alıp genelde yaz dönemi sonunda yapılan Proficiency sınavlarına girmeniz gerekir. Yada IELTS, TOEFL IBT, Pearson PTE gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlara girerek üniversitenizin bölüme geçmek için belirlediği minimum puanı almanız gerekir. Bu da maliyeti biraz daha arttıracaktır.

Yurtdışında üniversite hazırlık atlama kursu fiyatları ise ülkelere, şehirlere ve okullara göre çok değişiklik gösterir. İngiltere’de hazırlık atlama kursları 4000 GBP ile 8000 GBP arasında değişiklik gösterirken, Amerika’da hazırlık atlama kursları 6000 USD ile 10000 USD arasında değişiklik gösterir. Malta’da üniversite hazırlık atlama kursları ise 4000 – 8000 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Malta dil okulu fiyatları linkinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Eğitim: Üniversitelerin hazırlık yılı eğitimi tabi ki de müfredat olarak yeterlidir. Yapılan bitirme sınavları ile İngilizce yeterliliği ölçülür ama neticesinde, ileri eğitim dönemi için ne yazık ki yeterli olması imkansızdır. Yurtdışı üniversite hazırlık atlama kursları ile karşılaştırıldığında, daha kısa zaman ve bütçe ile daha iyi bir İngilizce seviyesine gelinebilir. Ve özellikle Türkiye’ye dönüşte, üniversitelerin istediği yeterli IELTS, TOEFL IBT, Pearson PTE gibi sınavlara girilerek çok daha yüksek puanlar alınabilir.

Yurtdışında üniversite hazırlık atlama kurslarının en büyük avantajı, eğitim boyunca süre gelen İngilizce probleminin tamamen ortadan kaldırılması ve özellikle bölüme geçildiği zaman bölüm derslerinde İngilizce özgüvenin sağlayacağı kolaylıklardır.

Özellikle Malta’da sunulan uzun dönem Akademik İngilizce Kursları ve Malta'da üniversite hazırlık atlama kursları bu konuda öğrencilere çok büyük kazanımlar sağlayacaktır. Öğrencilere hem İngilizce konusunda gelişim kaydetme şansı verirken hem de IELTS veya TOEFL IBT gibi sınavlara ek ücret ödemeden hazırlanma fırsatı sunulmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Malta’da üniversite hazırlık atlama kursları hangi amaçla yürütülür?2023-11-15T12:03:21+03:00

Malta’da üniversite hazırlık programları, öğrencilere yüksek öğrenime başlamadan önce akademik ve dil becerilerini geliştirmeleri için fırsat sunar. Programlar, uluslararası öğrencilerin Malta’daki veya yurtdışındaki üniversitelere başvurularını kolaylaştırmayı amaçlar.

Malta’da hazırlık atlama kursları ne kadar sürer?2023-11-15T11:10:03+03:00

Malta’da üniversite hazırlık atlama kursları, öğrencilerin İngilizce seviyesine göre değişiklik göstersede genellikle 6 ila 12 ay arasında sürer. Programın uzunluğu, öğrencinin başlangıç seviyesine ve hedef üniversitenin kabul ettiği İngilizce yeterliliğine bağlı olarak değişebilir.

Malta’da üniversite hazırlık atlama kursları hangi konuları kapsar?2023-11-15T12:02:05+03:00

Bu programlar genellikle genel İngilizce dil derslerini içerir ve aynı zamanda akademik yazma, okuma ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler sunar. Ayrıca, öğrenciler hedefledikleri alanda ileri düzey eğitimlerde alabilirler.

Malta’da üniversite hazırlık atlama kurslarına kabul şartları nelerdir?2023-11-15T11:18:57+03:00

Kabul şartları okuldan okula değişebilir, ancak genellikle programlara katılmak için belirli bir seviyede İngilizce dil yeterliliği gereklidir. Akademik alanda verilen eğitimler için minimum seviyede bir İngilizce şartı aranması makuldur.  Yeterli İngilizce seviyesine sahip değilseniz, bu aşamadan önce, belirli bir süre genel İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

Malta’da üniversite hazırlık atlama kursları için vize gerekiyor mu?2024-03-23T00:58:50+03:00

Keisnlikle evet. Eğer geçerli bir schengen vizeniz yoksa veya yeşil pasaport sahibi değilseniz Malta’da üniversite hazırlık atlama kurslarına katılabilmeniz için Malta vizesine ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda, Malta öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. Malta öğrenci vizesi ile ilgili bilgilere eğitim danışmanınızdan ya da Malta öğrenci vizesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Malta’daki üniversite hazırlık atlama kursları hangi okullarda verilir?2023-11-15T11:29:34+03:00

Malta’da üniversite hazırlık atlama kursları birçok dil okulu ve eğitim kurumu tarafından sunulur. Malta’da öğrenciler için eğitim veren en iyi malta dil okulları listeis şu şekilde;

 • ESE Malta
 • ACE Malta
 • Clubclass Malta
 • Malta Üniversitesi Dil Okulu
 • Am Language Malta
 • Sprahccafe Malta
 • Easy Malta
 • Atlas Malta
 • Maltalingua
 • Berlitz – Ela Malta
 • EC Malta
Malta’daki yaşam maliyetleri ve konaklama seçenekleri nelerdir?2023-11-15T11:34:23+03:00

Malta’da yaşam maliyetleri, konaklama türüne, yaşam tarzınıza ve harcamalarınıza bağlı olarak değişkendir. Bu konuda daha detaylı bilgiye Malta’da yaşam maliyetleri yazısından ulaşabilirisniz. Ama genel olarak Malta, Avrupa’daki en ekonomik yaşam maliyetlerine sahip ülkelerden biridir. Öğrenciler için apart konaklamalardan, yurt ve hostellere kadar her bütçe için konaklama seçeneği mevcuttur. Seçeceğiniz okula ve konaklama tipine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Konaklamalar ile ilgili detaylı bilglere seçtiğiniz okulun sayfasından ulaşabilirsiniz.

Malta’da üniversite hazırlık atlama kurslarının maliyeti nedir?2023-11-15T11:35:49+03:00

Üniversite hazırlık atlama kurslarının maliyeti programın süresine, kurumun kalitesine ve eğitimin içeriğine bağlı olarak değişir. kurs fiyatlaır genel olarak hafta bazlı hesaplanır. Süre arttıkça, haftalık birim maliyet fiyatı düşer. Detaylı bir bilgi için eğitim danışmanınız ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir.

nasıl yardımcı olabiliriz?

Aradığınızı Bulamadınız mı?

yardım etmek için buradayız …

tüm talep ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

formu göndererek *
Go to Top