Malta Rehberi, Malta Hakkında En Bilgili Kaynak…

Malta’ya mı seyahat etmeyi planlıyorsunuz? İster dil eğitimi almak, ister unutulmaz bir tatil geçirmek isteyin, bu kapsamlı rehber size Malta’da ihtiyacınız olan tüm bilgileri sunar.

Bu rehberde şunları bulabilirsiniz:

Malta’da eğitim: Dil okulları, eğitim sistemi, vize ve oturma izni işlemleri
Malta’da yaşam: Konaklama, ulaşım, sağlık, alışveriş, yeme-içme
Malta’da gezilecek yerler: Tarihi ve turistik mekanlar, doğal güzellikler
Malta’da yapılacak aktiviteler: Eğlence, spor, kültürel etkinlikler
Malta’da dil öğrenmek: Dil okulları, kurs seçenekleri, fiyatlar
Malta’da tatil: Tatil destinasyonları, konaklama seçenekleri, aktiviteler
Vize ve Pasaport vize ve pasaportla ilgili son güncellemeler ve haberler

Malta’ya seyahatinizi planlarken bu rehber size yol gösterecek ve Malta’da keyifli bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Malta hakkında aradığınız herşeyi geniş makale kütüphanemizde bulabilirsiniz…

Kategoriler

  • Schengen vize ücretine zam geliyor. Avrupa Birliği Komisyonu 02 Şubat 2024 tarihinde Schengen vize ücretinin arttırılması için bir teklif sundu. Teklif 01 Mart 2024 tarihine kadar Avrupa Birliğine üye ülkeler tarafından değerlendirilecek.

  • Malta Konsolosluğu İstanbul/Türkiye Nerede? Malta Vize Başvurusu Malta Konsolosluğuna mı Yapılır? Malta Konsolosluğundan Randevu Nasıl Alınır? Nasıl Başvurulur?

  • Malta küresel oturma iznine (GRP) kısaca yatırım yaparak Malta’ya yerleşmek de denilebilir. GRP’ye başvuru yapacak kişiler, Malta’da mülk almak veya kiralamak zorundadır. Satın alma veya kiralma işlemi sonrasında, Malta’ya yerleşmek için Global Rresidence Programme başvurusu yapılabilir.

  • Startup Malta Oturma İzni - Malta Yeni Fikrinizi Bekliyor! Startup Eğer Yenilikçi Bir İş Modeli veya Fikriniz varsa Startup Malta 1 Milyon Euro Destek Veriyor!

  • Dijital Göçebe Oturma İzni Programı yani Nomad Residence Permit, günümüzün teknoloji dünyasında uzaktan çalışıp Malta’da ikamet etmek isteyenler için  oturma izni olarak açıklanabilir. Birebir tercümede digital göçebelere oturma izni gibi bir ifade çıksada, Nomad Residence Permit, başvuranlara Malta’da yasal olarak ikamet ederken başka bir ülkedeki mevcut istihdamlarını sürdürmelerine olanak tanır.

  • MPRP, yani Malta Süresiz Oturma İzni aslında bir yatırım karşılığında Malta’da oturma izni başvurusu yapabileceğiniz bir programdır. Malta’da yaşamak isteyen yabancı yatırımcılara sunulan bir fırsattır. Bu program, Malta’da mülk satın alarak veya kiralamak suretiyle belirli bir yatırım yapmayı taahhüt eden kişilere kalıcı ikamet hakkı sağlar.

  • Malta hükümeti, AB/AEA/İsviçre vatandaşı olmayanlara Malta oturma izni veren bir kaç farklı program hakkı tanır. Genel olarak Malta oturma izni ya da Malta oturum izni alabilmeniz için bu programlardan birine başvuru yapabilirsiniz. Başvurular, genel anlamda Idendita tarafından yönetilir. İşte Malta’da oturma izni alabileceğiniz 2024 yılında yürürlülükte olan Malta Residence Permit / Malta Oturma İzni programları:

  • Akdeniz’in en güzel ada ülkesi, tatil cenneti Malta’ya yerleşmek son günlerde en çok araştırılan konulardan bir tanesi. Peki Malta’ya nasıl yerleşilir? Bu yazımızda, yazımızda Malta’ya yerleşmek için başvuru prosedürlerini, Malta’ya taşınmadan önce Malta hakkında bilmeniz gerekenleri, kısaca, yaşam, sağlık, ulaşım, vize, gibi prosedürler hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.

  • Yeşil pasaport, genellikle devlet görevlileri, diplomatlar ve belirli meslek grupları gibi özel statüdeki kişilere verilen bir tür pasaporttur. Yeşil pasaportun resmi ismi hususi pasaporttur. Hususi pasaport, yeşil renkte basıldığı için yeşil pasaportta denir. Hususi, sözlük anlamı olarak özel anlamına geldiği için yeşil pasaport sahiplerine de bazı özel haklar tanınır.

Malta Rehberi, Malta Hakkında En Bilgili Kaynak…

malta rehberi 1

Önemli Linkler:

nasıl yardımcı olabiliriz?

Aradığınızı Bulamadınız mı?

yardım etmek için buradayız …

tüm talep ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

formu göndererek *