Malta Öğrenci Vizesi: 13 Adımda Malta Öğrenci Vizesi

Malta Öğrenci Vizesi

Malta Öğrenci Vizesi ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Malta’da herhangi bir dil okulunda İngilizce eğitimi veya üniversitede lisans, master, doktora gibi bir eğitim almak istiyorsanız Malta öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor. Malta, 01 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Avrupa Birliğine tam üye olduğu için Schengen vizesine ihtiyacınız var. Malta’da iki tip vize var;

Bununla birlikte, Malta’ya vize almadan da gitmek mümkün. Eğer yeşil pasaport veya gri pasaport sahibi iseniz, ya da geçerli bir schengen vizeniz var ise  Malta’ya vize almadanda gidebilirsiniz. Eğer bordo pasaport sahibi iseniz bu durumda Malta’ya gidebilmek için schengen vizesine veya Malta öğrenci vizesine ihtiyacınız olacaktır. İşte Malta öğrenci vizesi için ihtiyacınız olan herşey.

malta ogrenci vizesi

Malta vizesi nasıl alınır? Malta vize randevusu nasıl alınır? Malta vize başvurusu nasıl yapılır? Malta öğrenci vizesi nasıl alınır? Malta staj vizesi nasıl alınır? Malta çalışma vizesi nasıl alınır? Malta vize uzatması nasıl yapılır? Malta'da vize uzatma nasıl yapılır? Malta erasmus vizesi nasıl alınır? Malta turistik vize nasıl alınır? Malta business vizesi nasıl alınır? Malta vize başvurusu nasıl yapılır? Malta vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Malta vizesi için gerekli evraklar listesi? Malta vize ücreti ne kadar? Malta vize ücreti ne kadardır? Malta'ya gitmek için vize gerekiyor mu? Malta vizesiz mi? Malta'ya gitmek için vize almalı mıyım? Malta yeşil pasaporta vize uyguluyor mu? Yeşil pasaportla Malta'ya gitmek için vize almalı mıyım? Malta schengen mi?

1. Malta Öğrenci Vizesi Nedir?

Malta’nın son yıllarda Türkiye’de bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bir tanesi de şüphesiz Malta öğrenci vizesinin kolaylığıdır. 01 Ocak 2003 tarihinden önce Türk öğrencilere ve turistlere vize uygulamayan Malta, 01 Ocak 2003 tarihinden itibaren Türk öğrencilere ve turistlere vize uygulamaktadır. 01 Kasım 2008 tarihinden Avrupa Birliğine tam üye olan Malta vizesi de artık schengen vizesi olmuştur. Malta öğrenci vizesi başvurularında uygulanan vize, 90 güne kadar ki başvurularda Malta tarafından verilen schengen vizesi, 90 gün ve üzeri başvurularda Malta öğrenci vizesidir.

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Süre Seçimi

2. Schengen Nedir? Schengen Vizesi Nedir?

Schengen Antlaşması 1985 yılında Almanya, Fransa, Hollanda, Lüksemburg ve Belçika arasında yürürlülüğe girmiş ve zaman içerisinde diğer Avrupa ülkeleride katılmıştır. Schengen bölgesinde bulunan ülkeler için ortak vize uygulamasına geçilmesinden sonra, tek bir vize ile tüm Schengen ülkelerine geçiş hakkı tanıyan vizeye Schengen vizesi denir. Schengen hakkında daha detaylı bilgiler için Bknz. Schengen Vizesi Nedir

dilokulumalta edge icon
Whatsapp’tan Anında Bilgi Al!

İstersen Malta da eğitim konusunda uzman eğitim danışmanınla Whatsapp üzerinden direk görüşebilirsin

3. Malta Vizesiz Mi? Malta'ya Vizesiz Gidebilir Miyim?

Malta'ya Gitmek İçin Vizeye İhtiyacım Var Mı?

Malta'da İngilizce kursu eğitimi almak için Malta dil okullarına kayıt olmak istiyorsanız Malta öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Malta vizesi, Malta'nın Avrupa Birliğine tam üye olmasından sonra Schengen vizesi olarak değiştirilmiştir. Eğer 90 güne kadar bir eğitim planlıyorsanız bu durumda Schengen vizesine başvurmanız gerekiyor. 90 günden daha uzun bir eğitim planlıyorsanız bu durumda Malta öğrenci vizesine başvurmanız gerekiyor.

Eğer yeşil pasaport sahibi iseniz Malta'ya vize başvurusu yapmadan gidebilirsiniz. Bu durumda Malta'da 90 gün boyunca vizesiz kalabilirsiniz. Peki ya, 90 günden daha fazla bir eğitim planlıyorsanız? Bu durumda da, Malta'da vize uzatma işlemi yaparak daha uzun süre Malta'da kalabilirsiniz.

Malta'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

 • Geçerli bir Schengen Vizeniz varsa, veya
 • Yeşil pasaportunuz varsa,

Malta'ya Türkiye'den vize başvurusu yapmadan giriş yapma hakkınız vardır. Bu durumda Türkiye'den Malta Vizesine başvuru yapmanız gerekmemektedir. Yani, Malta yeşil pasaport sahiplerine vize uygulamıyor. Yeşil pasaport sahiplerine, Malta'da maksimum 90 günlük kalış izni verilmektedir.

4. Malta Öğrenci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malta'da İngilizce kursu almak istiyorsanız Malta vizesine başvurmanız gerekmektedir. Malta vize başvurusu, "Dilokulumalta.com" eğitim danışmanları tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Dilokulumalta.com Malta vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanması, Malta vize başvuru formlarının doldurulması ve Malta vize dosyasının hazırlanmasını, Malta vize randevusu alınması ve Malta vize başvurusu esnasındaki tüm işlemleri tamamen ücretsiz olarak yapar.

5. Malta Öğrenci Vizesi Başvuru İşlemleri

Malta vizesi için başvuruda bulunacaksanız öncelikle seyahat sebebinize göre başvuruda bulunmanız gerektiğini bilmelisiniz.. Seyahat sebebiniz Malta vize türünüzü belirler. Seyahat türlerine göre Malta vizesi için gerekli evrak listesini aşağıda bulabilirsiniz. Malta vize başvuru işlemleri sırası ile şu şekilde olmalıdır;

 • Malta'da kalacağınız yerin rezervasyonunun yapılması - (Malta öğrenci vizesinde Malta dil okulu evraklarıdır);
 • Malta öğrenci vizesi için gerekli evrakların hazırlanması;
 • Seyahat türünüze göre Malta öğrenci vizesi formlarının doldurulması;
 • Malta vize randevusunun alınması;
 • Malta vize randevusuna şahsen gidilmesi ve Malta vize başvurusunun yapılması;
 • Malta vize başvuru sürecinin takibi ve Malta vizesi alımı;

6. Malta Öğrenci Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Malta öğrenci vizesi randevusunu Malta Konsolosluğunun vize başvuruları merkezi olan VFS'nin web sitesi (https://visa.vfsglobal.com/mar/en/mlt/book-an-appointment) üzerinden almalısınız. Randevu öncesinde evraklarınızı tamamlamanız ve randevunuzugidiş tairhinize göre almanız önemlidir. Ayrıca VFS'nin sitesi üzerinden randevu alırken, randevu ücretini yatırmanız gerekmektedir. Dilokulumalta.com bazı koşullarda ve kampanyalarda, VFS Malta öğrenci vizesi randevu ücretini karşılamaktadır.

Malta öğrenci vizesi için randevu almadan önce tüm evraklarınızı hazırlamanız tavsiye edilir. Randevuyu gidiş tairhinize göre almanızda fayda vardır.

7. Malta Vize Ücreti Ne Kadar?

Malta vize ücreti 2024 yılı için 80 Euro'dur. Malta vize ücreti haricinde ayrıca VFS* tarafından hizmet ücreti olarak 30 Euro alınmaktadır. 90 gün ve üzeri vize başvurularında hizmet ücreti 36 Euro'dur. Ayrıca başvuru sonuçlarının kargo ile gönderilmesini isterseniz ek 12 Euro kargo ücreti alınmaktadır. Pasaportunuzu kendiniz teslim almak isterseniz bu durumda kargo ücretini ödemeniz gerekmemektedir.

Malta VizesiVize Ücreti
Dilokulumalta.com Öğrencileri*Ücretsiz
Schengen Vizesi (90 güne kadar)80 Euro
Malta Vizesi (90 gün üstü)100 Euro
6 - 12 yaş arası40 Euro
0 - 6 yaş arasıÜcretsiz

* Bazı paket programlarda vize ücretleri Dilokulumalta.com tarafından karşılanmaktadır.

8. VFS Nedir?

VFS, Malta Konsololsuğu tarafından Türkiye sınırları içierisinde Malta vize başvurularını kabul etmek için yetkilendirilmiş sadece vize başvuru hizmeti veren yetkili kurumdur.

9. Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Online Kayıt formu doldurulması
 • 2 adet Fotoğraf (yakın zamanda çekilmiş - arka fonu beyaz)
 • Pasaport (vize bitiş tarihinden itibaren 3 ay geçerli süresi olmalı)
 • Eğer masraflarınızı sponsorunuz karşılıyor ise Malta’da kalış süresince tüm masraflarınızın karşılanabileceğini belirten noter onaylı taahhütname. Taahhütname örneğini aşağıda bulabilirsiniz.
 • Banka hesap dökümü; bankadan geriye dönük 3 aylık hesap dökümü alınmalıdır, bu durumda banka imza sirkülerleri de gerekmektedir
 • Öğrenci belgesi veya mezunsanız diploma fotokopisi (orijinal diploma veya noterden onaylı fotokopisi veya e-devletten güncel barkodlu) olması gerekmektedir.
 • Varsa, ev, arsa tapusu v.b. fotokopiler
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • SGK hizmet dökümü-barkodlu (e-devletten alınacaksa barkodlu ve güncel olmak zorunda)

Çalışıyorsanız;

 • Çalıştığınız şirketten eğitim göreceğiniz tarihler süresince izinli olduğunuzu belirten ve dönüşte aynı şirkette işinize devam edeceğinize dair, şirket antetli kağıdına yazılmış dilekçe,
 • Çalıştığınız şirkete ait;
  • Vergi Levhası fotokopisi
  • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
  • İmza Sirküleri fotokopisi
  • Faaliyet Belgesi (orijinal ve yeni tarihli)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (Şirket tarafından kaşeli olmalı)
 • İşe giriş bildirgesi (Şirket tarafından kaşeli olmalı)
 • SGK hizmet dökümü-barkodlu (e-devletten alınacaksa barkodlu ve güncel olmak zorunda)

Malta Öğrenci Vizesi için Taahhütname Örneği

Malta vizesi taahhütname örneğini aşağıda bulabilirsiniz. Malta öğrenci vizesi için hazırlanamsı gereken taaahhütname kesinlikle noter onaylı olmak zorundadır. Herhangi bir hata olmaması açısından bu işlemi eğitim danışmanlarınız ile teyit ettirerek yapmanızı tavsiye ederiz.

Malta vizesi taaahhütname örneğinde belirtilen tutar kısmı kalacağınız gün sayısı X 18 Euro olarak hesaplanmaktadır. Aşağıdaki tabloda gösterilen tutarların banka hesabında gösterilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

10. Malta Öğrenci Vizesi İçin Hesapta Minimum Ne Kadar Para Olmalı?

Öğrenci vizesi başvurusunda, Malta'da kalış süresince tüm masraflarınızı karşılayabileceğinzie dair hesabınızda bir para gösterilmesi gerekir. Bu para, en az 3 aydır hesabınızda olmalı veya kaynağı ispatlanabilen bir para olmalıdır. Bu para sizin veya sponsorunuzun hesabında olabilir. Hesabınızda gösterceğiniz tutar ve detaylarını eğitim danışmanınız ile görüşmeniz tavsiye edilir.

Malta'da kalış süresince hesabınızda göstermeniz gereken tutar günlük 18 Euro'dur. Bazı güncellenmemiş web sitelerinde bu tutar 48 Euro olarak belirtilir. Kalış sürenize göre hesabınzıda göstermeniz gereken tutar şu şekildedir ;

Kalış SürenizGün SayısıTaahhütname Tutarı
4 Hafta29 gün522 Euro
8 Hafta57 gün1026 Euro
12 Hafta85 gün1530 Euro
16 Hafta113 gün2034 Euro
24 Hafta169 gün3042 Euro

Malta Öğrenci Vizesi Taahhütname Örneği

...................... doğumlu, ........................... T.C. Kimlik no’lu kızım/oglum ...................... ......’in ............................tarihleri arasında Malta’da ................. okulunda eğitim göreceği sürede ödemiş olduğum okul ve konaklama için gereken ücretlerin yanı sıra Malta’da kalacağı süredeki diğer bütün masraflarını karşılayabilmesi için ...................... Euro (en az kalacağı gün sayısı X 18 Euro olarak hesaplanacaktır ) ödemeyi beyan ve taahhüt ederim.

Dikkat!!! Malta vizesi için hazırlanacak taahhütnamede yapılacak en ufak bir hata vizenizin eksik süre ile çıkmasına veya vize reddine neden olabilir. Herhangi bir hata olmaması açısından bu işlemi eğitim danışmanlarınız ile teyit ettirerek yapmanızı tavsiye ederiz!

11. Malta Öğrenci Vizesi ve Sponsor İlişkisi

Malta'da dil eğitimi için masraflarınızı kendiniz karşılayamıyorsanız bu durumda 1. derece akrabalarınızdan biri veya çalıştığınız iş yeri size sponsor olabilir. Sponsor, sizin eğitiminiz süresince tüm masraflarınızı karşılayacağını beyan eden kişidir.

Malta öğrenci vizesine başvuru için masraflarınızı sponsorunuz karşılayacaksa, bu durumda ek olarak aşağıdaki belgeleir hazırlamanzı gerekecektir.

 • Masraflarınızı karşılayan kişinin masraflarınızı karşılayacağına dair noter onaylı taahütname
 • Noter onaylı dilekçe örneği Dilokulumalta.com'un yurtdışı eğitim danışmanları tarafından hazırlanacaktır.
 • Masraflarınızı karşılayan kişi işvereneniniz ise, işyerine ait;
  • Vergi Levhası fotokopisi
  • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
  • İmza Sirküleri fotokopisi
  • Faaliyet Belgesi (orijinal ve yeni tarihli)
  • SGK hizmet dökümünüz-barkodlu (e-devletten alınacaksa barkodlu ve güncel olmak zorunda)
 • Masraflarınızı karşılayan kişi eğerbir şirkette çalişıyorsa;
  • Çalıştığı iş yerinden çalıştığına dair dilekçe
  • 3 aylık maaş bordrosu
  • SGK hizmet dökümü-barkodlu (e-devletten alınacaksa barkodlu ve güncel olmak zorunda)
  • Çalıştığı işyerine ait
   • Vergi Levhası fotokopisi
   • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
   • İmza Sirküleri fotokopisi
   • Faaliyet Belgesi (orijinal ve yeni tarihli)
  • Emekli ise, emekli karnesi (aslı)

Dilokulumalta.com tarafından ÜCRETSİZ olarak hazırlanan belgeler;

 • Malta Vize Başvuru formlarının hazırlanması
 • Seyahat Sağlık Sigortası (12 hafta ve üzerinde eğitim alacaklara ücretsiz olarak yapılmaktadır)
 • Okul kabul belgeleri
 • Okul harçlarının ödendiğine dair makbuz
 • Gidiş Dönüş en Ekonomik Uçak Bileti rezervasyonları
 • Malta’da eğitim dönemince kalacağınız konaklama ve yer bilgisi

Malta Turistik Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Malta vize başvuru formu (tam olarak doldurulmuş ve imzalanmış olmalı)
 • Arkası beyaz fonlu, yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf
 • Vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaport
 • Pasaportunuzun işlem görmüş sayfalarının fotokopisi
 • Çalışıyorsanız;
  • İşyerinizin antetli kağıdına Malta Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçe
  • İşyerinizin vergi levhası fotokopisi
  • İşyerinizin ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • İşyerinizin imza sirküleri fotokopisi
  • İşyerinizin faaliyet belgesi (orijinal ve yeni tarihli)
  • Maaş bordrosu (son 3 aya ait fotokopi)
 • SGK hizmet dökümü-barkodlu (e-devletten alınacaksa barkodlu ve güncel olmak zorunda)
 • Hesap cüzdanı fotokopileri
 • Varsa gayrimenkul fotokopileri
 • Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 • Seyahat Sağlık Sigortası fotokopisi (minimum 30,000 € teminatlı)
 • Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü hallerde ek evrak isteyebilmektedir.

Malta Business/Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Malta vize başvuru formu (tam olarak doldurulmuş ve imzalanmış olmalı)
 • Arkası beyaz fonlu, yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf
 • Vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli pasaport
 • Pasaportunuzun işlem görmüş sayfalarının fotokopisi
 • Çalışıyorsanız;
  • İşyerinizin antetli kağıdına Malta Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçe
  • İşyerinizin vergi levhası fotokopisi
  • İşyerinizin ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • İşyerinizin imza sirküleri fotokopisi
  • İşyerinizin faaliyet belgesi (orijinal ve yeni tarihli)
  • Maaş bordrosu (son 3 aya ait fotokopi)
 • SGK hizmet dökümü-barkodlu (e-devletten alınacaksa barkodlu ve güncel olmak zorunda)
 • Hesap cüzdanı fotokopileri
 • Varsa gayrimenkul fotokopileri
 • Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 • Seyahat Sağlık Sigortası fotokopisi (minimum 30,000 € teminatlı)
 • Malta'da ziyaret edeceğiniz iş, fuar, organziasyon v.b. kurumlardan gönderilen davetiye
 • Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü hallerde ek evrak isteyebilmektedir.

12. Malta Öğrenci Vizesi Başvuru Formu

Malta Vize Başvuru formu ve Malta vize başvurusunda kullanılan Malta "vize check list"i aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Son güncellenme tarihi Temmuz 2024

13. Malta Vize Uzatması Nasıl Yapılır?

Malta'da Vize Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eğer, Malta'da dil eğitimi almak istediğiniz süre 90 günden uzun ise ve geçerli Schengen Vizeniz varsa veya yeşil pasaportla giriş yapacaksanız yada Malta'da iken eğitim sürenizi uzatmak istiyorsanız; bu durumda Malta'da vize uzatma işlemi yapmanız gerekebilir. Malta'da vizenizi 90 günlük sürenizin bitmesine 4 hafta kala kısa bir işlemle kurs süreniz boyunca uzatabilirsiniz. Kısacası, Türkiye'den Malta vize başvurusu yapmanıza gerek kalmadan Malta dil okulu işlemlerinizi yurtdışı eğitim danışmanlarımız aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. Malta'da vize uzatma ile ilgili tüm detayları eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Malta'da Çalışma İzni

Dil eğitimi için Malta‘yı tercih eden Türk öğrencilere yasal olarak haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Çalışma izni ile ilgili tüm soru ve cevapları Malta'da Çalışmak makalesinde bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Malta vizesi nasıl alınır?2024-03-22T23:57:52+03:00

Türkiye’den Malta’ya seyahat, eğitim veya çalışma için giden herkes vize almak zorundadır. Malta vize başvurusu yapılırken biyometrik işlemlerin yapılması zorunludur. Bu işlemler için de randevu alınması gerekmektedir. Malta vize işlemleri ile ilgili tüm işlemleri eğitim danışmanlarımız sizler adına gerçekleştirmektedir. Malta vizesi için gerekli evrakları ve prosedürleri Malta vizesi linkinden öğrenebilirsiniz.

Malta öğrenci vizesi nedir?2023-12-04T00:51:07+03:00

Malta Öğrenci Vizesi, Malta’da dil okulu veya üniversite eğitimi almak isteyenlerin başvurması gereken vize türüdür. Schengen üyesi olan Malta, 90 günü aşan eğitimler için öğrenci vizesi uygular.

Malta öğrenci vizesi almak zor mu?2023-12-04T00:53:46+03:00

Malta öğrenci vizesi almak, Avrupda alabileceğiniz vizeler arasında en kolayıdır. Tek yapmanız gereken, doğru eğitim dnaışmanı ile çalışmak ve iyi evrak hazırlamaktır. Genelde vize redlerinin bir çoğu yanlış evrak düzenlemeleri ve yanlış bilgilendirmelerden dolayı olmaktadır.

Malta öğrenci vizesi nasıl alınır?2023-12-04T00:55:14+03:00

Malta Öğrenci Vizesi başvurusu için “Dilokulumalta.com” eğitim danışmanları ücretsiz destek sunar. Başvuru için gerekli evrakları hazırlar, vize randevusu alır ve başvuru sürecini yönetirler. Yinede başvurunuzu kendi başınıza yapmak isterseniz VFS’nin Malta bölümünden randevu almanız ve randevuya şahsen gitmeniz gerekir. Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz destek almanız tavsiye edilir.

Malta öğrenci vizesi randevusu nasıl alınır?2023-12-04T00:58:04+03:00

Malta öğrenci vizesi randevusunu Malta Konsolosluğunun vize başvuruları merkezi olan VFS’nin web sitesi üzerinden almalısınız. Randevu öncesinde evraklarınızı tamamlamanız ve randevunuzugidiş tairhinize göre almanız önemlidir. Ayrıca VFS’nin sitesi üzerinden randevu alırken, randevu ücretini yatırmanız gerekmektedir. Dilokulumalta.com bazı koşullarda ve kampanyalarda, VFS Malta öğrenci vizesi randevu ücretini karşılamaktadır.

VFS nedir?2023-12-04T00:59:54+03:00

VFS, Malta Konsolosluğu tarafından Malta vize başvurularını kabul etmek için yetkilendirilmiş bir kurumdur. Sadece vize başvuru hizmeti sunan resmi bir kuruluştur.

Malta öğrenci vizesi ve sponsor ilişkisi nedir?2023-12-04T01:00:38+03:00

Malta’da eğitim almak için masrafları karşılayamayanlar, birinci dereceden akrabalarından veya iş yerlerinden bir sponsorla vize başvurusu yapabilirler. Sponsor, Malta’daki eğitim sürecinde öğrencinin tüm masraflarını karşılayacağına dair noter onaylı taahhütname sunmalıdır.

Malta öğrenci vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?2023-12-04T01:10:22+03:00

Malta öğrenci vizesi başvurusunda, Malta’da kalış süresince tüm masraflarınızı karşılayabileceğinzie dair hesabınızda bir para gösterilmesi gerekir. Bu para, en az 3 aydır hesabınızda olmalı veya kaynağı ispatlanabilen bir para olmalıdır. Bu para sizin veya sponsorunuzun hesabında olabilir. Hesabınızda gösterceğiniz tutar ve detaylarını eğitim danışmanınız ile görüşmeniz tavsiye edilir.

Malta’da kalış süresince hesabınızda göstermeniz gereken tutar günlük 18 Euro’dur. Bazı güncellenmemiş web sitelerinde bu tutar 48 Euro olarak belirtilir. Kalış sürenize göre hesabınzıda göstermeniz gereken tutar şu şekildedir ;

Kalış SürenizGün SayısıTaahhütname Tutarı
4 Hafta29 gün522 Euro
8 Hafta57 gün1026 Euro
12 Hafta85 gün1530 Euro
16 Hafta113 gün2034 Euro
24 Hafta169 gün3042 Euro
Malta öğrenci vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?2023-12-04T01:08:03+03:00

Malta öğrenci vizesi başvuru formunu doldurmak için Dilokulumalta.com danışmanlarından destek alaiblirsiniz. Formda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmek vizenin onaylanması için çok önemlidir. Eğer bu konuda tecrübeniz yok ise, mutlaka destek almalısınız.

Malta öğrenci vizesi için üniversite diploması şart mı?2023-12-04T01:21:36+03:00

Hayır. Malta öğrenci vizesi almak için üniversite diploması şart değildir. Bu genelde, eğitim danışmanlarının bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi olmamasından dolayı geliştirdikleri bir yorumdur. Hatta, yüksek lisans, doktora belgesi isteyenleri bile gördük. Ama bu Malta öğrenci vizesine başvurmak için bir şart değildir.

Malta öğrenci vizesi kaç günde çıkar?2023-12-04T01:22:27+03:00

Malta öğrenci vizesi normal şartlar altında 8 – 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bazı dönemlerde, örneğin, yaz başlangıcı, bayram tatilleri öncesi, yılbaşı öncesi gibi dönemlerde başvurular daha fazla olduğu için bu süre uzayabilir. Bu gibi dönemlerde vize başvurusunda bulunacaksanız, daha erken başvuruda bulunmanız tavsiye edilir. Malta öğrenci vizesine gidiş tarihinizden maksimum 90 gün önce başvuruda bulunabilirsiniz.

Malta vizesi işlem süresi nedir?2023-12-04T20:19:07+03:00

Malta vizesi işlem süresi İstanbul’da yapılan başvurularda 8-10 iş günüdür. İstanbul dışındaki başvurularda bu süreye ek olarak kargo ile evrak iletilmesi süresini eklemek gereklidir.

Malta vize başvuru merkezinde vize ücreti Türk Lirası olarak mı ödenir?2023-12-04T20:24:21+03:00

Hayır. Malta vize başvuru merkezinde, Malta vize ücreti Türk Lirası olarak kabul edilmemektedir. Malta vize ücreti sadece Euro olarak kabul eidlmektedir.

nasıl yardımcı olabiliriz?

Aradığınızı Bulamadınız mı?

yardım etmek için buradayız …

tüm talep ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

formu göndererek *
Go to Top