Work and Study Nedir? Work and Study Ülkeleri

Work and Study İncelemesi

Work and Study Nedir? Work and study ne değildir? Work and Study programına nasıl başvurulur? Work and Study programına başvuru şartları nelerdir? Work and Study programına katılım için arananlar? Work and Study programına nasıl katılabilirim? Work and Study programına kimler katılabilir? Work and Study programı olan ülkeler? Work and Study programı hangi ülkelerde var?

malta ogrenci vizesi

Work and Study Nedir?

Work and Study programları eğitim alırken aynı zamanda part time veya full time çalışabileceğiniz programlardır. Kısaca, İngilizce öğrenmek için bir dil okuluna devam ederken aynı zamanda çalışarak masraflarınızı veya bir kısmını karşılayabileceğiniz bir programdır. Özellikle yaşam masraflarını çıkarmak ve İngilizce pratik yapmak için çok faydalı bir programdır.

Work and Study programında yasal çalışma iznine başvurulması gerekir. İngilizce dil okuluna giden öğrencilere yasal çalışma izni veren ana dili İngilizce olan ülkeler Malta, İrlanda, Yeni Zelanda ve Avustralya'dır. Ana dili İngilizce olmasada halkın %80'nin İngilizce konuşmasından dolayı Dubai'de Work and Study programını yapan ülkeler arasında yer almaktadır

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Süre Seçimi

Work and Study Programı Ne Değildir?

Work and Study (WAS) programı genel olarak Amerika'da yapılan Work and Travel programı ile karıştırılır. Ya da Amerika'da yapılan Work and Travel, diğer ülkelerde yapılan Work and Study gibi yorumlanır. Aslında WAS, yasal olarak dil eğitimi alırken çalışma izni alabileceğiniz anlamına gelir. Work and Travel ise, sadece üniversite öğrencilerene yönelik bir yaz çalışma programıdır.

WAS programı bir staj programı değildir.

dilokulumalta edge icon
Whatsapp’tan Anında Bilgi Al!

İstersen Malta da eğitim konusunda uzman eğitim danışmanınla Whatsapp üzerinden direk görüşebilirsin

Work and Study Programına Katılmak İçin Gerekenler?

Work and Study programında İngilizce dil kursu olmak zorundadır.(and Study)

Work and Study (WAS) programında süre ve tarih sınırlaması bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman programa dahil olabilir ve istediğiniz süre boyunca katılabilirsiniz. Önemli olan kısım İngilizce dil okuluna devam etmenizdir.

WAS programına katılabilmek için , WAT programında olduğu gibi üniversite öğrencisi olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

WAS programı ile, dil eğitimi alırken çalışmak isterseniz çalışma izni almak zorundasınız. Aksi takdirde kaçak olarak çalışıyor olursunuz.

WAS programına katılabilmek için o ülkenin dil okullarına katılan öğrencilere yasal olarak çalışma izni vermesi gerekmektedir. Örnek olarak Malta dil okullarında eğitim alıyorsanız, Malta'nın çalışma izni şartlarına göre başvuru yapmanız ve çalışma izni almalısınız. Malta'da kaçak çalışmayı düşünüyorsanız, resmi olarak bir denetim halinde yaşanacak riskleri göz önüne almanız gerekmektedir.

WAS programına katılabilmek için yine o ülkeye dil okuluna gittikten sonra çalışma izni için başvuru yapmak gerekmektedir

Work and Study Programı Hangi Ülkelerde Var?

Work and Study programı uygulanan ülkeler; Malta, İrlanda, Yeni Zelanda, Avustralya ve Dubai'dir.

Work and Study Malta Programı Nedir?

Work and Study Malta programı, Malta'da uzun dönem eğitim alacak dil okulu veya lisans öğrencilerinin çalışma izni alabilmesi anlamına gelir. Bu sayede eğitim alan uzun dönem öğrenciler hem lokal hayata dahil olup İngilizce becerileirni geliştirebilir hem de eğitim aldıkları süre zarfında bütçeleirne katkı yapabilir.

Work and Study Malta programı, Nisan 2018 tarihinden itibaren yürürlülüktedir ve 90 günden fazla süre içn Malta'da kalacak tüm Türk öğrenciler için geçerlidir.

Work and Study Malta programı kapsamında, dil okullarında minimum 13 hafta ve üzeri İngilizce eğitimi almak veya lisans, master, doktora gibi üniversite programlarında yine 90 günden daha fazla eğitim almak şartı aranır.

Work and Study Malta Programı Detayları

WAS Malta programına başvuracaksanız önemli detayları bir araya topladık. Malta'da Work and Study programı hakkında bilinmeyenler;

  • Malta'da dil okuluna kayıt olup, work and study programından faydalanmak istiyorsanız öncelikle kayıt olacağınız program 90 günün üzerinde olmalıdır. Örneğin: 12 haftalık programın karşılığı 84 güne denk gelirken, 13 haftalık program 91 güne denk gelir.
  • Buradaki 90 gün kuralından kasıt, ilk 90 gün içerisinde Malta'da Work and Study programına başvuramazsınız  anlamına gelir.
  • Eğer kalış süreniz 24 hafta ise, bu 168 güne denk gelir ve ilk 90 günü çıkartırsak, kalan 78  gün için çalışma izniniz olur.
  • Malta dil okullarında, mutlaka haftada 20 ders veya üzeri bir eğitim programına dahil olmanız gerekir. Lisan, master veya doktora programlarında bu şart aranmaz.
  •  Dil eğitimi esnasında, her gün ve ders için yoklama alınır. Yoklama sonucunda devamsızlığınız %80'nin altına düşmesi ve tekrarı, vizenizin iptaline kadar gidebilir. Bu da çalıştıpını ziçin okula gitmememzlik yapamazsınız anlamına gelir.
  • Malta'da Work and Study programına dahil olabilmeniz için ilk 90 günün sonunda çalışma iznine başvurmanız gerekir. Bu başvurunun bedeli 150 Euro'dur. çalışma iznine başvurduktan sonra oany aşamasında ek bir 80 Euro daha ödemeniz gerekir.
  • Work and Study Malta programında, haftalık 20 saat çalışma izni verilir. Bu sürenin üzerinde çalışamazsınız.

Work and Study Malta Program Fiyatları

Work and Study Malta programı uzun dönem eğitim almayı düşünen öğrenciler içindir. Work and Study programı için uzun dönem malta dil okulu fiyatlarını inceleyebilirsiniz. WAS programı için ek bir ücret farkı bulunmamaktadır.

Bu Kursla İlgileniyor musunuz?

Bir sonraki adıma geçin ve fiyat teklifi almak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın. Size özel atanacak eğitim danışmanı detayları size iletecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Malta’da 2024 yılı asgari ücret ne kadar?2024-02-27T18:09:16+03:00

Malta’da 2024 yılında asgari ücret haftalık 213.54 Euro’dur. Bu da saatlik oranda, asgari saat ücreti 5.34 Euro’ya eşdeğerdir.

Malta’da 2023 yılında, asgari ücret haftalık 192.73 Euro idi. Saatlik ücret ise 4.81 Euro idi.

Work and Study programına nasıl başvurulur?2024-02-27T18:11:02+03:00

Malta’da Work and Study programına başvurmak için, uzun dönem dil eğitimi alacağınız bir dil okuluna kaydolmalısınız. Daha sonra dil okulunun belirlediği şartları yerine getirerek çalışma izni için başvuruda bulunabilirsiniz.

Work and Study programında süre sınırlaması var mı?2024-02-27T18:11:51+03:00

Hayır, Work and Study programında belirli bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman programa dahil olabilir ve istediğiniz süre boyunca katılabilirsiniz. Önemli olan Malta’da dil okuluna devam etmenizdir.

Work and Study programında çalışma izni almak zorunlu mu?2024-02-27T18:12:34+03:00

Evet, Work and Study programında dil eğitimi alırken çalışmak istiyorsanız, o ülkenin dil okullarına kayıt olmanın yanı sıra çalışma izni başvurusu da yapmanız gerekmektedir.

Hangi ülkelerde Work and Study programı uygulanmaktadır?2024-02-27T18:13:07+03:00

Work and Study programı Malta, İrlanda, Yeni Zelanda, Avustralya ve Dubai gibi ülkelerde uygulanmaktadır.

Work and Study Malta programı için çalışma izni başvuru süreci nasıl işler?2024-01-08T19:18:01+03:00

Malta’da Work and Study programına katılacak öğrenciler, dil okuluna kayıt olduktan sonra ilk 90 gün içinde çalışma izni başvurusunda bulunmalıdır. Başvurunun bir bedeli vardır ve onaylandıktan sonra belirlenen süre içinde ek bir ödeme yapılmalıdır. Haftalık çalışma izni 20 saattir.

Çalışma izni aldıktan sonra dil okulumu değiştirebilir miyim?2024-01-08T19:19:24+03:00

Evet, çalışma izni aldıktan sonra dil okulunu değiştirebilirsiniz, ancak bu durumu göçmenlik ofisine bildirmeniz önemlidir.

Çalışma izniyle kaç saat çalışabilirim?2024-01-08T19:20:05+03:00

Haftalık çalışma izni 20 saat ile sınırlıdır, bu kurala uymak önemlidir.

nasıl yardımcı olabiliriz?

Aradığınızı Bulamadınız mı?

yardım etmek için buradayız …

tüm talep ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

formu göndererek *
Go to Top