malta öğrenci yorumları

Malta Dil Okulu için Bizi Tercih Edenler

“ESE Malta Öğrenci Yorumları”

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 aydır Malta’dayım ve Malta Dil Okulu macerama Dilokulumalta.com ile başladım. Öncelikle doğru ve güvenilir bir acenta ile gitmenizi öneririm. Önceki acentenin verdiği hayal kırıklığıyla Dilokulumalta.com ile irtibata geçtim. Eğitim danışmanıma web sitesi üzerinden ulaştım ve ekip 1 hafta içinde bütün işlemlerimi halletti ve eğitim danışmanlarının da o dönemde Malta olacağını öğrendiğim için, hep beraber Malta’ya geldik. Burada bulundukları sürece her şekilde desteğini esirgemediler benden ve hala da iletişim halindeyiz. Teşekkürler.

Mehtap Y. / ESE Malta | Malta Öğrenci Yorumları

“ESE Malta”

Okul araştırması yaparken bana ESE’yi önerdiler. Daha sonradan anladığım, benim kriterlerime göre öneride bulunmuşlar. Yani herkese aynı okulu önermek yerine, kişiye özel bir çalışma var.

Erdinç Y / ESE Malta

“ESE Malta”

Malta’da geçirdiğim 4 hafta inanılmazdı. Güney Amerika’dan tutun, Japonya’ya kadar farklı ülkelerden arkadaşlar edindim. Malta dil eğitimi herhangi bir yerde tatile gitmekten bile çok daha iyi bir deneyimdi. Danışmanım inanılmaz bilgiliydi ve herşeyi teker teker, tekrar tekrar sıkılmadan anlattı. İnanılmaz bir deneyimdi.

Ebru D. / ESE Malta

“ACE Malta”

Sınıf içerisinde kendimi İngilizce kursunda gibi hissetmedim. Bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da çok eğlendim. ACE Malta için yorumum, butik bir okul ama bir o kadar da profesyoneller. Malta’da kaldığım süre boyunca çok keyifli bir zaman geçirdim.

Ceren K. / ACE Malta

“Clubclass Malta”

Malta’da dil öğrenmek için Clubclass Malta‘yı tercih etmek, benim için unutulmaz bir deneyimdi. Okulun sunduğu yoğun dil kursları, dil becerilerimi kısa sürede geliştirmeme yardımcı oldu. Aynı zamanda, etkileşimli sınıflar ve pratik uygulamalar sayesinde öğrendiklerimi günlük hayatta aktif bir şekilde kullanabiliyorum.

Emrah C. /Clubclass Malta

“Berlitz ELA Öğrenci Yorumları”

Neden Malta? Buraya gelenlerin aklına geldikten sonra ilk takılan en büyük soru işareti.

Benim Malta’ya 2. Gelişim. Pek çok yeni öğrenci, ilk geldiği günlerde belki de büyük hayal kırıklığına uğruyor. Çünkü burada eğitim sistemi değişik, yemek alışkanlıkları değişik, binalar değişik, trafik değişik kısacası hayat değişik. Özellikle eğitim sistemi değişik ki bu da ülkemizde alıştığımız sisteme nazaran, size okulların eğitimi kötü ve hiç bir şey öğrenemiyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

Ancak buradan Türkiye’ye döndüğünüzde bu farkı çok iyi anlıyorsunuz. Burada konuşmaya ve öğrencilerin kendi arasında tartışmasına yönelik eğitim veriliyor ve gramer kısmı ek bilgi olarak veriliyor. Benim inancım şu ki gramer insanları konuşturmaz. Türkiye de çok farklı tamamen gramer yükleniyorsunuz ama tek kelime konuşamıyorsunuz. Ayrıca Malta çok eğlenceli ve eğlenceli olduğu kadarda güvenli bir ülke. Değişik kültürlerle kaynaşıp bilmediğiniz bir dünyaya kapınızı açıyorsunuz. Gelmeyi düşünen arkadaşlara tavsiyem İngilizce konuşma pratiği için İngiltere’den sonra tercih edebilecekleri en iyi ülke Malta.

İlk gelişim de seviyem Pre-Intermediate idi şimdi ise Intermediate ve çok rahatlıkla değişik ülkelerden insanlarla anlaşıp kaynaşabiliyorum. Bunun için Dilokulumalta.com ekibine ve dil okulum Chamber College’e ve Malta’ya çok teşekkür ederim.

Barbaros B. / Berlitz ELA | Malta Öğrenci Yorumları

“Berlitz ELA | Former Chamber College”

Arkadaşlar, İngilizce öğrenmek istiyorsanız kesinlikle Malta’yı tavsiye ederim. O forumlarda yazan şeyleri okumayın lütfen. Onların hepsi yalan. Eğer buraya İngilizce öğrenmeye gelmek istiyorsanız gelin, diyorsanız ki ben burada lay lay lom yapacağım o zaman lütfen gelmeyin size de yazık, ailenize de yazık.

Türk olayına girersek Türkün olmadığı yer yok, tabii ki de Malta’da Türk var. Gelelim işin en heyecanlı yerine, Eğlence :). Burada eğlence kesinlikle bitmez. Şuan da dünyanın 2. büyük eğlence yerinde yaşıyorum, MALTA. IBIZA’DAN SONRA burası 2. sırada. Yaklaşık 8 tane birbirinden iyi disco var. Okullarda haftanın belirli bir gününde Welcome Party (hoş geldin partisi) yapılıyor ve bu parti her hafta yapılıyor. Anlayacağınız Malta eğlence açısından bir numara.

Gelelim yiyecek, içecek konusuna. Forumlarda okumuştum, Malta’da en pahalı şey SU diye. O yüzden de Türkiye’deki arkadaşlarım bana Türkiye’den su götür dediler ama ben inanmadım ve Malta’ya gelince anladım ki yiyecek ve içecek Türkiye’den daha da ucuz. SIRA GELDİ TEŞEKKÜRLERE ÖNCELİKLE Dilokulumalta.com‘a, ve Chamber College’e teşekkürler.

Mert G. / Berlitz ELA | Chamber College Malta | Malta Öğrenci Yorumları

“Clubclass Malta”

Gözümü kapattım hiç bir soru sormadan Malta’ya 3 aylığına dil eğitimine gittim. Hiç bir problem yaşamadan mükemmel bir şekilde tatil gibi bir eğitim programı görüp geldim. Malta’nın mükemmel olduğunu zaten söylememe gerek yok.

Malta’ya tekrar gitmeyi düşünüyorum bunun sebebi ise Dilokulumalta.com. Malta’da hiç bir problem, sıkıntı yaşamadım. Benimle her şekilde ilgilenen eğitim danışmanıma teşekkür ederim.

Cihan B. / Clubclass Malta

“ESE Malta”

Malta’ya geldiğim günden itibaren, her gün tekrarladığım şeyleri sizinle de paylaşmak istiyorum. İyi ki sizi tanımışım ve iyi ki sizi tercih edip Malta’da dil okuluna sizin ayrıcalığınızla kayıt olmuşum. Teşekkürler Dilokulumalta.com ailesi:) Kaygılarımı ve endişelerimi verdiğiniz güvenle unutturdunuz ve sayenizde ilk günden itibaren buradaki her şeyim hazırdı. Burada faklı yerlerden gelip (Türkiye) problem yaşayan kişileri gördüm ve hatta mecbur kalıp 3 ev değiştiren arkadaşlara şahit oldum ve onların memnuniyetsizliklerini gördüm. Beni ayrıcalıklı, rahat ve güvenli bir eğitime teşvik ettiğiniz için teşekkürler:)

Yasin S. / ESE Malta

“EC Malta Öğrenci Yorumları”

Birçok danışmanlık firması ile irtibata geçtikten sonra içlerinden en sıcak, kesinlikle en bilgili, en güven veren ve sadece bana biletimi alıp, bavulumu toplayıp gitmemi sağlayan Dilokulumalta.com’un sıcak kanlı ekibi idi.

Dil eğitimi amacıyla gittiğim, hayatımda yaşadığım en güzel tatillerden biriydi. Okul seçimimde de bana en doğru yolu gösteren Dilokulumalta.com sayesinde 2 ayda 2 seviye atlayarak Upper Intermediate seviyesine ulaştım.

Malta’dan döndüğüm anda iş teklifi almama, inanılmaz bir tatil yapmama, çok güzel bir dil eğitimi almama, bir çok yabancı arkadaşımla tanışmama vesile olan ve herkese hala her fırsatta tavsiye ettiğim Dilokulumalta.com’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum..!!!

Sevgiler :)

Yasemin S. / EC Malta | Malta Öğrenci Yorumları

“EC Malta Öğrenci Yorumları”

Hazırlık sınıfını bitirdiğimde İngilizcemi yurtdışında bir eğitimle geliştirmek istedim. Başta sadece bir fikir olan Malta maceram Dilokulumalta.com sayesinde gerçek oldu. Beni çok iyi karşıladılar, çok kolay bir şekilde vize işlemlerim halledildi. Asıl Malta’ya gittiğimizde onların gerçekten işlerini iyi yaptığını anladım. Her şey ayarlanmıştı ve hiçbir pürüzle karşılaşmadık.

Eğer bir daha yurtdışında dil eğitimine gitme şansım olursa başka bir adrese başvurmam, gerçekten çok sıcaklar oradaki arkadaşlık ortamını daha kapıdan girince fark edersiniz, yurtdışında harika bir deneyim için doğru adres.

Kübra K. / EC Malta | Malta Öğrenci Yorumları

“EC Malta”

Malta… Pek umudum olmadan aramıştım Dilokulumalta.com Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nı ilk önce. Sadece evrakları temin edip yolladım ve 2 hafta içerisinde vizemi aldım. Tüm işleri eğitim dnaışmanı yapmıştı. Bu kadar kolay olacağını hiç düşünmemiştim. EC Dil Okulundayım ve öğretmenlerden görevlisine herkes o kadar ilgili ki görmeniz gerekiyor. Böyle bir yerde, böyle bir okulda olmamı sağlayan herkese sonsuz teşekkürler.

Reşat P. / EC Malta

“Sprachcaffe Malta Öğrenci Yorumları”

Malta’nın en iyi okullarından biri olan Sprachcaffe’de 9 ay geçirmiş biri olarak Malta hayranı olanlar kervanında ben de varım artık. Benim için unutulmaz tecrübeler ve anlatılmaz güzelliklerle dolu bir 9 ay yaşadım Malta’da. Bunun yanında İngilizcemi de advanced seviyesine getirerek sanırım kendim için maksimum faydayı sağladım.

Aslında Malta’ya gitmeye karar verdiğimde amacım sadece İngilizce konuşulan bir ülkede dil eğitimi almaktı. Bu yüzden de ilk başta 3 aylık kayıt yaptırdım. Çünkü ingilizcem neredeyse sıfırdı ve nasıl öğreneceğimi, Malta’nın bana ne katacağını hiç bilmiyordum ve artık İngilizce konuşabilmek istiyordum. Ancak o kadar güzel bir ülke,o kadar sıcak insanlar ve unutulmaz arkadaşlıklar buldum ki karşımda vizemi iki kez, toplam 6 ay uzatarak 3 ay’ı 9 ay yaptım.

Okulum aynı bir kampüs gibiydi. Derslikler,öğrenci yurtları ve cafeler kocaman bir havuzun etrafında toplanmıştı. Hocalarımız herkesle teker teker ilgileniyor ve speaking’e özel önem veriyorlardı ki bu tam aradığım bir şeydi. Ayrıca bazen havuz başında ders yapıp bitiminde havuza atlayıp serinlemek gerçekten de çok zevkliydi. Sprachcaffe’yi seçtiğim için çok şanslıyım.

Ben de bir çok arkadaşım gibi aile yanında kalmayı tercih etmiştim ve o konuda da hiçbir sıkıntım olmadı. Zaten bu yüzden 9 ay boyunca ailemi hiç değiştirmedim. Tek sıkıntıyı onlardan ayrılırken yaşadım çünkü onlara çok alışmıştım. Bu arada ailem de 2 kere beni ziyarete geldi.  Dilokulumalta.com vize konusunda onlara yardımcı olup uçak biletini de ucuza bulunca zaten yakın olan Malta’ya gelip hem beni görmeleri hem de tatil yapmaları zor olmadı. Yardımcı oldukları için zaten çok kez acentama teşekkür etmiştim ama burada bir kez daha etmek istiyorum.

Bana yaşanılacak yeri sorarsanız Malta derim.Bunu siz de görmelisiniz.Şimdi neredeyim diye sorarsanız, şu anda Almanya’da üniversite eğitimi alıyorum.

Ceyhun K. / Sprachcaffe Malta | Malta Öğrenci Yorumları

“ACE Malta”

Sınıf içerisinde kendimi İngilizce kursunda gibi hissetmedim. Bir yandan İngilizce öğrenirken bir yandan da çok eğlendim. ACE Malta için yorumum, butik bir okul ama bir o kadar da profesyoneller. Malta’da kaldığım süre boyunca çok keyifli bir zaman geçirdim.

Ceren K. / ACE Malta

“Inlingua Malta Öğrenci Yorumları”

Merhaba Malta’dan bu hafta döndüm. 3 ay süre ile Inlingua Malta dil okulunda eğitim gördüm ve okulun yurdunda kaldım. Beklediğimden fazlasını aldığımı söyleyebilirim. Yurtdışına dil eğitimi amacıyla gitmek için uzun süre düşündüm hiçbir kurumu tanımıyordum ama artık daha fazla beklemenin bir anlamı olmadığına karar vererek Dilokulumalta.com ile görüştüm; hiçbir güvence istemeden tüm parayı yatırdım ve evrakların gelmesini beklemeye başladım.

Her şey tam zamanında ve eksiksiz halledildi. Malta’ya indiğimde ismimin yazılı olduğu bir kağıtla beni bekleyen birini buldum. Doğru kalacağım yere gittim. Herkes çok kibar davranıyordu oradaki görevli kadın beni odama yerleştirdikten sonra okulu tarif etti ve henüz para bozdurmadığım için bana 20 cent verdi ama kullanamadım çünkü Malta’da her yere çok yakın her yere yürüyebilirsin.

Birazda okuldan bahsetmek gerekirse ben Inlingua’yı seçmiştim ve çok memnun kaldım. Dünyanın her tarafından arkadaşlar bulabilir ve çok sağlam dostluklar kurabilirsiniz. Malta’nın en önemli avantajı vize konusunda sorun yaşamıyorsunuz vizenizi uzatmanız çok kolay eğer dil eğitimi için karar vermekte zorlanıyorsanız daha fazla düşünmeyin Malta iyi bir fırsat ama “Dil Öğrenmeye” gittiğinizi unutmamalısınız, sonuçta sizin elinizde, aynı sürelerde kalıp çok farklı seviyelerde İngilizce öğrenenler var. Yolunuz açık olsun.

Murat D. / Inlingua Malta | Malta Öğrenci Yorumları

“Inlingua Malta Öğrenci Yorumları”

Bende Malta’ya giden şanslı kişilerden biriyim. Üniversiteyi bitirdim derslerim İngilizce idi, gramer acısından bir sorunum yoktu ama pratik olarak eksiktim. Bu eksikliği kapatmak için yurt dışına çıkmak istiyordum. Okul bitmeden araştırma yapmaya başladım ki hemen gidebilmek için vizede sorun olmasın diye. İnternette araştırma yaptım, bir çok yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasıyla görüştüm. Aradığım güveni ve ilgiyi bulamadım ta ki Dilokulumalta.com ekibini bulana kadar. İlk önce internet sayfasından detaylı bilgi aldım, daha sonra ofise gidip görüştüm. Her türlü soruma rahatlıkla cevap verdiler ve ben o görüşmeden sonra Malta’ya gitmeye karar verdim.

Malta’yı bilen birinden yardım almak çok güzeldi. Ve 3 aylık dil eğitimine gitmeye karar verdim. Inlingua dil okuluna kayıt yaptırdık. İşlemler çok kısa sürdü, vize ile ilgili bütün işlemleri eğitim danışmanım benim adıma yaptı. Benim tek yaptığım vize radnevusuna gitmek oldu. İsteğe göre ekonomik uçak bileti içinde araştırma yapıp sizin için alıyorlar, ben her şeyi onlara bıraktım, bana sadece bavulumu toplamak kaldı. Malta da çok güzel vakit geçirdim okul harikaydı tam amacıma göre bir yere geldiğime Malta’ya gidince daha da emin oldum. Maltalılar çok sıcak kanlılar Türklere benziyorlar. Konaklama olarak aile yanını seçtim hem rahat olmak için hemde bol bol pratik yapmak için.

Aile çok ilgiliydi, benimle hep sohbet ettiler beraber gezdik sürekli çok sevecenlerdi. Aile ile hala görüşüyorum ve Türkiye’ye çağırdım bu sene içerisinde gelecekler. Dünyanın her yerinden arkadaşlarım oldu ve hala hepsiyle görüşüyorum. Dersler çok keyifli ve öğreticiydi. Öğrendiğin her şeyi dersten sonra kullanabiliyorsun buda unutmamanı sağlıyor. Malta akşamları ise bir başka güzeldi, eğlencede dur durak yok, her çeşit zevke göre eğlence mekanları bulabilirsiniz. Şöyle bir sözle açıklamak istiyorum Malta’yı ve gece hayatını ‘anlatılmaz yaşanır’ !!! Eğer amacınız İngilizce öğrenmek ve bunun yanında tatil yapmaksa ben Malta diyorum. Hayatınız boyunca unutamayacağınız anılarla geri döneceksiniz .

Burcu G. / Inlingua Malta | Malta Öğrenci Yorumları

“ACE Malta”

Okul direk Bay Street’in üstünde. Konaklama ile okul arasında yürüyerek 12  – 13 dakika var. Okul tam hayatın içerisinde olduğu için sınıftan çıktıktan sonra yapabileceğinzi bir çok seçenecek var ve İngilizce kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Sınıf, eğitimenler, okulun tutumu herşey dört dörtlük. Ben acentamın farkını buraya geldikten sonra anladım. Bir çok arkadaşımda bunu anladı. Sorunsuz bir eğitim için teşekkürler.

Özge C. / ACE Malta

“Inlingua Malta Öğrenci Yorumları”

Geçtiğimiz yılın Eylül – Şubat döneminde Malta’daydım.Hiç abartısız hayatım en güzel 5 ayını geçirdim Malta’da. Tabi ki bunda Malta’nın çok güzel ve yaşanılır bir ülke olmasının yanında Türkiye’deki dert, tasa, okul, iş vb.lerini arkamda bırakıp; kafamı tamamen boşaltarak İngilizce’ye yoğunlaşmamın da büyük payı vardı. Dilokulumalta.com’un İstanbul Ofisi ile gittim Malta’ya. Ofistekilerle ilk konuşmamdan itibaren çok ilgili ve sıcak yaklaşımları ve Malta hakkındaki her şeyi bilmeleri kararımı daha kolay vermemi sağladı. Fiyatları karşılaştırdığımda ve Malta’da herhangi bir sorun olduğunda yardımcı olacak yetkililerin bulunduğunu öğrendiğimde artık karar vermiştim gitmeye.

Malta’da Inlingua Dil Okuluna gittim. Yılbaşı döneminde okul mevcudu biraz azaldıysa da genelde çok memnun kaldım okuldan. Aslında o dönemde mevcudun azalması işime de yaradı çünkü tam 1 ay benim seviyemde kimse olmadığı için birebir ders yaptık. Bunun için de ne ekstra bir ücret istediler benden ne de sen teksin, başka bir sınıfa ekleyelim seni dediler. O bir aylık dönem gramer bilgimi geliştirmek için iyi bir fırsat oldu gerçekten.

Aile yanında kalmak için gitmiştim ilk önce. Ancak ilk gittiğim aile ile ufak tefek sorunlar yaşadım. Aslında bu sorunlar evin içinde sigara içilmesine izin vermemeleri, evdeki hayvanlardan rahatsız olmam ve verdikleri kahvaltı ile doymamam gibi birazcık benden kaynaklanan sorunlardı ama ben daha rahat etmek istediğim için 2. haftanın sonunda acentamın Malta’daki yetkili aradım ve ayrıntılı olarak sorunları anlattım. Ertesi gün sağ olsunlar, mecbur olmamalarına rağmen, beni alıp başka bir ailenin yanına götürdüler. Bir anne ve oğlundan oluşan ailenin yanında bir de İtalyan arkadaş kalıyordu. Malta’daki en büyük şansım belki de onlarla tanışmak oldu. Belki okuldan biraz uzaklaşmıştım ama çok sıcakkanlı insanlarla yaşamaya başladığım ve nefis yemekler yediğim için okula 15 dakika yürümek hiç de zoruma gitmedi.

Okul dedim,aile dedim ama Malta deyince gecelerine değinmeden geçmek olmaz. St Julian’s ta Paceville diye sadece gece kulübü ve barlara ayrılmış bir küçük semt var. Özellikle Cuma ve Cumartesi geceleri Malta’daki tüm yabancı öğrenciler gibi Malta’nın gençleri de buraya adeta akıyor. Giriş ücreti, içeride bir şeyler içme zorunluluğu olmadığı gibi kapıda “damsız almıyoruz arkadaşım” diyen badigardlar da yok. Bu yüzden gece boyunca bir çok bar gezip en beğendiğinizde durabiliyorsunuz. Acıkınca da 30 cent’e bir dilim pizza yediniz mi sizden keyiflisi olmuyor.

Denizi, doğal güzellikleri, sıcak ve çok ilgili insanları, “sessiz şehir” Mdina’sı, tarihi ve süper üniversitesi, antik yapıları… Daha bahsedilecek çok şey var ama bana ayrılan yer bitti maalesef. İsterlerse bunun kadar 10 tane daha yazabilirim Malta hakkında. Bunu okuyan herkesin Malta’yı görmesi dileğiyle…

Engin A. / Inlingua Malta – Malta Öğrenci Yorumları

Leave A Comment

Yeni İçerikleri Kaçırmamak İçin Bültenimize Kayıt Olun

Kampanya ve yeni makaleler için sizi bilgilendireceğiz.

Üye olarak Gizlilik Politikamızı ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş sayılırsınız.