Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer

Malta Adası masmavi gökyüzü, mükemmel tarihi dokusu ile hem turistlerin hem de öğrencilerin bayıldığı bir yer. Ulaşım ücretleri, yeme-içmenin ucuzluğu, konaklama fiyatları gibi öğrenci bütçesine göre bir çok imkanı var. Adanın güzelliği ve uygun fiyatları dünyanın dört bir yanından oldukça fazla turist çekmekte. Malta dil okuluna gidenler veya Malta Adasına tatile gidenler için Malta’da mutlaka görmeniz gereken dediğimiz 10 yer var. Her köşesini gezmeye doyamayacağınız, Akdeniz’in cennet adası Malta’da mutlaka görmeniz gereken 10 yer siz sizden alacak.

Malta’da mutlaka görmeniz gereken 10 yer rotasından bahsetmeden önce ulaşım ve Malta hakkında ufak bilgiler paylaşalım. Türkiye’de Malta daha çok dil okulları için tercih edilse de gezmek için giden turist sayısı da oldukça fazla. Malta’da dil okulu okuyan öğrencilerin ve turistlerin ilgisini çeken hatta Malta dil okulu için gidip orada yaşamaya karar veren öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği yerler var.

Akdeniz’in cenneti Malta’ya İstanbul’dan uçakla ortalama 2-2.30 saatte ulaşabiliyorsunuz. Saat farkından dolayı çok fazla zaman kaybınız olmuyor. Malta’ya dil okulu için gitmek isteyenlerin kendilerini karşılayacak bir okul temsilcisi varsa bu detaya dikkat etmesi gerekiyor. Malta adası büyük olmadığı için havaalanında konaklayacağınız otele kısa sürede varabilirsiniz.

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer

Malta Adası deyince sizi heyecanlandıracak Malta’da mutlaka görmeniz gereken 10 yer sizde orayı  tekrar tekrar görme isteği uyandıracak anılar bırakacak. İşte, Malta’da Mutlaka görmeniz gereken 10 yer!

1-Valetta

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - valetta

Malta’nın başkenti Valetta, adını şehrin kurtarıcı şövalyelerinden Jean Parisot de Valletta’dan almıştır. Şehir tarihi Barok mimari yapısını yapısını hala korumaktadır. Bu yüzden Valetta şehri UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alıyor. Valetta’da aynı zamanda Malta’ya dil okulu giden öğrencilere sık sık rastlayabilirsiniz. Farklı kültürleri seven Valetta yeme-içme konusunda hiçbir zaman zorluk çekmeyeceğiniz bir şehir.

dom banner

2-Azure Penceresi

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - azure window

Malta dil okulu öğrencilerinin ilk uğrak noktası. Instagram aşıklarının mutlaka uğradığı yer Azur Penceresidir. Gozo’ya bir gezi planlıyorsanız mutlaka gitmeniz gereken bir yer Azure Window’du. Maalesef geçtiğimiz yıllarda erozyon sonucu yıkılan Azure Window artık yerini farklı bir doğa güzelliğine bıraktı. Game of Thrones sahnelerinden hafızalara kazınan Azure Penceresi rüzgar aşındırmasıyla oluşmuş, doğal güzellikti. Şu anki hali bile eski Azure Window ile yarışabilir derecede güzel.

3-Mdina

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - mdina

Sessiz şehir Mdina , çiçeklerle süslenmiş evleri, tarihi pervazları olan pencereleri, doğal halini korumuş sokaklarıyla ünlü. Game of Thrones hayranları burayı King’s Landing olarak bilir. Sokaklardan denize uzanan mükemmel manzaraları var. Aşırı sıcaklarla karşılaşabilirsiniz bu yüzden akşam serinliğinde güneş batman gezmek mükemmel olur.  Malta’da dil okulu okuyorsanız hem gezip hem de turistlerle İngilizce seviyenizi ilerletebileceğiniz harika bir nokta diyebiliriz.

4-Gozo

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - gozo

Malta’nın en büyük ikinci adası olan Gozo, mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Gozo’ya gitmek için Malta’nın kuzeyinden Cirkewwa’ya gitmeniz oradan da feribotla geçmeniz gerekiyor. Gozo’nun başkenti Victoria’dır. Adını İngiltere Kraliçesi Victoria’dan almıştır. Fakat Gozo’lular şehrin eski olan Rabat’ı arada kullanıyorlar.  Burada, The Gran Castello, Xlendi, Ggantija Tapınağı’nı mutlaka görmelisiniz.

5-Comino Adası, Blue Lagoon

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - blue lagoon

Gökyüzümü mü mavi yoksa Blue Lagoon mu daha mavi diye sorsak kesinlikle cevap Blue Lagoon olurdu. Maviliği ile göz kamaştıran Blue Lagoon adını da bu mavilikten almıştır. Ülkenin en güzel plajı burası Malta’da dil okulu öğrencilerin favori yerleri arasında. Gozo ve Malta adasının arasında yer alan Comino Adası Malta’da mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında.

6-Saint Julian’s

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - st julians

Sliema ve Pembroke arasında yer alıyor. Valetta’nın kuzeyinde harika bir kıyı şehri. Gece hayatı ve eğlence mekanlarıyla  size birçok seçenek sunuyor. Malta’da dil okulu okuyan öğrencilerin en sık uğradığı yerler arasında. Aynı zamanda konaklama yerleri, kıyıda yer almasıyla turistlerin de çok ilgisini çekiyor. Tüplü dalış meraklıları burada yer alan Salina’ya mutlaka gitmeli.

7-Marsaxlokk

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - marsaxlokk

Google’da Malta yazdığınız karşınıza çıkan renkli mi renkli tatlı kayıkların olduğu yer. Masaxlokk dendiğinde hatırlanmayan ama bu renkli kayıklar dediğimizde herkesin aklında beliren küçük balıkçı köyü. Teknelerin üzerindeki balıkçıları denizin tehlikelerinden koruduğuna inanılan Horus’un gözüne dikkat edin.

8-Golden Bay

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - golden bay

Hem denizin mavisi, hem doğanın yeşili hem de plajın altın rengini görebileceğiniz harika bir yer. Bulunduğu noktaya yakın bir tepe var ve Instagram canavarlarının Golden Bay’ı tepeden çekebilecekleri harika bir seyir noktası. Malta’ya gittiyseniz buranın yumuşak kumlarında kendinizi denize atmadan dönmeyin.

9-Paceville

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - paceville

Evet! Bir sokak ama Malta’nın gece hayatı burada atıyor. Avrupa’nın en iyi eğlence sokağı diyebileceğimiz kıvamda çok iyi. Malta’da dil okulu okuyan öğrencilerin bir numaralı uğrak noktası. Uygun fiyata yiyecek ve içecek bulabilirsiniz. Aynı zamanda lüks mekanlar da burada. Her notadan her dönemden esintileri hissedeceğiniz Malta’nın en canlı yeri. Malta’daysanız ya da plan yapıyorsanız mutlaka görmeniz gereken 10 yer arasında.

10-Popeye Village

Malta’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer - popeye village

Temel Reis, Safinaz ve Kabasakal deyince akla ilk gelen yer! Robin Williams’ın başrol aldığı Temel Reis filmi için özel set olarak yapılan bu köy. Turistlerin en çok uğradığı yerler arasında. Gittiğinizde bol bol aktivite ile karşılaşacaksınız .

Tavsiye ettiğimiz bu yazılara bak bayılacaksın,

Summary
Malta'da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer
Makale
Malta'da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer
Açıklama
Malta Adası deyince sizi heyecanlandıracak Malta’da mutlaka görmeniz gereken 10 yer sizde orayı  tekrar tekrar görme isteği uyandıracak anılar bırakacak.
Yazar
Kurum
dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir