Malta’da bir günde 50 Euroyla nasıl gezilir?

Malta’da bir günde 50 Euro ile nasıl gezilir? Malta’ya gitmeden önce Malta hakkında detaylı bilgiye sahip olmalısınız. Özellikle Malta’da İngilizce dil eğitimine gidiyorsanız dil okuluna gittiğiniz süre dışında kalan vaktinizi ekonomik, eğlenceli ve keyifli bir şekilde değerlendirmeniz için size önerilerde bulunalım istedik. Cebimizde 50 € ile Malta’da turistik bir gün geçirip bu deneyimimizi sizinle paylaşmaya karar verdik.

Bir günde Malta

Sabah uyanıp, konaklamamızdan ayrılıp, güzel bir kahvaltı yapıp, feribotta huzurlu bir deniz yolculuğuyla beraber küçük adalardan birine uğrayıp, geleneksel bir öğle yemeğiyle günümüzü şenlendirip, kahvemizi yudumlayıp, tatlımızı yiyip, gecemizi Malta’nın meşhur eğlence hayatıyla sonlandırmaya karar verdik. Malta, çok küçük bir ada ülkesi olması nedeniyle bir ucundan diğer ucuna sahil boyu üzerinde bir ila bir buçuk saat arasında yürüyebileceğimizi biliyorduk. Ancak yürümeyi sevmeyen ve enerjisini yürürken harcamamak isteyenler de Malta’da ulaşım araçlarını da tercih edebilirler.

Malta’da ulaşımınızı karşılamak için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Ayrıntılı ulaşım bilgilerine Malta’da ulaşım yazımızdan ulaşabilirsiniz. Malta’da alacağınız eğitim süresine bağlı olarak tercih edebileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en ekonomik olanı – eğer Malta’daki eğitim süreniz on iki hafta ve üzeri ise Malta’ya gittiğinizde kendinize üç aylık öğrenci ulaşım kartı almanız olur. 3 aylık indirimli karttan faydalanabilmek için eğitim aldığınız Malta dil okulundan alacağınız öğrenci kartı yeterli olacaktır. Malta Böylece kendinize tüm ulaşımlardan ücretsiz faydalanabilme imkanı sağlamış olursunuz.

Gozo ve Comino

Güne mükemmel bir kahvaltıyla başlamak isterseniz eğer, Malta’da ortalama 7-8 €’ya doyurucu bir kahvaltı yapmanız mümkün olmaktadır. Kahvaltı sonrası keyif kahvesini de tatlınız ile beraber yudumlamak sadece 5 € tutacaktır. Eğer feribotla deniz havası almayı seviyorsanız ve kahvaltı sonrası Gozo ve Comino adalarına gidip oraları keşfetmek isterseniz feribot seferleri gidiş dönüş 10 € tutacaktır. Ayrıca gezintiniz sırasında geleneksel Malta yemeklerini de tatmak isterseniz, ortalama 10-15 € civarında bir yemek ücreti ödemeniz gerekecektir. Yeni tatlar denemekten hoşlanan biri iseniz bu fırsatı kaçırmamanızı öneririm.

Gozo ve Comino hakkında daha detaylı bilgiyi Malta Adası yazımızda bulabilirsiniz.

Malta Gece Hayatı

Gece hayatı oldukça renkli olan Malta’da bir gece eğlenmek için harcayacağınız ücret konusunda net bir şey söylememiz mümkün değil. Ancak bira fiyatlarının yaklaşık 2.5 €, kokteyl fiyatlarının 5 € civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Bizim yaptığımız planla yaklaşık 40-45 €’ya güzel bir gün geçirmeniz mümkün. Yemeğinizi kendi dairenizde hazırlayıp, ulaşımı da yürüyerek karşılarsanız eğer, daha az para harcayarak da bir gününüzü geçirebilirsiniz tabi. Bizimkisi sadece öneri 😊

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta’da bir günde 50 Euroyla nasıl gezilir? Malta Rehberi
Makale
Malta’da bir günde 50 Euroyla nasıl gezilir? Malta Rehberi
Açıklama
Malta'da bir günde 50 Euro ile nasıl gezilir? Malta'ya gitmeden önce Malta hakkında detaylı bilgiye sahip olmalısınız. Özellikle Malta'da İngilizce dil eğitimine gidiyorsanız dil okuluna gittiğiniz süre dışında kalan vaktinizi ekonomik, eğlenceli ve keyifli bir şekilde değerlendirmeniz için size önerilerde bulunalım istedik.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir