Malta’da Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Malta’da dil okulları, İngilizce kursuna kayıt olan öğrenciler için çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Her okulun konaklama sistemi farklı olsada ortak nokta buluştukları bir çok konaklama seçeneği bulunur. Eğer Malta’ya dil eğitimine gitmeyi düşünyorsanız, Malta’da öğrencilere sunulan en popüler seçenekler:

  1. Aile Yanı Konaklama: Aile yanı konaklama, dil öğrenme sürecinde yerel kültürü deneyimlemek ve dil becerilerini geliştirmek için harika bir fırsat sunar. Ayı zamanda, aile yanı konaklama seçeneklerin neredeyse tamamında kahvaltı ve akşam yemeği program ücreitne dahildir.
  2. Okul Yurdu / Residence Konaklama: Birçok dil okulu, öğrencilere uygun fiyatlı konaklama seçenekleri sunan yurtlar veya öğrenci rezidansları işletmektedir. Genellikle ortak paylaşımlı öğrenci odaları, ortak kullanım alanları ve bazen yemek hizmetleri sunulmaktadır. Kısaca, okul yurtdu veya residence konaklamalar en ekonomik konaklamaların başında gelir.
  3. Apart Konaklamalar: Dil okulları Malta’nın bir çok noktasında, apartmanları blok halinde satın alarak kiralayarak kendi öğrencilerine paylaşımlı bir dairede konaklama seçeneği sunar.
  4. Stüdyo Dair Konaklamalar: Ortak paylaşımlı bir daire yerine bağımsız bir konaklamayı tercih eden öğrenciler için idealdir.
  5. Hostel ve Misafirhane: Malta’da birçok hostel ve misafirhane bulunmaktadır. Bu tür konaklama yerleri genellikle uygun fiyatlıdır ve sosyal bir ortam sunabilir.
  6. Oteller / Apart Oteller: Bazı öğrenciler, apart otelleri tercih edebilir. Bu tesisler genellikle bir otel konforunu sunar ancak aynı zamanda kendi yemeklerinizi hazırlama olanağı da sağlar.
  7. AirBnB: Malta’da kaldığınız süre içerisinde airbnb sitesi üzerinden kiralama yapılabilir. Fakat genelde bu konaklama tipini seçmek istiyorsanız muhakkak yeşil pasaport sahibi veya kalış süreniz boyunca geçerli olan bir vizeye ihtiyacınız olacaktır. Malta vizesine başvurmanız gerekiyors abu konaklama tipini tercih edemezsiniz.
  8. Campus Hub: Malta Üniversitesinin hemen yanında olan Campus Hub, çok ekonomik bir seçenek olmasada sunduğu konaklama imkanları ile birlikte son zamanlarda en poppüler konaklamalardna bir tanesi olmuştır.

Malta’da Konaklama Seçenekleri 2024

Malta dil okullarını araştırmaya başladığınızda dikkaitnizi çekecek ilk detay farklı konaklama seçeneklerine göre dil okulu fiyatlarının değiştiği olacaktır. Yani konaklama tipine göre fiyatlar yüksleiyor veya düşüyor. Buda dil okullarını daha ekonomik konaklama seçenekleri sunmaya zorluyor. Bununla birlikte son zamanlarda Malta dil okulu tercih edenlerde farklı ve daha ekonomik konaklama türleri araştırması yapıyor. İşte Malta’da konaklama seçenekleri ve genel hatları ile konaklama açıklamaları;

Aile Yanı Konaklama

Dünyada eğitim için yurtdışına çıkan öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türü olan Aile yanı konaklama, bulunduğunuz ülkedeki aile yaşamını ve kültürleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerin öncelikli tercihidir. Sıcak Akdeniz insanının misafirperverliğini, benzer kültürel özelliklerini Malta’da aile yanı konaklamada yaşayarak hissedebilirsiniz. Malta’da aile ynaı konaklamada sistem şu şekilde işlemektedir; Malta dil okulları ve aileler karşılıklı anlaşarak ingilizce kurslarına gelen öğrencilere konaklama hizmeti verirler. Malta dil okulları, başvuran aileler ile tek tek görüşür, evlerinin durumunu kontrol ederler ve uygun aileler ile anlaşma sağlarlar. Okullarla anlaşmalı olan aileler, evin uygunluğu ve büyüklüğüne göre en fazla 4 öğrenci misafir edebilmektedirler. Tek ve çift kişilik oda seçeneği bulunmakla beraber, tuvalet ve banyolar ortak kullanım alanıdır.

ese malta aile yani konaklama

Aile yanı konaklamalar yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemekleri) olup, kalacağınız aileye bağlı olarak beraber ya da ayrı olarak verilmektedir. Giriş – çıkışlarınızda herhangi bir kısıtlama olmamakla beraber, aileyi de rahatsız etmeyecek şekilde uygun davranmak gerekmektedir. Aile yanı konaklama tamamen bağımsız bir konaklama değildir. Bir ailenin yanında misafir olarak kaldığınızı unutmamanız gerekmektedir.

Superior Aile Yanı Konaklama

277

Normal Aile yanı konaklamayla aynı özelliktedir. Super Aile yanı konaklamanın tek farkı odaların tek kişilik ve en-suite, yani banyo ve tuvaletlerinin odanın içerisinde ya da yakınında sadece sizin kullanımınıza ait olmasıdır. Odalar tek kişilik ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği)dur. Evin durumu ve büyüklüğüne göre en fazla 4 öğrenci misafir edilebilmektedir. Superior aile yanı konaklamalarda da giriş çıkışlarda herhangi bir kısıtlama yoktur. Biraz daha rahat olmayı isteyenler için uygun bir konaklamadır.

Okul Yurdu – Residence Konaklama

Malta’da bulunan dil okullarının her birinin kendine ait en az bir yurdu bulunmaktadır. Okulun kapasitesi ve büyüklüğüne göre dil okulları komple bir yurdu kiralarlar veya kendilerine ait bir yurt yaptırırlar. Genelde okul yurdu konaklamalarda, tek bir dil okulunun örencileri kalmaktadır. Yurdun kapasitesine bağlı olarak öğrenci sayısı değişiklik göstermektedir. Tek veya çift kişilik oda seçeneği mevcut olup, yemekler ortak kullanım alanı olan mutfaklarda öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Mutfaklarda yemek yapmak için gerekli bütün mutfak araç ve gereçleri bulunmaktadır. Çamaşırhaneye sahip olan yurtlarda, öğrenciler jeton kullanarak makine ve kurutuculardan faydalanabilmektedirler. Giriş-çıkış saatlerinde kısıtlama bulunmamaktadır.

Apart Konaklamalar

Malta dil okullarının kendilerine ait veya kiraladıkları binalarda, 1-2 ve 3 yatak odalı dairelerin öğrencilere sunulduğu konaklama şeklidir. Malta’da apart konaklamaların bulunduğu binalarda sadece öğrenciler kalmaktadır. Malta’da buluna apart konaklamalar normal bir daire şeklindedir ve öğrenciler ortak oalrak kalmaktadırlar. Dairelerde oda sayısı ve odanın tek veya çift kişilik olmasına bağlı olarak, 2-6 kişi arasında paylaşılmaktadır. Salon, mutfak, tuvalet ve banyo ortak kullanım alanlarıdır. Sınırlı sayıdaki dairelerde banyo odanın içerisinde olabilir. Dairelerde TV bulunmaktadır. Birçok dairede ise wireless, DVD player , klima mevcuttur. Apart konaklamalarda da giriş çıkış saatlerinde kısıtlama bulunmamaktadır.

Stüdyo Daire Konaklamalar

Malta’da konaklama açısından en rahat ve en iyi konaklama seçeneği stüdyo daire konaklamalardır. Rahatına düşkün ve daireyi kimseyle paylaşmak istemeyen öğrenciler için bulunmaz bir seçenektir. Apart dairelerden farkı, dairenin tamamen size ait olmasıdır. Studio dairelerde klima, TV, DVD player vs. bulunmaktadır. Mutfaklarda tüm araç ve gereçler mevcuttur. Tamamen bağımsız olan stüdyo daire konaklamalar özellikle çok yoğun olan yaz dönemlerinde talebin fazla olmasından dolayı sürekli doluluk göstermektedir.

Oteller

Bütçenize uygun fiyatlarla 3, 4 ve 5 yıldızlı otel keyfini yaşamak isteyen öğrencilere sunulan bir hizmettir. Kahvaltı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri mevcuttur. Odalar; tek, çift ve suit (3-5 kişi) olarak hizmet vermektedir. Okulunuzun sunduğu imkanlar (beach clup, gym clup üyelikleri vs.) yanı sıra kaldığınız otelin imkanlarından (havuz, internet vs.) da faydalanabilirsiniz.

Malta’da AirBnB

maltada konaklama secenekleri airbnb malta

Temelde Airbnb konaklaması, seyahat edenleri ev sahipleriyle buluşturan çevrimiçi bir platformdur. Airbnb üzerinden hesap oluşturarak ev sahiplerinin dönemsel olarak kiraya verdikleri evleri online olarak görebilirsiniz. Eğer Malta’ya gitmek iin vixeye ihtiyacınız var ise bu durumda Airbnb konaklama seçenekleir size uygun değildir. Eğer Malta’ya gitmek için Malta vizesine ihtiyacınız yoksa, yani, yeşil pasaport veya geçerli bir schengen vizeniz var ise bu durumda Airbnb üzerinden konaklama rezervasyonu yapabilirsiniz. Malta’da AirBnB için bu linke tıklayabilirsiniz.

Campus Hub

Campus Hub, Malta Üniversitesinin hemen girişinde yer alan öğrenci yerleşkesinin adıdır. Bu yerleşe, tamamen öğrenciler için tasarlanmıştır. Konaklamalardan restaurantlara, Burger King’ten Welbee’s süpermarkete kadar her türlü imkanın bulunduğu bir öğrenci yerleşkesidir. Campus Hub, Malta Üniversitesinin hemen yanınd aolduğu için çoğunlukla üniversite öğrencileri tarafından tercih edilir. Üniversitede eğitim dili İngilizce olduğu için ve genellikle yanabcı öğrenciler tarafından tercih edildiği için konaklamanın ana dili İngilizce’dir. Campus Hub konaklamada kalmak için illa Malta Üniversitesinin öğrencisi olması gerekmiyor. Malta’da bulunan herhangi bir dil okulunda eğitim alıyorsanız ve dil okulunuzun bu konaklama ile anlaşması var ise Campus Hub konaklamayı tercih edebilirsiniz. Campus Hub konaklamayı tercih edecekseniz, yine aynı lokasyonda bulunan Malta Üniversitesi dil okulunu tercih edebilirsiniz.

campus hub 1 1

Leave A Comment

Yeni İçerikleri Kaçırmamak İçin Bültenimize Kayıt Olun

Kampanya ve yeni makaleler için sizi bilgilendireceğiz.

Üye olarak Gizlilik Politikamızı ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş sayılırsınız.