Malta’da Kaç Dil Okulu Var?

Malta’da kaç dil okulu var? Malta, sadece güzel plajları, tarihi zenginlikleri ve sıcak iklimi ile değil, aynı zamanda dil okullarıyla da ünlü bir adadır. Malta’nın bu Akdeniz cenneti, yıl boyunca yüzlerce dil okulu öğrencisine ev sahipliği yapar. Peki, Malta’da kaç dil okulu var ve dil öğrenme deneyiminizde size en uygun olanını nasıl seçersiniz?

Malta, dil öğrenmek isteyen öğrenciler için dünya çapında bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Burada Dünyanın her ülkesinden İngilizce öğrenmeye gelen öğrencileri bulabilirsiniz. Son zamanlarda, Malta dil okullarına  gelen öğrenciler arasında Avrupa’dan, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa gibi ülkelerden gelen öğrenciler başı çekerken, Kolombiya, Brezilya, Portekiz, Venezuella gibi Güney Amerika ülkelerinden ve Uzak Doğudan da bir çok öğrenci Malta’ya İngilizce öğrenmek için gelmekte. Peki Dünyanın her köşesinden gelen bu öğrenciler hangi dil okullarını tercih ediyor?

Malta’da kaç tane dil okulu var ki” diyebilirsiniz. Ama Malta‘da 40’dan fazla dil okulu var. Ve bu okulların her biri farklı kampanya, konaklama, İngilizce eğitimi ve aktiviteler sunuyor. Bu dil okullarının arasından hangisi daha iyi eğitim veriyor, hangisinin konaklaması daha iyi, hangisi şehir merkezinde gibi sorulara cevap bulmanız gerekir.

Dil okulu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

malta'da kaç dil okulu var

Malta’da kaç dil okulu var? Dil okulu seçiminde, aktivite ve etkinlerin payı büyüktür. Fotoğrafta, öğrencilerine aktivite düzenleyen Ace Malta dil okulu bulunuyor.

Malta’da dil öğrenmek heyecan verici bir deneyim olacaktır. Ama doğru dil okulunu seçerseniz. Kişisel kriterlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre doğru okulu seçmek çok önemlidir. İşte Malta’da dil okulu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli faktörler:

  1. Lokasyon: Malta’da seçececeğiniz dil okulunun nerede olduğuna dikkat edin. Okulun şehrin neresinde olduğu çok önemlidir. Burda iken farkına varamaycağınız ek ulaşım giderleri ödemek zorunda kalabilirsiniz.
  2. Akreditasyon ve Okulun Sertifikaları: Seçtiğiniz dil okulunun herhangi bir akreditasyonu var mı yok mu kontrol etmelisiniz. Akredite kurumlar genelde yıllık denetimlerden geçmek zorunda kalırlar. Bu da eğitim kalitesini arttıran bir kriterdir.
  3. Program Seçimi: Hemen hemen tüm dil okullarıdan Genel İngilizce kursları vardır. Ama sizin ihtiyacınız başka bir eğitimse, önceliğinizi bu programa verin. Örneğin, IELTS veya TOEFL sınavına girecekseniz, bazı durumlarda, genel İngilizce kursuna katılmak fayda sağlamayacaktır. Bu konuda, gerçekten uzman eğitim danışmanlarından destek alın. İngilizce bilmeyen eğitim danışmanlarının kulaktan duyma bilgilerine güvenmeyin.
  4. Doğru Eğitim Danışmanı: Malta’da dil okulu araştırması yaparken muhakkak fark edeceğiniz bir durumvar. Her kişi size bir okulu önerecek. Çoğu eğitim danışmanı, hayatında hiç Malta’ya gitmemiş ya da İngilizce bilmiyor. Eğitim sürecini bilmeyen, Malta’yı Youtube’dan öğrenen eğitim danışmanlarından uzak durun. Doğru eğitim danışmanı, sizi okula yönlendirmez. Sizin kriterleirnize göre okul seçimi yapmanıza destek olur.
  5. Konaklama Seçenekleri: Malta’da tüm dil okulları öğrencilerine aile yanı konaklamadan, okul yurdu, ortak paylaşımlı apart daireler gibi bir çok seçenek sunar. Konaklama seçiminizi, seçtiğiniz okula göre yapmanızda fayda var. Konaklamanın okula uzaklığından, klima olup olmadığına, mutfak ve banyonun paylaşımına kadar tüm detayları öğrendikten sonra seçim yapın.
  6. Referanslar ve İncelemeler: Daha önce o okulda eğitim almış öğrencilerin incelemelerini okuyun. Geri bildirimler, okulun kalitesi hakkında size fikir verebilir.
  7. Ekstralar ve Aktiviteler: Bize göre dil okulları derslerin dışında öğrencilere etkileyici bir kültürel deneyim ve aktivite programı sunmalıdır. Şehri keşfetme turları, ve yerel etkinlikler eğiitm sürecinizi  zenginleştirecektir.
  8. İndirimli Dil Okulları: Malta’daki dil okulları, sene içerisinde bir çok kampanya ve indirim yapıyor. Ve bu indirimleri web sitelerinde yayınlamıyorlar. Nedeni ise çok basit, bir ülkeye indirim yaparken diğerine aynı indirim uygulanmıyor. Bu sebepten dolayı, bu indirimleri bizimle paylaşıyor bizde bu indirimleri, indirimli dil okulları sayfamızda paylaşıyoruz. Malta dil okulu fiyatlarına bu indirimlerin yansıtıldığından emin olun.

Dil okulu seçimini dikkatli bir şekilde yapmak, yabancı dil öğrenme deneyiminizi daha verimli ve keyifli hale getirecektir. İhtiyaçlarınıza, hedeflerinize ve bütçenize uygun bir okulu seçmek için bu faktörleri göz önünde bulundurun. Dil öğrenme maceranız başlasın!

Malta’da kaç dil okulu var?

Malta ufak bir ada ülkesi ama hatırı sayılır sayıda dil okulu mevcut. Ama okul sayısı da biraz karışık. Malta’da kaç dil okulu diye sorunca herkes farklı cevap veriyor:

Malta’da Google’a göre 40, Feltom’a göre 21 dil okulu, VisitMalta’ya göre 37 dil okulu, Dilokulumalta.com’a göre 41 dil okulu var. İşte sırası ile Malta dil okulları listesi;

Tercih ettiğiniz dil okulunun üzerine tıklarsanız daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz;

#Malta Dil OkullarıŞehir
1A Class Academy of EnglishPembroke
2ACE MaltaSt. Julians
3Alpha School of EnglishSt. Paul’s Bay
4AM Language StudioSliema
5Atlas MaltaSwieqi
6BELS Malta ve GozoMalta ve Gozo
7Berlitz MaltaSt. Julians
8Britannia CollegeValetta
9Cavendish School of EnglishValetta
10Chamber College Malta (Kapandı)Gzira
11Clubclass MaltaSwieqi
12Easy School of LanguagesValetta
13EC MaltaSt. Julians
14EEC MaltaKappara
15EF MaltaSt. Julians
16Elanguest MaltaSt. Julians
17English Communication School MaltaSliema
18English Domain MaltaMosta
19English Language AcademySliema
20English Plus MaltaSt. Julians
21Eurocentres MaltaMsida
22ESE Malta – European School of EnglishSt. Julians
23Executive Training InstituteSt. Julians
24Future Focus MaltaFloriana
25Gateway MaltaSan Gwann
26GV MaltaSt. Paul’s Bay
27ICTQ MaltaMellieha
28IELS MaltaSliema
29International House MaltaSwieqi
30Linguatime Malta (Kapandı)Sliema
31Link MaltaSwieqi
32LSC MaltaValetta
33Magister Academy MaltaSt. Julians
34Malta University Language SchoolMsida
35MaltalinguaSt. Julians
36NSTSGzira
37Seal MaltaGozo
38Sprachcaffe MaltaPembroke
39STS MaltaBirkirkara
40Unilang MaltaValetta
41Voice MaltaFloriana

Malta’da ki En İyi Dil Okulu Hangisi?

Malta’da ki en iyi dil okulu herkese göre çok değişkendir. Özellikle yukarıdaki dil okulu seçim kriterleri karşılaştırıldığında farklı sonuçlar çıkabiliyor. Bu yüzden Malta dil okulları listesindeki okul isimlerine tıklayarak yada en iyi malta dil okulları inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Leave A Comment

Yeni İçerikleri Kaçırmamak İçin Bültenimize Kayıt Olun

Kampanya ve yeni makaleler için sizi bilgilendireceğiz.

Üye olarak Gizlilik Politikamızı ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş sayılırsınız.