Malta Dil Okulu ’na Giden Her Öğrencinin Görmesi Gereken 5 Yer

Malta dil okulu konumu itibariyle dikkat çeken eğitim kurumlarından biri olarak kabul edilmektedir. Orta Akdeniz de yer alan bu ülke, 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşmaktadır. Başkenti Valetta olan Malta ülkesinin nüfusu ise 502.653 kişi olarak açıklanmıştır.

Tarihi yapılarının yanı sıra turizm faaliyetleri ile de dikkat çeken bu ülke, mutlaka görülmesi gerekenler yerlerden biri olarak kabul edilmektedir. Peki, Malta dil okuluna giden her öğrencinin görmesi gereken 5 yer neresidir? Dilerseniz, merak edilen bu sorunun yanıtını gelin kapsamlı olarak birlikte inceleyelim.

Malta Dil Okulu İçin Gidenlere Gezilecek 5 Yer

Malta Dil Okulu ’na Giden Her Öğrencinin Görmesi Gereken 5 Yer
Malta Dil Okulu ’na Giden Her Öğrencinin Görmesi Gereken 5 Yer

Malta dil okuluna giden her öğrencinin görmesi gereken 5 yer listesini sizler için kapsamlı olarak hazırladık. İşte, hazırladığımız o muhteşem liste…

1.     Sliema Bölgesi

Malta dil okulu bünyesinde eğitim gören her öğrencinin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biride Sliema bölgesidir. Valetta şehrine feribot ile 5 ile 6 dakikalık mesafede olan bu bölge de birçok alışveriş yeri, oteller ve kafeler bulunmaktadır.

2.     Malta Dil Okulu ve San Gilijan Bölgesi

San Gilijan bölgesi, özellikle gece hayatının oldukça yoğun oldu bölgelerden biridir. Gece hayatının yanı sıra bu bölge de birçok dil okulu ve aktif alışveriş yerleri de bulunmaktadır. Eğlenceli ve hareketleri yerleri seviyor iseniz bu bölgeye uğrayabilirsiniz.

3.     Mdina Bölgesi

Malta adasında yer alan Mdina bölgesi, tarihi özellikleriyle dikkat çekiyor. Adanın ortasında yer alan bu bölgenin çevresi ise özel surlarla çevrili. Hatta surların içerisinde de Rabat ismi verilen tarihi bir şehir de bulunuyor. Malta İngilizce kursu için giden her öğrencinin mutlaka görmek isteyeceği yerler arasında bulunmaktadır.

4.     Marsaxlook Bölgesi

Malta Dil Okulu ’na Giden Her Öğrencinin Görmesi Gereken 5 Yer

Marsaxlook bölgesi, Malta’ nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ülkenin simge yerlerinden biri olan bu bölgede yüzlerce renkli küçük balıkçı tekneleri de bulunuyor. Doğal güzellikleri seven ve Malta dil eğitimi için gelen öğrencilerin uğrak yerleri arasında yer alır.

5.     Upper Barrakka Gardens

Malta dil eğitimi için bu ülkeye gelen öğrencilerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri de hiç kuşkusuz Upper Barraka Gardens bölgesidir. Söz konusu bölgeye giden kişiler hem gün doğumunu hem de gün batımını şehir manzarası eşliğinde izleyebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir