Malta Dil Okulu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Malta Dil Okulu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Malta’da toplamda 52 farklı dil okulu ve her okulunda onlarca farklı İngilizce kursu seçeneği bulunuyor. Farklı konaklama seçeneklerini de eklediğimizde, her okulun, her kursuna ve her konaklamasına göre farklı bir İngilizce kursu fiyatı ortaya çıkıyor. Özellikle Malta‘da uygulanan Kış, Bahar ve Yaz Sezon fiyat farklılıkları da göz önüne alındığında aynı malta dil okulunun, aynı kurs ve aynı konaklamasının fiyatı gidiş tarihine göre her hafta değişiyor. DilokuluMalta.com ekibi olarak Malta’da eğitim planlaması yaparken ihtiyacınız olacak “Malta Dil Okulu Fiyatları“na etki eden faktörleri bir araya getirdik…

Malta’da İngilizce Kursu Seçimi

Malta’da İngilizce öğrenmek istediğiniz anda ilk etapta ihtiyacınıza ve kriterlerinize göre bir ingilizce kursu seçimi yapmalısınız. Malta’da İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin bir çoğu sunulan programlar dışında farklı bir program araştırması yapmayıp sadece eğitim danışmanlarının ön plana çıkardığı İngilizce kursu programlarını kabul ederler. Oysa, ihtiyacınıza ve kriterlerinize göre bir eğitim programlamak hem zaman hemde para açısından çok daha avantajlı olacaktır.

Malta’da hizmet veren dil okulları ihtiyaç ve taleplere göre farklı programlar sunmaktadır ;

Genel İngilizce Kursu
Yoğun İngilizce Kursu
Uzun Dönem İngilizce Kursları
Akademik Dönem İngilizce Kursları
Mini Grup İngilizce Kursları
Mini Grup Yoğun İngilizce Kursları
Öğleden Sonra İngilizce Kursları
İş İngilizcesi Kursları
TOEFL IBT Kursları
IELTS Kursları
Yaz Okulları

Malta Dil Okulu Seçimi

Malta dil okulu seçiminde öncelikle sizin kriterlerinize göre okul seçimi yapılması çok önemlidir. Genel olarak Malta’nın en iyi okuluMalta’nın en iyi ingilizce kursu söylemleri yerine okulun sunduğu olanaklar, okulun konumu, konaklamaları, ingilizce kursu fiyatlarına dahil olanlar, örneğin yüzmekten veya spordan hoşanıyorsanız havuz veya spor salonuna uzaklığı, konaklama ile okulun arasındaki mesafe gibi bir çok kritere göre seçim yapmalısınız.

Tabi ki bu seçim kriterlerinin arasında dil okulunun eğitim kalitesi, öğrenci kapasitesi, sınıf mevcutları gibi çok önemli özellikleri iyice incelenemelidir. Her dil okulunun konaklama konumları, eğitimin kalitesi ve kapasitesi gibi farklı özellikleri bulunduğu için DilokuluMalta.com’un Malta’da eğitim almış danışmanlarından ücretsiz bilgi alaiblirsiniz.

Malta’da Konaklama Seçimi

Malta‘da konaklama çeşitleri genel olarak Aile Yanı Konaklama, Hostel ve Yurtlar, Apartlar, Studio Daireler gibi farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere sunulmaktadır. Her ihtiyaca ve her bütçeye uygun farklı konaklama çeşitleri şu şekilde özetlenebilir ;

Aile Yanı KonaklamaMalta‘lı ailelerin yanında kahvaltı ve akşamyemeği dahil olarak sunulan konaklama biçimidir. Yanında kalacağınız aile size kahvaltı ve akşam yemeği sunar, öğrencilerin ailelerin ev işleri ile ilgili her hangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü bulunmamaktadır. Aile yanı konakalmalarda ister tek kişilik ister çift kişilik konaklama tercihi yapılabilir. Banyo kullanımı genellikle ailenin ortak kullandığı banyo olmakla birlikte bazı aile yanı konaklamalarda sadece öğrencilerin ortak kullandığı banyolarda bulunabilmektedir. Arzu edilirse, superior aile yanı konaklama yani, tek kişilik odada özel banyo seçeneği tercih edilebilir. Aile yanı konaklamalar, Malta‘nın kültürünü tanımak ve aile ile ingilizce pratik yapabilmek açısından avantajlıdır.

Hostel ve Yurtlar; Konaklama tipi açısından en ekonomik konaklama seçeneğidir. 2 kişilik veya tek kişilik oda tercihi yapılabilir. Okula göre değişmek ile birlikte genelde okullara mesafe olarak en uzak konaklamalardır ve konfor açısından da en düşük konaklamalardır. Bu sebepten dolayıda ilk etapta ekonomik gelen konaklama Malta‘da uzun dönem bir eğitim alacağınız zaman aslında maliyet ve konfor açısından daha pahalıya mal olabilir. Bu tip konaklamalar aynı dil okulunda eğitim alan öğrencileri bir arada bulundurduğu için arkadaş edinme açısından çok avantajlıdır.

Apartlar; Türk öğrenciler tarafından en çok rağbet edilen konaklama çeşididir. Her okulun farklı bölgelerde ya kendine ait yada uzun dönem kiralama yöntemi ile sadece kendi dil okulu öğrencilerine sunduğu apart konaklamalar bulunmaktadır. Apart konaklamalar binanın yapısal özelliklerine göre farklı yatak kapasitesinde olduğu için farklı bölgelere dağılmıştır. Apart konaklamalar 2,3 veya 4 yatak odalı dairelerden oluşur. Her dil okulunun kendi tarzına göre dayayıp döşediği evlerde, ortak mutfak ve ortak yaşam alanları bulunmaktadır. Yatak odaları normal tercihlerde 2 kişilik veya bazı okullarda 3 kişilik odalar olarak planlanmıştır. Apart içerisinde oda sayısı arttıkça banyo sayısıda artmaktadır. Bu tip konaklamalar aynı dil okulunda eğitim alan öğrencileri bir arada bulundurduğu için arkadaş edinme açısından çok avantajlıdır.

Malta dil okullarının sunduğu konaklama seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgiye “Malta’da konaklama” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İngilizce Dil Eğitimi Süresi

Seçeçeceğiniz eğitim süresi kalış maliyetini direk etkileyen en önemli faktördür. Malta‘da haftalık İngilizce kursu fiyatları süre uzadıkça indirimli olarak yansıtılır. Örneğin, 1 haftalık İngilizce kursunun haftalık fiyatı 100 Euro/hafta iken, 12 haftalık bir İngilizce kursunun haftalık maliyeti 70 Euro/haftaya düşmektedir. Eğer daha uzun süreli bir eğitim planlıyorsanız bu durumda 24 hafta ve üzeri İngilizce kursu seçimlerinde paket fiyat avantajlarından yararlanırsınız.

Malta’da İngilizce eğitimi süresi konaklama sürenizide direk etkileyeceğinden maliyet açısından en önemli faktördür. Eğitim sürenizi belirlemek için İngilizce seviyeniz ve daha önceden almış olduğunuz İngilizce eğitimleriniz ve İngilizce kursu sonunda hedeflediğiniz seviye çok iyi belirlenmeli ve bu kriterlere göre eğitim planlanmalıdır. Planlama sayesine eksik veya fazla süreli bir eğitim yerine hedefinize uygun süre için kayıt olursunuz. Bu konuda uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

Tarih Seçimi ve Sezon Farkları

malta dil okulu fiyatlarını etkileyen faktörler
malta dil okulu fiyatlarını etkileyen faktörler

Malta‘da yıl içerisinde genel olarak 3 farklı sezon ve fiyat uygulaması bulunmaktadır. Kısa süreli kurslarda daha belirgin olan bu sezon farkları bazı okullarda uzun dönemlerde 2 sezon olarak uygulanır yada hiç uygulanmaz. Malta‘da ki 3 farklı sezon Kış, Bahar ve Yaz sezonlarıdır. Malta dil okulları fiyatları kış sezonu olarak hesaplanır ve gideceğiniz döneme göre Bahar ve/veya Yaz sezonu farkları haftalık olarak fiyatlara eklenir. Buda Malta dil okulu fiyatlarını hesaplarken gideceğiniz tarihi çok önemli kılar. Zira Mayıs ayındaki 4 haftalık fiyat ile Temmuz ayındaki 4 haftalık fiyat arasında aynı dil okulu, aynı İngilizce eğitimi ve aynı konaklama olsa bile büyük farklılıklar oluşabilir. Genel olarak bakıldığında bu sezon farklarının ve uzun dönem fiyat listelerinin indirimli olmasından dolayı 7 haftalık İngilizce eğitimipaketlerinin 8 haftalık İngilizce eğitimi paketlerinden daha pahalı olduğu görülmektedir.

Malta Dil Okulu Fiyatlarının hesaplanabilmesi için aşağıdaki bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır ;

Gitmek istediğiniz tarih
Eğitim Süresi
İngilizce kursu seçimi
Konaklama Seçimi

Malta Dil okulu fiyatlarının karşılaştırmalı tablosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ;

Malta Dil Okulu Fiyatları

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta Dil Okulu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler - Ekonomik Öneriler
Makale
Malta Dil Okulu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler - Ekonomik Öneriler
Açıklama
Malta Dil Okulları Ekonomik Öneriler - Özellikle Malta'da uygulanan Kış, Bahar ve Yaz Sezon fiyat farklılıklarıda göz önüne alındığında aynı malta dil okulunun, aynı kurs ve aynı konaklamasının fiyatı ..
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir