Malta Dil Okulu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Malta’da toplamda 41 farklı dil okulu ve her okulunda onlarca farklı İngilizce kursu seçeneği bulunuyor. Farklı konaklama seçeneklerini de eklediğimizde, her okulun, her kursuna ve her konaklamasına göre farklı bir İngilizce kursu fiyatı ortaya çıkıyor. Özellikle Malta‘da uygulanan Kış, Bahar ve Yaz Sezon fiyat farklılıkları da göz önüne alındığında aynı Malta dil okulunun, aynı kurs ve aynı konaklamasının fiyatı gidiş tarihine göre her hafta değişiyor. Bu da dil okulu fiyatlarına etki eden bir çok faktör olduğu anlamına geliyor. DilokuluMalta.com ekibi olarak Malta’da eğitim planlaması yaparken ihtiyacınız olacak Malta dil okulu fiyatlarına etki eden faktörleri bir araya getirdik…

Malta Dil Okulu Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Malta dil okulu fiyatlarına etki eden faktörlere genel bakış;

 1. Malta dil okulu seçimi
 2. İngilizce kursu seçimi
 3. Konaklama seçimi
 4. İngilizce kursu süresi
 5. Tarih seçimi (başlangıç tarihi ve bitiş tarihi)
 6. Yaz sezonu farkları
 7. İndirim ve kampanyalar
 8. Sonradan Çıkartılan Ek Ücretler

1. Malta Dil Okulu Seçimi Nasıl Yapılır?

malta dil okulu fiyatlarini etkileyen faktorler

Malta dil okulu seçiminde öncelikle sizin kriterlerinize göre okul seçimi yapılması çok önemli. Genel olarak Malta’nın en iyi okuluMalta’nın en iyi ingilizce kursu söylemleri yerine okulun sunduğu olanaklar, okulun konumu, konaklamaları, ingilizce kursu fiyatlarına dahil olanlar, örneğin yüzmekten veya spordan hoşanıyorsanız havuz veya spor salonuna uzaklığı, konaklama ile okulun arasındaki mesafe gibi bir çok kritere göre seçim yapmalısınız.

Tabi ki bu seçim kriterlerinin arasında dil okulunun eğitim kalitesi, öğrenci kapasitesi, sınıf mevcutları gibi çok önemli özellikleri iyice incelenemeli. Her dil okulunun konaklama konumları, eğitimin kalitesi ve kapasitesi gibi farklı özellikleri bulunduğu için DilokuluMalta.com’un Malta’da eğitim almış danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Malta’da dil okulunun bulunduğu konum, eğitmen kalitesi, eğitim kalitesi, öğrencilere sunan olanaklar ve aktiviteler Malta dil okulu fiyatlarına etki eder.

2. Malta’da İngilizce Kursu Seçimi: Hangi Kursu Seçmeliyim?

Malta’da İngilizce öğrenmek istediğiniz anda ilk etapta ihtiyacınıza ve kriterlerinize göre bir ingilizce kursu seçimi yapmalısınız. Malta’da İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin bir çoğu sunulan programlar dışında farklı bir program araştırması yapmayıp sadece eğitim danışmanlarının ön plana çıkardığı İngilizce kursu programlarını kabul ederler. Oysa, ihtiyacınıza ve kriterlerinize göre bir eğitim programlamak hem zaman hemde para açısından çok daha avantajlı olacaktır. Doğru programı seçmek dil okulu fiyatlarını etkileyen en önemli kriterlerden biridir.

Malta’da dil okulları ihtiyaç ve taleplere göre farklı programlar sunar ;

 • Genel İngilizce Kursu
 • Yoğun İngilizce Kursu
 • Uzun Dönem İngilizce Kursları
 • Akademik Dönem İngilizce Kursları
 • Mini Grup İngilizce Kursları
 • Mini Grup Yoğun İngilizce Kursları
 • Öğleden Sonra İngilizce Kursları
 • İş İngilizcesi Kursları
 • TOEFL IBT Kursları
 • IELTS Kursları
 • Yaz Okulları

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Süre Seçimi

3. Malta’da Konaklama Seçimi

Malta‘da konaklama çeşitleri genel olarak Aile Yanı Konaklama, Hostel ve Yurtlar, Apartlar, Studio Daireler gibi farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere sunulmaktadır. Her ihtiyaca ve her bütçeye uygun farklı konaklama çeşitleri şu şekilde özetlenebilir ;

 • Aile Yanı Konaklama; Malta‘lı ailelerin yanında kahvaltı ve akşamyemeği dahil olarak sunulan konaklama biçimidir. Yanında kalacağınız aile size kahvaltı ve akşam yemeği sunar, öğrencilerin ailelerin ev işleri ile ilgili her hangi bir sorumluluğu veya yükümlülüğü bulunmamaktadır. Aile yanı konakalmalarda ister tek kişilik ister çift kişilik konaklama tercihi yapılabilir. Banyo kullanımı genellikle ailenin ortak kullandığı banyo olmakla birlikte bazı aile yanı konaklamalarda sadece öğrencilerin ortak kullandığı banyolarda bulunabilmektedir. Arzu edilirse, superior aile yanı konaklama yani, tek kişilik odada özel banyo seçeneği tercih edilebilir. Aile yanı konaklamalar, Malta‘nın kültürünü tanımak ve aile ile ingilizce pratik yapabilmek açısından avantajlıdır. Aile yanı konaklamada yemekler program ücretine dahildir. Bu seçenek market masraflarınızı azaltır ve dolayısı ile dil okulu fiyatlarına etki eden bir konaklamadır
 • Hostel ve Yurtlar; Konaklama tipi açısından en ekonomik konaklama seçeneğidir. 2 kişilik veya tek kişilik oda tercihi yapılabilir. Okula göre değişmek ile birlikte genelde okullara mesafe olarak en uzak konaklamalardır ve konfor açısından da en düşük konaklamalardır. Bu sebepten dolayıda ilk etapta ekonomik gelen konaklama Malta‘da uzun dönem bir eğitim alacağınız zaman aslında maliyet ve konfor açısından daha pahalıya mal olabilir. Bu tip konaklamalar aynı dil okulunda eğitim alan öğrencileri bir arada bulundurduğu için arkadaş edinme açısından çok avantajlıdır.
 • Apartlar; Türk öğrenciler tarafından en çok rağbet edilen konaklama çeşididir. Her okulun farklı bölgelerde ya kendine ait yada uzun dönem kiralama yöntemi ile sadece kendi dil okulu öğrencilerine sunduğu apart konaklamalar bulunmaktadır. Apart konaklamalar binanın yapısal özelliklerine göre farklı yatak kapasitesinde olduğu için farklı bölgelere dağılmıştır. Apart konaklamalar 2,3 veya 4 yatak odalı dairelerden oluşur. Her dil okulunun kendi tarzına göre dayayıp döşediği evlerde, ortak mutfak ve ortak yaşam alanları bulunmaktadır. Yatak odaları normal tercihlerde 2 kişilik veya bazı okullarda 3 kişilik odalar olarak planlanmıştır. Apart içerisinde oda sayısı arttıkça banyo sayısıda artmaktadır. Bu tip konaklamalar aynı dil okulunda eğitim alan öğrencileri bir arada bulundurduğu için arkadaş edinme açısından çok avantajlıdır.

Malta dil okulu fiyatlarına etki eden faktörler arasında konaklama seçimi en çok etkileyendir. Malta dil okullarının sunduğu konaklama seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgiye “Malta’da konaklama” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

4. İngilizce Dil Eğitimi Süresi

Seçeçeceğiniz eğitim süresi Malta dil okulu fiyatlarına etki eden en önemli etkendir. Malta‘da haftalık İngilizce kursu fiyatları süre uzadıkça indirimli olarak yansıtılır. Örneğin, 1 haftalık İngilizce kursunun haftalık fiyatı 100 Euro/hafta iken, 12 haftalık bir İngilizce kursunun haftalık maliyeti 70 Euro/haftaya düşmektedir. Eğer daha uzun süreli bir eğitim planlıyorsanız bu durumda 24 hafta ve üzeri İngilizce kursu seçimlerinde paket fiyat avantajlarından yararlanırsınız.

Malta’da İngilizce eğitimi süresi konaklama sürenizide direk etkileyeceğinden maliyet açısından en önemli faktördür. Eğitim sürenizi belirlemek için İngilizce seviyeniz ve daha önceden almış olduğunuz İngilizce eğitimleriniz ve İngilizce kursu sonunda hedeflediğiniz seviye çok iyi belirlenmeli ve bu kriterlere göre eğitim planlanmalıdır. Planlama sayesine eksik veya fazla süreli bir eğitim yerine hedefinize uygun süre için kayıt olursunuz. Bu konuda uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

5. Tarih Seçimi

Malta‘da yıl içerisinde genel olarak 3 farklı sezon ve fiyat uygulaması bulunmaktadır. Malta‘da ki 3 farklı sezon Kış, Bahar ve Yaz sezonlarıdır. Kısa süreli kurslarda daha belirgin olan bu sezon farkları bazı okullarda uzun dönemlerde 2 sezon olarak uygulanır yada hiç uygulanmaz. Çoğu okul Malta dil okulu fiyatlarında sadece yaz sezon farkını uygular. Bu sebeple gieceğiniz tarih ve süre dil okulu fiyatlarını etkileyen bir faktördür.

6. Yaz Sezon Farkı

Malta dil okulları fiyatları kış sezonu olarak hesaplanır ve gideceğiniz döneme göre yaz sezonu farkları haftalık olarak fiyatlara eklenir. Bu da Malta dil okulu fiyatlarını hesaplarken kursa başlayacağınız ve kursu bitireceğiniz tarihi çok önemli kılar.

Örnek olarak, Mayıs ayındaki 4 haftalık fiyat ile Temmuz ayındaki 4 haftalık fiyat arasında aynı dil okulu, aynı İngilizce eğitimi ve aynı konaklama olsa bile büyük farklılıklar oluşabilir. Genel olarak bakıldığında bu sezon farklarının ve uzun dönem fiyat listelerinin indirimli olmasından dolayı 7 haftalık İngilizce eğitimi paketlerinin 8 haftalık İngilizce eğitimi paketlerinden daha pahalı olduğu görülmektedir.

Yaz sezon farkı dil okulu fiyatlarını etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Dil okulu seçiminde okulun uyguladığı yaz sezonu tarihlerini kontrol etmeniz fayda sağlar.

7. İndirimler ve Kampanyalar

Malta dil okulları genelde dönemsel ve ülkesel olarak malta dil okulu fiyatlarında indirimler ve kampanyalar uygular. Ve bu indirimleri, kendi fiyat listelerinde ve web sitelerinde yayınlamazlar.

İndirimli dil okulu fiyatları, dil okulu fiyatlarına etki eden çok önemli bir faktördür. Çoğu zaman bu indirimler %40 lara varan tasarruflar sağlar.

İndirimler, sadece resmi temsilcilere sağlanır ve genelde bölgeseldir. Yani, dil okulları bu indirimleri bir ülkeden gelen öğrencilere tanımlar ve resmi temcilsicisi aracılığı ile öğrencilerine sunar. Bir başka ülkeden gelen öğrenci bu indirimden faydalanamayacağı için fiyat listesinde yayınlamaz.

8. Sonradan Çıkartılan Ek Ücretler

Süpriz yaşamamak için iyi araştırmalısınız. Sonradan çıkartılan ek ücretler fiyat karşılaştırması yaparken size sunulmayan ve aslında daha ekonomik ve ucuzmuş gibi gözüksede daha sonra karşınıza çıkartılan ek ücretler dil okulu fiyatlarına etki eden başka bir detay.

Genelde, elektrik faturası, su faturası, kitap ücretleri, kayıt ücreti, havaalanı transferi, yaz sezon farkı dahil değildi gibi söylemler ile maliyetler daha ada artabilir. Bunun önlemini almak için iyi bir araştırma yapmak önemlidir.

Adınız Soyadınız

Telefon Numaranız

Süre Seçimi

Leave A Comment

Yeni İçerikleri Kaçırmamak İçin Bültenimize Kayıt Olun

Kampanya ve yeni makaleler için sizi bilgilendireceğiz.

Üye olarak Gizlilik Politikamızı ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş sayılırsınız.