Malta Dil Okullarındaki Ek Masraflar Nelerdir?

Malta Dil Okullarındaki Ek Masraflar Nelerdir?

Malta’da dil eğitimi araştırması yapan öğrencilerimizin hepsinin ortak sorusu “Malta dil okulu fiyatları“. Malta dil okulu fiyatları hesaplanırken bazı fiyat listelerinde göz ardı edilen ek masraflar daha sonradan çok can sıkıcı durumlar yaratıyor.

20 yıl içerisinde edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile yorumlarsak; “Fiyatı ucuz göstermek için sunulan taktikler vize veya okula başladıktan sonra teker teker karşınıza çıkıyor. Sanki bankaların kredi kartı sözleşmeleri gibi teklif iyi gibi gözükse de sonraki masraflar maliyeti arttırıyor.”

Bu konuda ayrı bir yazı yazmanın zamanı gelmiş olsa da konumuzdan çok çıkmadan Malta Dil Okullarındaki ek masrafları değerlendirelim;

Malta’da dil eğitimi alacak öğrencilere danışmanlık yaparken okul fiyatı araştırması yapan tüm öğrencilerimize karşılaşacakları tüm ek masrafları kalem kalem sunuyoruz.

Malta Dil Okullarındaki Ek Masraflar Nelerdir?
 1. Pasaport masrafı:

  Eğitim alacağınız süreye ve pasaport alacağınız süreye göre ücretler değişmektedir. Güncel pasaport ücretleri için Bknz. pasaport ücretleri

 2. Vize masrafı:

  Malta vizesi için yapacağınız tüm masrafları bu kısımda bulabilirsiniz. Dil okulu kayıt işlemlerini bizim ile gerçekleştirdiğinizde vize ücreti, kurye ücreti ve seyahat sağlık sigortası ücreti ödemezsiniz. Ama yinede bilginiz olması açısından bu masraflar şunlardır;

  • Malta vize ücreti: Doksan(90<) güne kadar olan seyahatler için 9o Euro, doksan (>90) günden uzun olan seyahatler için ise 96 Euro’dur.
  • Kurye ücreti: Pasaportunuzu şahsen teslim almak istemiyorsanız vize ücretine ek olarak 10 Euro kurye ücreti bulunmaktadır.
  • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası ücreti: Malta’da kalacağınız süre ile fiyatı doğru orantılı olarak değişkendir. Bir aylık Seyahat sigortası 25 Euro iken, 6 aylık seyahat sigortası 100 Euro’ya kadar çıkabilir. Eğitim danışmanlarımız bu konuda sizi bilgilendirecektir.
  • Malta Vizesi için Taahhütname: Malta vize başvurusunda masraflarınızı karşılayacak bir sponsor mevcut ise bu durumda sponsorunuzdan Malta’da sizin masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden noter onaylı taahhütname istenebilir. Malta vizesi için taahhütname masrafı için 1 – 2 farklı notere sormakta fayda var. Not: Malta vizesi için taahhütnameye ihtiyacınız olup olmadığını eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımızın sizi araması için iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.
 3. Eğitim Seçimi ve Fiyatı:

  Malta’da İngilizce eğitimleri her okulda farklıdır. Her okulunda kendine göre farklı eğitim süresi, eğitim saati, konaklaması, kampanyaları ve indirimleri mevcuttur. Malta dil okulları hakkında güncel indirimli ve kampanyalı fiyatları danışmanlarımızdan edinebilirsiniz. Yada şu yazılarımız faydalı olabilir;

 4. Yaz Sezon Farkı:

  Son zamanlarda bazı Malta’ya öğrenci gönderen firmaların ucuz fiyat verme politikası yüzünden aynı okulun, aynı sürede eğitim ve konaklama fiyatları arasında uçurumlar oluşmakta. Ve bu uçurum açıklaması da öğrencilere yapılmamaktadır. Eğer Malta dil okuluna gideceğiniz süre içerisinde yaz sezonuna denk gelen bir dönem var ise sadece o dönem için yaz sezon farkları uygulanır. Yaz sezon farklarının fiyatlara dahil olduğundan emin olun aksi takdirde vize çıktıktan sonra son dakika veya okula gittikten sonra sizden ek ücretler talep edilebilir.

 5. Havaalanı transferleri:

  Malta’da genellikle havaalanı transferleri diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında çok büyük bir masraf olarak karşınıza çıkmaz. Ve genelde Malta dil okulu paket fiyatlarının içerisine bu ücretler dahildir. Ama fiyatı ucuzlatmak için hava alanı transferlerinin ekstra ücret olarak istendiği durumları da gördük. Yani havaalanında transfer beklerken aslında transferinizin olmadığını öğrenmeniz hiç de hoş olmayacaktır.

 6. Uçak bileti:

  Malta dil okulu işlemleriniz için eğitim danışmanlarımız ile görüştüğünüzde bir çok Malta dil okulu için uçak bileti ücreti ödemeyeceğinizi de öğreneceksiniz. Genelde okullar ile olan özel anlaşmalarımız sayesinde uçak biletlerini ücretsiz olarak karşılamaktayız. Yinede kampanyalara dahil olamazsanız bilmeniz için, İstanbul Malta İstanbul gidiş dönüş uçak bileti fiyatları 250 Euro civarındadır. Ufak bir not; uçak biletinizi ne kadar geç alırsanız fiyatı da o kadar artacaktır.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

“Malta Dil Okullarındaki Ek Masraflar” yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta Dil Okullarındaki Ek Masraflar Nelerdir?
Makale
Malta Dil Okullarındaki Ek Masraflar Nelerdir?
Açıklama
Malta Dil Okullarındaki Ek Masraflar Nelerdir? Malta'da dil eğitimi araştırması yapan öğrencilerimizin hepsinin ortak sorusu "Malta dil okulu fiyatları". Malta dil okulu fiyatları hesaplanırken bazı fiyat listelerinde göz ardı edilen ek masraflar daha sonradan çok can sıkıcı durumlar yaratıyor.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir