Malta'da Konaklama Seçenekleri

Anasayfa > Malta Adası > Malta'da Konaklama

Malta'da Konaklama Seçenekleri


Aile Yanı Konaklama

aile yanı konaklama

Dünyada eğitim için yurtdışına çıkan öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türü olan Aile yanı konaklama, bulunduğunuz ülkedeki aile yaşamını ve kültürleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerin öncelikli tercihidir. Sıcak Akdeniz insanının misafirperverliğini, benzer kültürel özelliklerini Malta’da aile yanı konaklamada yaşayarak hissedebilirsiniz. Malta'da aile ynaı konaklamada sistem şu şekilde işlemektedir; Malta dil okulları ve aileler karşılıklı anlaşarak ingilizce kurslarına gelen öğrencilere konaklama hizmeti verirler. Malta dil okulları, başvuran aileler ile tek tek görüşür, evlerinin durumunu kontrol ederler ve uygun aileler ile anlaşma sağlarlar. Okullarla anlaşmalı olan aileler, evin uygunluğu ve büyüklüğüne göre en fazla 4 öğrenci misafir edebilmektedirler. Tek ve çift kişilik oda seçeneği bulunmakla beraber, tuvalet ve banyolar ortak kullanım alanıdır. Aile yanı konaklamalar yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemekleri) olup, kalacağınız aileye bağlı olarak beraber ya da ayrı olarak verilmektedir. Giriş - çıkışlarınızda herhangi bir kısıtlama olmamakla beraber, aileyi de rahatsız etmeyecek şekilde uygun davranmak gerekmektedir. Aile yanı konaklama tamamen bağımsız bir konaklama değildir. Bir ailenin yanında misafir olarak kaldığınızı unutmamanız gerekmektedir.

Superior Aile Yanı Konaklama

superior aile yanı konaklama

Normal Aile yanı konaklamayla aynı özelliktedir. Super Aile yanı konaklamanın tek farkı odaların tek kişilik ve en-suite, yani banyo ve tuvaletlerinin odanın içerisinde ya da yakınında sadece sizin kullanımınıza ait olmasıdır. Odalar tek kişilik ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği)dur. Evin durumu ve büyüklüğüne göre en fazla 4 öğrenci misafir edilebilmektedir. Superior aile yanı konaklamalarda da giriş çıkışlarda herhangi bir kısıtlama yoktur. Biraz daha rahat olmayı isteyenler için uygun bir konaklamadır.

Okul Yurdu - Residence Konaklama

okul yurdu konaklama

Malta'da bulunan dil okullarının her birinin kendine ait en az bir yurdu bulunmaktadır. Okulun kapasitesi ve büyüklüğüne göre dil okulları komple bir yurdu kiralarlar veya kendilerine ait bir yurt yaptırırlar. Genelde okul yurdu konaklamalarda, tek bir dil okulunun örencileri kalmaktadır. Yurdun kapasitesine bağlı olarak öğrenci sayısı değişiklik göstermektedir. Tek veya çift kişilik oda seçeneği mevcut olup, yemekler ortak kullanım alanı olan mutfaklarda öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Mutfaklarda yemek yapmak için gerekli bütün mutfak araç ve gereçleri bulunmaktadır. Çamaşırhaneye sahip olan yurtlarda, öğrenciler jeton kullanarak makine ve kurutuculardan faydalanabilmektedirler. Giriş-çıkış saatlerinde kısıtlama bulunmamaktadır.

Apart Konaklama

apart konaklama

Malta dil okullarının kendilerine ait veya kiraladıkları binalarda, 1-2 ve 3 yatak odalı dairelerin öğrencilere sunulduğu konaklama şeklidir. Malta'da apart konaklamaların bulunduğu binalarda sadece öğrenciler kalmaktadır. Malta'da buluna apart konaklamalar normal bir daire şeklindedir ve öğrenciler ortak oalrak kalmaktadırlar. Dairelerde oda sayısı ve odanın tek veya çift kişilik olmasına bağlı olarak, 2-6 kişi arasında paylaşılmaktadır. Salon, mutfak, tuvalet ve banyo ortak kullanım alanlarıdır. Sınırlı sayıdaki dairelerde banyo odanın içerisinde olabilir. Dairelerde TV bulunmaktadır. Birçok dairede ise wireless, DVD player , klima mevcuttur. Apart konaklamalarda da giriş çıkış saatlerinde kısıtlama bulunmamaktadır.

Stüdyo Daire Konaklama

studio daire konaklama

Malta'da konaklama açısından en rahat ve en iyi konaklama seçeneği stüdyo daire konaklamalardır. Rahatına düşkün ve daireyi kimseyle paylaşmak istemeyen öğrenciler için bulunmaz bir seçenektir. Apart dairelerden farkı, dairenin tamamen size ait olmasıdır. Studio dairelerde klima, TV, DVD player vs. bulunmaktadır. Mutfaklarda tüm araç ve gereçler mevcuttur. Tamamen bağımsız olan stüdyo daire konaklamalar özellikle çok yoğun olan yaz dönemlerinde talebin fazla olmasından dolayı sürekli doluluk göstermektedir.

Otelde Konaklama

otel konaklama

Bütçenize uygun fiyatlarla 3, 4 ve 5 yıldızlı otel keyfini yaşamak isteyen öğrencilere sunulan bir hizmettir. Kahvaltı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri mevcuttur. Odalar; tek, çift ve suit (3-5 kişi) olarak hizmet vermektedir. Okulunuzun sunduğu imkanlar (beach clup, gym clup üyelikleri vs.) yanı sıra kaldığınız otelin imkanlarından (havuz, internet vs.) da faydalanabilirsiniz.

Maltada konaklama | en uygun konaklama seçenekleri | Malta'da en ekonomik konaklama | konaklama seçenekleri | konaklama | en ucuz yurtdışı konaklamaları | maltada hangi konaklamayı seçmeliyim

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!