Malta’da Yüz Yüze Eğitim Yeniden Başlıyor

Malta’da Yüz Yüze Eğitim

Malta hükümeti, Mart ayında Corona virüs önlemleri kapsamında ülke genelinde kısıtlamaya gitmişti. Bu kısıtlamalardan Malta’da bulunan dil okulları da nasibini aldı, ülke genelindeki tüm dil okulları da 15 Mart 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitim dondurulmuştu.

Bu tarihten itibaren Malta Vize Başvuru Merkezi ve Malta’da bulunan Visa Unit’de kısıtlamalardan dolayı Malta vize başvurularını geçici süreliğine durdurmuştu.

Malta’da Yüz Yüze Eğitim 01 Haziran 2021’de Başlıyor

15 Mart tarihinden itibaren online eğitim olarak devam eden eğitimler 01 Haziran itibari ile tekrar başlıyor. Malta Hükümetinden direk aldığımız bilgiler doğrultusunda, dil okullarının 01 Haziran’da tekrardan yüz yüze eğitime geçeceği ve kısıtlamaların tamamen kaldırılacağı bilgisine ulaştık. Dil okullarının yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte Malta vize başvurularının da 01 Haziran 2021 tarihinde başlayacağı bilgisini edindik.

Malta’da Vaka Sayıları

19 Mayıs tarihli COVID 19 vaka sayılarına baktığımızda, Malta genelinde yeni vaka sayısı sadece 3, iyileşen hasta sayısı ise 11, toplam vaka sayısı ise 120 .  Güncel vaka sayılarına Malta’da Vaka Sayıları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Malta'da Vaka Sayısı 19 Mayıs 2021
Malta’da Vaka Sayısı 19 Mayıs 2021
Malta’da COVID Kısıtlamaları Kaldırılıyor;

06/05/2021 tarihinde Malta Hükümeti COVID kısıtlamalarının kaldırılması ile ilgili protokolünü yayınladı. Bu bağlamda, Mayıs ve Haziran aylarında azaltılacak tedbirler ve hangi tarihlerde hangi tedbirlerin kaldırılacağı da açıklandı;  (https://www.visitmalta.com/en/covid-19#U1)

17/05/2021’den itibaren;
 • Bakımevlerinde kalan yaşlılar için ziyaretçi süreleri uzatılacak ve daha fazla ziyaretçi kabul edilmesine izin verilecek.
24/05/2021’den itibaren;
 • Restoran ve kafeler gece yarısına kadar açık olacak, masalarda maksimum 4 kişiye hizmet verilebilecek.
 • Yüzme havuzları saat 20:00 ye kadar açık olacak.
 • Spor salonları tekrar açılabilecek fakat sınıf oluşturulmayacak.
 • Kreşler tekrar açılabilecek.
 • Temaslı sporlar 17 yaş ve üzeri için yapılabilecek. 
 • Temassız sporlarda müsabakalar devam edebilecek.
01/06/2021’den itibaren;
 • Turizm tekrar başlayacak.
 • Malta dil okulları tekrar yüz yüze eğitime başlayabilecek.
 • Plaj ve havuzlarda maske takılması tavsiye edilecek ama zorunlu kılınmayacak 
 • Düğünler yapılabilecek.
07/06/2021’den itibaren ;
 • Restoranlar masalarda 6 kişiye hizmet verebilecek.
 • Maksimum 6 kişilik gruplar ile gezilebilecek (önceden 4 kişi).
 • Sinema ve tiyatrolar açılacak.
 • Barlar ve kulüpler açılabilecek.
 • Temassız sporlarda müsabakalar devam edecek.
28/06/2021’den itibaren;
 • Temaslı sporlar 17 yaş altı içinde yapılabilecek.
 • Yaz okulları tekrar açılacak.
01/06/2021’den itibaren Malta Vize Süreci 

Yazımızda da belirttiğimiz üzere Malta vize başvuruları 01 Haziran 2021 tarihinden itibaren tekrar başlayacak. Fakat vize prosedürü biraz değişecek. Öncelikle, Hükümete yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre ilk etapta Schengen vizesi başvuruları kabul edilmeyecek. Yani kısaca, 90 gün altında eğitim almak isteyenler şu anda vize başvurusunda bulunamayacak. Fakat 91 gün ve üzeri yani minimum 13 hafta kayıt yaptıran öğrencilerin vize başvurusu kabul edilecek. Yine edindiğimiz bilgilere göre 13 haftadan daha az süre ile kayıt yaptıracak öğrenciler ise 28/06/2021 tarihinden sonra vize başvurusunda bulunabilecek.

Malta vize başvurusunda bulunacaklar için bir diğer önemli hususta aşırı yoğunluk olacak. Son 3 aydır kapalı olan vize başvuru merkezleri ve yaz sezonun gelmesi ile birlikte Haziran ayındaki başvuruların çok yoğun olması bekleniyor. Bu sebepten dolayı da seyahat planlaması yaparken esnek olmanız gerektiğini hatırlatalım. 

Haziran ayında başvuracak öğrencilerin vizelerinin Temmuz ayında çıkması bekleniyor. Malta dil okulları konusunda tercih yaparken mutlaka 2021 kampanyalarını ve promosyonlarını incelemenizi tavsiye ederiz. Detaylı bilgilere kampanyalı malta dil okulları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  

Malta dil okulları ve vize prosedürü hakkında sorularınız varsa bize ulaşabilirsiniz.

Summary
Malta'da Yüz Yüze Eğitim Yeniden Başlıyor
Makale
Malta'da Yüz Yüze Eğitim Yeniden Başlıyor
Açıklama
15 Mart tarihinden itibaren online eğitim olarak devam eğitimler 01 Haziran itibari ile tekrar başlıyor. Malta Hükümetinden direk aldığımız bilgiler doğrultusunda, dil okullarının 01 Haziran'da
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir