Malta’da Yüz Yüze Eğitim

Malta hükümeti, Mart ayında Corona virüs önlemleri kapsamında ülke genelinde kısıtlamaya gitmişti. Bu kısıtlamalardan Malta’daki dil okulları da nasibini aldı, ülke genelindeki tüm dil okulları da 15 Mart 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitim dondurulmuştu.

Bu tarihten itibaren Malta Vize Başvuru Merkezi ve Malta’da bulunan Central Visa Unit’de kısıtlamalardan dolayı Malta vize başvurularını geçici süreliğine durdurmuştu.

Malta’da Yüz Yüze Eğitim 01 Haziran 2021’de Başlıyor

15 Mart tarihinden itibaren online eğitim olarak devam eden eğitimler 01 Haziran itibari ile tekrar başlıyor. Malta Hükümetinden direk aldığımız bilgiler doğrultusunda, Malta dil okullarının 01 Haziran’da tekrardan yüz yüze eğitime geçeceği ve kısıtlamaların tamamen kaldırılacağı bilgisine ulaştık. Dil okullarının yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte Malta vizesi başvurularının da 01 Haziran 2021 tarihinde başlayacağı bilgisini edindik.

Malta’da Corona Virüs Vaka Sayıları

19 Mayıs tarihli COVID 19 vaka sayılarına baktığımızda, Malta genelinde yeni vaka sayısı sadece 3, iyileşen hasta sayısı ise 11, toplam vaka sayısı ise 120 .  Güncel vaka sayılarına Malta’da Vaka Sayıları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Leave A Comment

Yeni İçerikleri Kaçırmamak İçin Bültenimize Kayıt Olun

Kampanya ve yeni makaleler için sizi bilgilendireceğiz.

Üye olarak Gizlilik Politikamızı ve KVKK Aydınlatma Metnini kabul etmiş sayılırsınız.