Malta’da Neler Yapılır? Malta’da Yapılabilecek En İyi 10 Aktivite

Malta’da Neler Yapılır? Malta’da bulunduğunuz süre içerisinde mutlaka yapmanız gereken aktiviteleri bu yazımızda topladık. Malta’da İngilizce kursuna gidecekseniz, şimdiden hafta sonu planınıza eklemeniz gereken eğlenceli ve muhakkak yapılması gereken aktiviteler;

Malta’da Neler Yapılır?
Malta’da Yapılabilecek En İyi 10 Aktivite Listesi

 1. Su Sporları

Tabi ki de ada ülkesi olan Malta’ya gittiğinizde yapabileceğiniz güzel aktivitelerin başında su sporları gelir. Dalış, yamaç paraşütü, sörf, jet ski, yelken gibi daha bir sürü eğlenceli su sporlarını yapabilmeniz için uygun ortam Malta’da vardır. Genellikle dalış sporları Malta’da çok ilgi çeken bir su sporudur. Dalış sertifikası almaya hak kazandığınız takdirde dünyanın her yerinde dalış yapabilme şansını yakalamış olacaksınız. Yaz sezonunda, Malta dil okulları, İngilizce kursuna ek olarak PADI kursları da açmaktadır.

 1. Plajlar
Malta Plajları
Malta Plajları

Malta plajları Dünya çapında üne sahip. Malta Adası Akdeniz’in ortasında bir ada ülkesi ve masmavi sularında yüzüp keyif yapmak, gününüzü geçirmeniz için güzel bir etkinlik olabilir. Malta adasında bir çok ünlü plaj var. Malta adasındaki birbirinden güzel plajlar için Bknz. Malta Plajları

 1. Zip line
Malta'da Zip Line - Adrenalin Tutkunları İçin
Malta’da Zip Line – Adrenalin Tutkunları İçin

Sıradışı ve adrenalin dolu “Zip Line”. Zip Line terimi, daha yüksek bir noktadan daha alçak bir noktaya dağcılık ekipmanları ve makaralar kullanarak çelik halat üzerinde ilerlemek anlamına gelir. Bir nevi bir uçtan bir uca makara sistemi ile halat üzerinde hareket anlamına da gelir. Malta adasını biraz yukarıdan görmek için inanılmaz bir aktivite olan Zip Line için biraz cesarete ihtiyaç var.

 1. Tekne Turu
Malta'da Tekne Turu
Malta’da Tekne Turu

Denizi bulmuşken bırakmayalım ve bütün imkanlarından faydalanalım diyoruz. Eğer deniz size de bana verdiği gibi huzur veriyorsa Malta’da kesinlikle tekne turu yapmalısınız. Bildiğiniz gibi Malta birçok küçük adacıktan oluşan bir ülkedir. Malta olarak adı geçen yer aslında Malta adasıdır. Malta’dan günlük olarak Gozo ve Comino’ya hem tekne turları hem de feribot seferleri bulunmaktadır.  Bizce imkanınız el verdikçe Malta’daki diğer adaları ziyaret etmelisiniz. Hem feribot sefası, hem de yeni yerler keşfetme heyecanı. Not: Birçok Malta dil okulu, öğrencilerine tekne turu aktivitelerini indirimli olarak sunuyor. Tekne turlarını okulların aktivite panolarında görebilirsiniz. Bu aktivite panolarında her hafta yeni aktiviteler listelenir.

Eğer tekne turları ilginizi çekiyorsa bu yazımızı da okumalısınız. Bknz. Malta’da bir günde 50 Euroyla nasıl gezilir?

 1. Kültürel Aktiviteler

  Malta Tarihi
  Malta Tarihi

Malta’da neler yapılır listesi hazırlarken Malta tarihinden bahsetmemek olmaz. Malta, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış veya sömürgesi olmuştur ve aynı zamanda birçok savaşa tanıklı etmiştir. Bu nedenle de tarihsel ve kültürel açıdan bir çok eser barındırmaktadır. Malta, hem yapısal özellikleri ile hem de 7000 yıllık tarihi ile ziyaretçiler için inanılmaz bir tarih sunmaktadır.  Eğer kültürel etkinlikler sizin ilginizi çekiyorsa bu müzelerde de keyifli vakit geçireceğinizi söyleyebiliriz. Not: Malta özellikle tarihi filmlerin çekildiği doğal bir film platosudur. Bknz. Malta’da çekilmiş filmler

 1. Festivaller
Malta Festivalleri
Malta Festivalleri

Malta festivalleriyle ünlü bir ülkedir. Havai fişek, film, kostüm, müzik, köy ve daha nice farklı konseptle eğlenceli saatler geçirmenizi sağlar.

 1. At Çiftlikleri
Malta'da At Çiftlikleri ve At Binmek
Malta’da At Çiftlikleri ve At Binmek

At binmeye hevesiniz veya merakınız varsa, Malta at çiftlikleri sizin için çok güzel bir fırsat olmaktadır. Malta’da at binmeyi profesyonellerden öğrenebilirsiniz.

 1. Kiliseler ve Tapınaklar
Malta'da Kiliseler - Gozo Adasından Bir kilise
Malta’da Kiliseler – Gozo Adasından Bir kilise

Malta’da yüzlerce kilise bulunmaktadır. Kiliseler değişik mimari yapılarıyla Malta’nın gezilip görülebilecek yerleri arasına girmiştir. Ayrıca Malta’nın sahip olduğu binlerce yıllık birçok tapınak da vardır.  Eğer ilginizi çeken yapılar ise Malta’daki kiliseleri ve tapınakları görmenizi tavsiye ederiz.

 1. Gece Hayatı
Malta'da Gece Hayatı - Havana Club
Malta’da Gece Hayatı – Havana Club

Oldukça meşhur olan Malta kulüpleri, eğlenceli vakit geçirmeniz için ideal yerlerden biridir. Özellikle Paceville St Julians bölgesi, size canlı bir gece hayatı sunmaktadır. Bknz. St Julians

 1. Dağ Bisikleti
Malta'da Dağ Bisikleti Aktivitesi
Malta’da Dağ Bisikleti Aktivitesi

Malta’nın göz alıcı manzarası karşısında arazi bisikleti üzerinde adayı keşfetmek veya sahilde bisiklet kullananlar için inşa edilmiş olan bisiklet yollarında dolaşmak güzel bir deneyim olabilir. Malta’nın iklimi göz önüne alındığında bu aktiviteyi yaz aylarında yapmayı tercih ederseniz yanınızda bol miktarda su bulundurmayı ihmal etmemenizi tavsiye edebiliriz.
Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

“Malta’da Neler Yapılır” yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta'da Neler Yapılır? Malta'da Yapılabilecek En İyi 10 Aktivite
Makale
Malta'da Neler Yapılır? Malta'da Yapılabilecek En İyi 10 Aktivite
Açıklama
Malta'da Neler Yapılır? Malta'da bulunduğunuz süre içerisinde mutlaka yapmanız gereken aktiviteleri bu yazımızda topladık. Malta'da İngilizce kursuna gidecekseniz, şimdiden hafta sonu planınıza eklemeniz gereken eğlenceli ve muhakkak yapılması gereken aktiviteler;
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir