Malta’da Ne Kadar Harcarım – Aylık Masrafım Ne Olur?

Malta’da Ne Kadar Harcarım? Dil okulu için Malta’yı tercih eden öğrencilerin ilk sorularından biri “Malta’da aylık ne kadar para harcarım?” oluyor. Bize sorulan sorular arasında bu soru hem en kolay hem de en zor soru olma özelliği taşıyor. Genelde bu soruya belirli bir cevabımız olsa da bilmeniz gereken en önemli husus kişiden kişiye değişen bir harcama ve aylık bütçe ortaya çıkacağıdır.

Malta’da ortalama ne kadar para harcarım? Malta pahalı bir ülke mi? Malta’nın para birimi ne? Malta’da aylık masrafım ne kadar olur? Malta’da çalışarak aylık masrafımı çıkartabilir miyim? Malta’da market alışverişi yapmak pahalı mı? Malta market fiyatları nasıl?

Malta’da Ne Kadar Harcarım?

Zaten dil eğitimi için de Malta’yı tercih etme sebebiniz, diğer Avrupa ülkelerinden daha ucuz olması ise tahmin edersiniz ki Malta’da yaşamak, diğer Avrupa ülkelerinde yaşamaktan daha ekonomiktir. Malta’nın para birimi Euro (€)’dur. Bazı sitelerde hala Malta Lirası gözükse de, Avrupa Birliğine üye olması ile birlikte Malta para birimi’de Euro olarak değişmiştir. Bknz. Malta para birimi

Ancak bu durum gözünüzü korkutmasın. Malta’da Market fiyatları sizi zorlayacak veya aşırı kaçacak derecede paha değildir. Malta’da ki market fiyatları için Bknz. Malta market fiyatları

Yemek Masrafları

Malta’da ne kadar para harcayacağınız tabi ki sizin alışkanlıklarınıza ve aylık masraflarınıza göre değişiklik gösterecektir. Örneğin yemeğinizi sürekli dışarıdan alırsanız ve kendiniz hazırlamazsanız günde yaklaşık 20 – 30 Euro gibi bir yemek ücretini kenara koymanız gerekir. Bu da aylık yaklaşık 600 -900 Euro arasında sadece yemek masrafı için ayırmanız anlamına gelir. Halbuki düzenli bir market alışverişi yapıp, yemeğinizi konaklamada hazırlayıp, sürekli dışarıdan yemezseniz bir aylık market alışverişiniz 200-300 Euro arasında tutacaktır ve aylık yemek masrafınız da bu kadar olacaktır. Mesela gün içerisinde dersten sonra deniz kıyısında kahve içip tatlı yemek isterseniz de, bu yaklaşık 5 Euro civarında tutacaktır. Tabi ki Malta’ya gitmişken oraya özgü yemekler yemeyin ve bütçenizi buna göre ayarlayın demiyoruz. Sadece masraflarınızı nasıl kısabileceğiniz ile ilgili birkaç öneride bulunmak istedik.

Malta’nın Geleneksel Mutfağında da kendi damak tadınıza uygun bir sürü yemek bulmanız mümkündür.  Bknz. Geleneksel Malta Mutfağı. Malta’da maddi açıdan sizi en çok zorlayacak şey eğer kullanıyorsanız sigara fiyatlarıdır. Eğer sigara kullanıyorsanız Malta’daki masrafınız artacaktır. Malta’ya gitmeden önce sigarayı bırakmak en doğru çözüm olacaktır.

Eğlence

Malta, eğlence ve gece hayatı meşhur olan bir adadır. Bu nedenle alkol fiyatları Türkiye ile karşılaştırıldığı zaman gayet uygundur. Malta adası hem tarihi hem de eğlence açısından mükemmel bir lokasyondur. Malta’da gezilecek ve görülecek yerler listesi de bir haylı kabarıktır. Malta dil okullarında eğitim alırken muhakkak görmeniz gereken yerlere okulların sunduğu haftalık gezi programları ile daha ekonomik gidebilirsiniz. Ayrıca her dil okulunun kendi bölgesindeki bir çok kafe ve restoran ile anlaşması vardır. Sadece okuldan alacağınız öğrenci kartınız ile ek indirimler kazanabilirsiniz.

Ulaşım

Malta’da ulaşımdan bahsedecek olursak, Malta’da Taksi biraz maliyetlidir. Bu nedenle size otobus ile seyahat etmenizi veya gideceğiniz yer yakın ise, ki Malta küçük bir ada olduğu için Malta’da her yer birbirine yakındır, yürümeyi tercih etmenizi öneririz. Ayrıca kalış süresine bağlı olarak aylık indirimli kart alabilirsiniz. Malta dil okulunuzdan alacağınız öğrenci kartı aylık indirimli kart almanız için yeterli olacaktır. Malta’da ulaşım ile ilgili ayrıntılı bilgi için Bknz. Malta’da ulaşım.

Dil okulu ve çalışma

Malta Hükümeti, dil eğitimi için Malta dil okullarında eğitim alan öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu da İngilizce eğitiminize devam ederken aynı zamanda çalışabileceğiniz anlamına gelir. Bir başka deyişle, Malta’da iken çalışarak aylık masraflarınızı karşılama şansınız olacaktır. Çalışma izni ile daha detaylı bilgi için Bknz. Malta’da Çalışma İzni

Özetle; İngilizce öğrenmek için Malta dil okulunu tercih ettiğiniz zaman aylık masrafınız yaklaşık 400 – 450 Euro civarında olacaktır. Malta’da ayda 400 Euro’ya çok rahat bir şekilde bir ayınızı dolu dolu geçirebilirsiniz. Bu harçlığın miktarını düşürmek veya arttırmak sizin elinizde ve tercihinizde. Biz ortalama bir fiyat çıkartmaya çalıştık.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta'da Ne Kadar Harcarım - Aylık Masrafım Ne Olur?
Makale
Malta'da Ne Kadar Harcarım - Aylık Masrafım Ne Olur?
Açıklama
Malta'da Ne Kadar Harcarım? Dil okulu için Malta'yı tercih eden öğrencilerin ilk sorularından biri "Malta'da aylık ne kadar para harcarım?" oluyor. Bize sorulan sorular arasında bu soru hem en kolay hem de en zor soru olma özelliği taşıyor.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir