Malta’da İngilizce Eğitimi İçin En İyi Şehir Hangisi?

Malta Akdeniz de yer alan ufak bir ada ülkesidir ancak 11 şehrinde pek çok dil okulu bulmak mümkün. Malta da dil okulu araştırmasına girenlerin ise en sık sorduğu sorulardan biri Malta’da İngilizce eğitimi için en iyi şehir hangisidir sorusu olmaktadır.

Malta’da İngilizce Eğitimi İçin Şehir Seçimi

Malta dil okulu araştırmalarında okul seçimi kadar yaşanacak şehir seçiminin de doğru yapılması önemlidir. Zira eğitim sürecinde yaşanılacak şehir imkanları öğrencinin yaşamını kolaylaştırdığı gibi motivasyonuna da katkı sağlayacaktır. Üstelik hem çalışmak hem de dil okuluna gitmek isteyenler için sunulacak imkanlar bazı şehirler ile kısıtlı olabilmektedir.

·       Valletta İngilizce Eğitim Olanakları

Malta’nın başkenti olan Valletta’da dil okulu açısında oldukça zengin seçeneklere sahip bir şehir. Tarihi güzellikleri ile birlikte sosyal olanakları açısından tam bir öğrenci kenti diyebiliriz. Malta dil okulları içerisinde en fazla İngilizce eğitimi sağlayan kurumlar başkent de yer almaktadır. Özellikle dünyaca tanınmış dil okullarına kayıt yaptırmayı düşünüyorsanız Valletta ilk tercihiniz olmalıdır.

Malta’da İngilizce Eğitimi İçin En İyi Şehir Hangisi?
Malta’da İngilizce Eğitimi İçin En İyi Şehir Hangisi?

·       Sliema’da İngilizce Eğitimi

Malta’nın başkentine sadece 8 km mesafede yer alan bu şehir de hatırı sayılır miktarda dil okulu bulunmaktadır. Malta dil okulları seçenekleri arasında ilk 3’te yer alan bu kent de yüksek eğitim kalitesi ile birlikte iklimi sebebi ile yaşanması kolay Malta şehirleri arasında yer alır.

·       St.Julian’s Dil Okulları

Malta’nın tam merkezinde konumlanmış olan bu şehir başkente 10 km mesafede yer almaktadır. St.Julian’s Dil Okulları açısından oldukça fazla seçeneği bir arada sunar. Hareketli ve canlı yaşam sevenler, sosyal aktiviteler arayanlar için en iyi seçenek olan St.Julian’s, her yere yakın mesafede bulunması sebebi ile Malta dil okulları arayışında daha fazla tercih edilmektedir.

En Ekonomik Malta Dil Okulu Fiyatları İle İngilizce Öğrenin

Malta Dil Okulları

Malta’da İngilizce eğitimi için fırsatları incelemek isteyen adayların en çok tercih ettiği 3 şehir hakkında kısa bilgiler sunmak istedik. Malta dil okulları herşey dahil fiyat imkanı ile sizlere sunulabildiği gibi sadece dil okulu için gerekli ücreti ödeyebilirsiniz. Bu seçeneği seçmeniz durumunda vize, ulaşım ve konaklama gibi tüm ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir