Malta’da İlk Gün Dil Eğitimi, Konaklama ve Seyahat

Malta’da İlk Gün Dil Eğitimi, Konaklama ve Seyahat: Her insanın yeni bir yere gittiği zaman yaşadığı deneyimler gayet tabi farklılıklar göstermektedir. Bu eğitimi yalnız mı, ailenizle mi, arkadaşlarınızla mı planladınız ve tercih ettiniz, daha önce Malta’ya gitmiş miydiniz yoksa bu sizin ilk tecrübeniz mi olacak gibi sorulara verdiğiniz cevaplar, sizin heyecanınızın seviyesini belirleyen etmenlerdir. Biz, size yol göstermek amacıyla kendi tecrübelerimizi size aktarmanın doğru olacağını düşündüğümüz için bu yazıyı yazmayı tercih ettik. Umarım size faydası olur.

Öncelikle şunu söylemek isterim ki Malta’da kalacağınız süre boyunca ihtiyacınız olacak her şeyi Malta’daki mağazalarda temin edebilirsiniz. Malta adasında ihtiyacınız olan her şeyi karşılayabileceğiniz dükkanlar bulunur. Bu konuda içinizde bir şüphe olmasın. Ayrıca Malta’da, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla seçtiğiniz ürünü çok daha ucuz bulabilirsiniz.

Malta’da İlk Saatler – İstanbul – Malta Uçuşu

Türkiye’den uçağınıza bindiğiniz takdirde iki saatlik bir uçuş sonunda Malta havaalanına adımınızı atmış olursunuz.

Malta Havaalanı
Malta Havaalanı

Malta dil okullarının size yönelik hazırladığımız kampanyaların içinde çift yönlü havaalanından konaklamaya transfer olduğu için, uçağınız indikten sonra sizin için orada bulunan karşılama ekibini göreceksiniz.

Malta Havaalanı Karşılama
Malta Havaalanı Karşılama

Bu sebeple aklınızda “Ben şimdi konaklamamı nasıl bulacağım?” sorusu olmayacak ve konaklamanıza ulaşım probleminiz olmayacaktır. Sizi havaalanında karşılayan görevliden “Hoş geldin Paketi”nizi alacaksınız. Bu Hoş Geldin paketinin içinde ne var diye soracak olursanız, kayıt olmayı tercih ettiğiniz okullara göre bu Hoş Geldin Paketinin içinde olan şeyler değişmektedir. Ancak genel olarak bu paketin içinde olan ürünler şunlardır:

  • Malta Adasıyla ilgili bilgilerin yer aldığı broşür
  • Malta Dil Okulu ile ilgili bilgiler
  • Dil okulunun ve bölgenin  haritası
  • Malta Haritası: Bknz. Malta haritası
  • Bazı restoranlara ait indirim kuponları
  • Uzun dönem kayıt olmuş olan yetişkinler için eğitiminiz süresi boyunca kullanabilmeniz için Sim Kart

Konaklamaya vardığınız zaman resepsiyonda sizin ihtiyacınız olan bilgiler size verilecektir. Malta’ya gittiğiniz güne göre yapacağınız şeyler değişebilir. Malta’ya, ya pazar günü ya da pazartesi günü giriş yapma seçeneğiniz vardır. Biz pazar günü giriş yapmışsınız gibi düşünüp pazartesi gününüz de dahil olmak üzere olağan programı sizlere anlatmayı düşünüyoruz.

Konaklamadaki ilk gün

Pazar günü odanıza girdiğinizde – eğer tek kişilik odayı tercih etmediyseniz – oda arkadaşınız veya arkadaşlarınız sizden önce odaya varmış olabilirler.

Malta'da Konaklama İlk Gün
Malta’da Konaklama İlk Gün

Oda arkadaşınız veya arkadaşlarınızla tanıştıktan sonra ihtiyacınız olan ürünleri almak için bir markete ihtiyacınız olacaktır. Ortalama market fiyatlarını öğrenmek için Malta’da market fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Malta’nın en ucuz marketi Lidl yemek ihtiyaçlarınızın çoğunu giderebilecek ürünleri bünyesinde barındırır.

Lild Market Malta
Lild Market Malta

Fazla çeşitliliği ve büyük reyonlarıyla size bir çok tercih seçeneği sunar. İhtiyaçlarınızı buradan temin ettikten sonra Malta Adasını keşfetmek ve geleneksel yemeklerinin tadına bakmak veya meşhur restoranlarını ziyaret etmek isterseniz Malta geleneksel yemekleri, Malta restorantları  sayfalarımızı ziyaret edip bilgi alabilirsiniz.

ÖĞRENELİM BAKALIM…… İNGİLİZCE

Adım attığınız bu maceranın ilk ve yorucu gününün ardından ertesi sabah eğitiminiz başlayacağı ve seviyenizin belirlenmesi için bir seviye tespit sınavına girmeniz gerekmektedir. Seviye tespit sınavınızın ardından kurs ve eğitim materyalleriniz verilecek ve seviyenize göre bir sınıfa yerleştirildikten sonra eğitiminize başlamış olacaksınız.

Malta Dil Okulu sınıfta öğrenciler
Malta Dil Okulu sınıfta öğrenciler

Dersleriniz bittikten sonra, okulunuzun hazırlamış olduğu bir aktivite programı varsa ona katılabilir veya adayı daha iyi tanımak için gününüzün geri kalanını Malta sokaklarında, sahillerinde ve kafelerinde geçirebilirsiniz. Dün yaptığınız alışverişten kalan eksiklerinizi gidermek için yeni bir market arayışına girebilirsiniz. Sizden bir süre önce eğitim almaya başlamış yeni arkadaşlarınızın tavsiye ettikleri yerler, ekonomik alışveriş yapmanız açısından size kolaylık sağlayabilir. Seçmiş olduğunuz okulun konumu merkezi bir yerdeyse -örneğin St. Julian’s- çeşitli ve farklı kafeler bulmanız kolay olacaktır. Okulunuza pek de yakın olmayan bir yere gitmek isterseniz adada kolaylıkla yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak yürümeyi sevmeyen biriyseniz eğer, kendinize en uygun kampanyalardan Malta Otobüs Kartı almanızı öneririz. Malta’da ulaşım sayfamıza bakarak Malta adasındaki ulaşım için birçok seçenek görebilirsiniz. Kartınızı temin ettikten sonra farklı yerlere daha kolay bir ulaşım sağlamış olacaksınız. Okulunuzun size havalimanında verdiği Hoş Geldin paketinin içindeki harita yardımıyla adayı dolaşabilirsiniz. Ayrıca Malta adasında gezilecek bir sürü müze de bulunmaktadır. Kültürel etkinlikleri seven biriyseniz sizin için güzel bir seçenek olabilir. Malta’da ekonomik ve öğrenci tarzı bir şekilde yaşamayı düşünüyor iseniz size tavsiyemiz karnınızı konaklamanızda hazırladığınız yiyeceklerle doyurmanızdır. Marketten aldığınız ürünlerle bir sandviç hazırlayıp çantanıza koyarsanız her gün yaklaşık 5-10 €’nuz cebinizde kalmış olur.

Arkadaş Edinin

Ders sonrasında yeni arkadaşlarınızla vakit geçirmek, hem onlarla İngilizce pratik yapmak açısından hem de vaktinizi eğlenceli geçirmek açısından faydalı olabilir. Malta’da eğitim almaya giden öğrenciler genellikle sıcakkanlı ve cana yakın olmaktadır. O yüzden arkadaş edinme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Aldığınız eğitimin yanı sıra Malta’da geçirdiğiniz vakti verimli değerlendirmek için yapmanız gereken en önemli şey insanlarla konuşmaya çalışmak. Dilinizi geliştirmenizin en kolay yolunun bu olduğunu düşünüyoruz. İlk gününüzden arkadaş edinir ve güzel bir ortam kurarsanız eğitiminiz boyunca hem keyifli hem faydalı bir süreç geçirmiş olursunuz.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta'da İlk Gün Dil Eğitimi, Konaklama ve Seyahat
Makale
Malta'da İlk Gün Dil Eğitimi, Konaklama ve Seyahat
Açıklama
Malta'da İlk Gün Dil Eğitimi, Konaklama ve Seyahat. Malta'daki ilk gün yaşayacağınız dil eğitimi, dil okulu, konaklama ve Malta seyahati ile ilgili bilmeniz
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir