Malta Nerede

Malta Adası Nerede
Anasayfa > Malta Adası > Malta Nerede

Malta Adası Nerede?


Dünya Haritasında Malta Adası Nerede? Malta Nerede? Malta Adası Nerede? Malta Harita Nerede? Malta Adası Haritada Nerede? Malta Nereye Bağlı? Malta Neresi? Malta Nerededir?

Malta Nerede? Malta Haritada Nerede?

Avrupa haritasına bakıldığında, Malta adası Güney Avrupa'da, İtalya'nın hemen altında bulunan Sicilya adasının 93 km güneyinde ve Kuzey Afrika'nın yaklaşık 300 km kuzeyinde, Akdeniz tam ortasında bulunmaktadır.

malta neredeMalta bir ada ülkesidir ve 5 adadan oluşur; Malta Adası, Gozo Adası ve Comino Adası. Ana 3 adanın haricinde nispeten daha küçük olan Cominotto ve St. Paul's ve Filfla kayalıkları da bulunmaktadır. Malta ada ülkesinin ana dili Maltaca ve İngilizcedir. Malta'nın başkenti Valetta'dır ve Malta Adasının kuzey sahilinde bulunmaktadır. Malta'nın en büyük limanı Valetta'dadır.

Valetta hakkında daha fazla bilgiyi "Malta'nın Başkenti Valetta" yazımızda bulabilirsiniz.

Ana ada olan Malta adası en gelişmiş ve en yoğun adadır. Kardeş adalardan Gozo daha sakindir. Muhteşem manzaraları ve yürüyüş rotaları, bisiklet ve kaya tırmanışı gibi outdoor sporları için idealdir. Comino adası ise sadece bir kaç kişinin yaşadığı en küçük adadır. Comino adasında sadece 1 otel bulunmakta ve Malta'nın en güzel koylarından biri olan Blue Lagoon'a ev sahipliği yapmaktadır. Malta hakkında ve Malta tarihi hakkında daha fazla bilgiye Malta Hakkında yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Malta Haritada Nerede?

malta neredeMalta, dünya haritasında 35,89 kuzey enlemi 14,51 doğu boylamında bulunmaktadır. Başkenti Valetta'dır. Nüfusu yaklaşık olarak 400,000 ve yüz ölçümü 316 kilometrekaredir. Nüfus yoğunluğunun yüz ölçümüne oranı göz önüne alındığında Dünyadaki en yoğun şehirlerden biridir. Malta'nın dünya üzerindeki yerini Malta haritası sayfamızdaki haritalardan daha iyi görebilirsiniz.

Google'da sayfamızla ilgili en çok yapılan aramalar; "Malta nerede | Malta nerede harita | Malta adası nerede | Dünya haritasında Malta nerede | Malta adası nerede harita | Malta nerde | Malta nereye bağlı | Malta nerededir"

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!