YÖK Yurtdışı Dil Okulu Bursu

YÖK Yurtdışı Dil Okulu Bursu veriyor…

YÖK, yeni yayınlanan yurtdışı dil okulu bursu ile araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve Dr. öğretim üyelerine yabancı dil eğitimini desteklemek amacı ile yurtdışı dil eğitimi bursu vereceğini açıkladı. YÖK Yurtdışı dil okulu bursu minimum 2 ay, maksimum 6 ay için geçerli olacak. YÖK tarafından verilecek olan yurtdışı dil eğitimi bursu süresince akademisyenlere aylık 2500 TL ödeme yapılacak.

YÖK yurtdışı dil eğitimi bursu için başvuru şartlarını, nereye başvuru yapılacağını, ne kadar süre ile ödeneceğini aşağıda bulabilirsiniz;

YÖK tarafından yayınlanan duyurunun orijinalini aşağıda yayınlıyoruz;

YÖK Yurtdışı Dil Okulu Bursu

YÖK, AKADEMİSYENLERİ YABANCI DİL EĞİTİMİ İÇİN “YÖK-DİL EĞİTİMİ BURSU” İLE YURTDIŞINA GÖNDERECEK

“Yeni YÖK”, doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve Dr. öğretim üyelerinin yabancı dil eğitimini desteklemek amacıyla bir yeniliğe daha imza atıyor: “YÖK – DİL EĞİTİMİ BURSU”

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Türkiye’nin kalkınmış ülkeler arasındaki sıralamasını yükseltmek için doktoralı insan gücünün artırılması amacıyla “Yeni YÖK” tarafından, “Türkiye’de her bin kişiye bir doktoralı insan” hedefiyle başlatılan 100/2000 YÖK Doktora Bursları ve Yurtdışı Doktora Araştırma Bursu (YÖK-YUDAB) Programı’nın ardından, doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve Dr. öğretim üyelerinin dil eğitimi alması için burs verilmesi kararı aldıklarını açıkladı.

Başkan Saraç, “YÖK – DİL EĞİTİMİ BURSU” projesi kapsamında, devlet üniversitelerindeki doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve Dr. öğretim üyelerinin, yabancı dil seviyelerini yükseltmeleri için yurtdışında katıldıkları yabancı dil kursu giderlerini desteklemek amacıyla YÖK tarafından burs verileceğini belirtti.

Her yıl 400 akademisyen 2 ile 6 ay arasında yurtdışına dil kursuna yollanacak

YÖK Başkanı Saraç, “Yeni YÖK olarak, YÖK – DİL EĞİTİMİ BURSU projesi kapsamında her yıl, burs şartlarını taşıyan 400 akademisyenimizi yabancı dil kursu için en az 2 ay, en fazla 6 ay olmak üzere yurtdışına göndereceğiz” dedi.

Aylık 2500 TL toplamda 15.000 TL’ye varan burs desteği

Başkan Saraç, “Adayların yabancı dil kurs ücretinin aylık 2500 TL’yi geçmeyecek kısmı YÖK tarafından ödenecek. 6 ay süreyle kurs görecek olan akademisyenlerimize toplamda 15.000 TL’ye varan burs desteği vereceğiz” dedi.

Başkan Saraç, YÖK – DİL EĞİTİMİ BURSU’na devlet üniversitelerinde doktora derecesine sahip araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve Dr. öğretim üyelerinden; hizmet süresi en az 3 yıl olup, son beş yıl içinde yabancı dil sınavından en az 50 ve en fazla 64 puan aldığını belgelendirenlerin başvurabileceğini belirtti. Saraç ayrıca, burs projesine ilişkin başvuru şartlarının hafta sonuna kadar üniversitelere iletileceğini söyledi.

Akademik faaliyetler kriter olarak baz alınacak

YÖK tarafından belirlenen kontenjan çerçevesinde, başvuru şartlarına sahip olan adaylar, ilgili üniversite yönetim kurulunca, yabancı dil puanı ve akademik faaliyetleri dikkate alınarak ve alanlar arasında denge gözetilerek değerlendirilecekler.

Başvurular üniversitelere yapılacak

Yabancı Dil Eğitimi için yurtdışına gönderilecek bursiyerlerde aranan şartları sağlayanlar, kadrolarının bulunduğu üniversite rektörlüklerine başvurularını yapacaklar.

Üniversite yönetimleri yabancı dil eğitimi için yurtdışına gönderilmesini uygun buldukları adayları YÖK’e bildirecek. Rektörlüklerce bildirilen adaylar YÖK Yürütme Kurulunda görüşülerek karara bağlanacak.

Summary
YÖK Yurtdışı Dil Okulu Bursu - 400 Akademisyene ayda 2500 TL Burs
Makale
YÖK Yurtdışı Dil Okulu Bursu - 400 Akademisyene ayda 2500 TL Burs
Açıklama
YÖK Yurtdışı Dil Okulu Bursu - 400 Akademisyene ayda 2500 TL Burs - Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi ve Dr. Öğretim Üyeleri için başvuru şartları
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir