Schengen Vizesinde Değişiklik! Avrupa’ya Gidecekler Dikkat!

Geçtiğimiz günlerde İsviçre’nin schengen vizesinde değişiklik yapması üzerine, vize başvuru şartlarında değişiklik yapan ülkeler arasına Hollanda da katıldı.

Euronews’in haberine göre, 1 Şubat 2020’den itibaren yürürlüğe girecek olan yeni schengen vize başvuru duyurusu Hollanda Krallığı tarafından dış işlerini yürüttüğü netherlandsandyou.nl web sitesi üzerinden yayınlandı. Hollanda’nın schengen vizesi değişiklik duyurusunda “Hollanda schengen vizesi başvurularında 1 Şubat 2020’den itibaren alınan yeni kararlar geçerli olacak. Bu kararlar Avrupa Birliği’nin kabul ettiği yeni düzenlemeler sonrası belirlenmiştir.” dendi.

Duyuruya göre Schengen Vizesinde Değişiklik Şu Şekilde;

Schengen bölgelerine seyahat etmek isteyenler en erken 3 aya kadar başvuruda bulunabiliyordu. Artık yeni kararla bu süre 6 aya çıkarıldı. Önemli bazı değişiklikler de şöyle;

  1. Sadece deniz yolculuğu yapacak olanlar için bu süre 9 ay olarak belirlendi.
  2. Havaalanı transit vizesi ücreti aynı kalacak.
  3. 1 Şubat 2020’den itibaren 60 Euro olan vize başvuru ücreti 80 Euro olarak belirlendi.
  4. 6 – 12 yaş arası çocuklar için ödenen 35 Euro vize başvuru ücreti 40 Euro’ya çıkarılacak.

Schengen Vize kanunundaki değişiklikler 6 Haziran 2019 itibariyle onaylanmıştı. Yeni kanun Avrupa Birliğine yapılacak turizm ve iş amaçlı seyahatleri kolaylaştırırken iç güvenliği kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Yeni Schengen Uygulaması Malta Dil Eğitimini Etkiler Mi?

Malta’ya her yıl yüzlerce öğrenci gönderen ve kampanyalı Malta dil okulları fiyatları sunan www.dilokulumalta.com Genel Müdürü Sema Sevindik yeni schengen uygulaması Malta dil eğitimini etkiler mi? Sorusuna şu şekilde cevap verdi; Avrupa Birliği schengen bölgesine yönelik değiştirmiş olduğu Schengen Vize kanununu kapsamında Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin herhangi bir etkilenme olmayacak. Malta dil okulları öğrencisi oldukları süre boyunca schengen vizeleriyle Avrupa ülkelerinde seyahat edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir