Schengen Vize Ücreti Zammı Onaylandı

Schengen vize ücreti zammı onaylandı;  2010 yılında yürürlüğe giren ve sadece 2017 yılında 14 milyonun üzerinde başvuru alan Schengen vize ücretine zam Avrupa Birliği tarafından 14 Mart 2019 tarihinde onaylandı. Şubat ayında yapılan ve Schengen üyesi ülkelerin oy çokluğu ile kabul ettiği toplantı sonrasında, Schengen vize ücretine 20 Euro zam yapılarak 80 Euro’ya çıkartılmasına karar verildi. Hali hazırda Schengen vize ücreti 60 Euro olarak uygulanıyor.

Schengen vize ücreti zammı ne zaman yürürlüğe girecek

Henüz belirli bir tarih verilmese de Schengen vize ücretinin kısa zaman içerisinde 80 Euro olarak uygulanması bekleniyor. Vize ücreti dışında, Schengen vizesinde işlemleri hızlandırmak ve kolaylaştırmak amaçlı bir çok değişiklik yapıldı.

Schengen nedir?

Schengen antlaşması ile, Schengen bölgesinde bulunan ülkeler arasında sınırlar ortadan kalktı ve böylece, Schengen bölgesi için alınan tek bir vize (Schengen vizesi) ile tüm Schengen bölgesindeki ülkelere seyahat etme imkanı ortaya çıktı.  Daha basit bir dille, Schengen vizesi, Avrupa’da bulunan 26 ülkeye ayrı ayrı vize almak yerine tek bir vize ile seyahat edebilme imkanı sunmaktadır.

Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgilere şu yazılarımızdan ulaşabilirsiniz;

Schengen Vizesinde ne değişiklikler var?

Şubat 2019 tarihinde Avrupa Birliği tarafından oy çokluğu  ile alınan kararlar doğrultusunda Schengen vizesinde aşağıdaki değişiklikler kısa zamanda hayata geçirilecektir;

EskiYeni
Vize başvurusu gidiş tarihinden maksimum 3 ay önce yapılabiliyorduVize başvurusu gidiş tarihinden maksimum 6 ay önce yapılabilecek.
Vize başvurusu gidiş tarihinden 1 hafta önce yapılabiliyordu.Vize başvurusu gidiş tarihinden minimum 15 gün önce yapılabilecek.
Schengen vize başvuru formu online doldurulamıyordu.Toplantıda alınan karar ile gelecekte online vize başvuru formu doldurulacak.
Sürekli seyahat edenler her seferinde Schengen vizesine başvuru yapmak zorunda kalıyordu.Sürekli seyahat edenler için 1 – 5 yıl arası geçerli Schengen vizesi uygulanacak.

Avrupa Birliğinin Şubat toplantısında alınan kararın orijinal nüshasına şu linkten ulaşabilirsiniz.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Schengen Vize Ücreti Zammı Onaylandı
Makale
Schengen Vize Ücreti Zammı Onaylandı
Açıklama
Schengen vize ücreti zammı onaylandı;  2010 yılında yürürlüğe giren ve sadece 2017 yılında 14 milyonun üzerinde başvuru alan Schengen vize ücretine zam Avrupa Birliği tarafından 14 Mart 2019 tarihinde onaylandı.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir