Malta’ya Özgü Yemekler

Denizi, kumu, havası ve şehri harika olan, Malta dil okulu için giden öğrencilerin bile anlata anlata bitiremediği muhteşem Malta, mutfağı konusunda da kendisine hayran bıraktırıyor. Akdeniz bölgesinde olması mutfağında domates, bezelye, havuç, patates gibi sebzelere ve bol bol yeşillikler var. Adada tavşanlar yaygın olduğu için yemeklerde tavşan eti kullanılıyor ve çok lezzetli Malta’ya özgü yemekler çıkıyor. Malta denince akla gelen ve muhtemel sizin de seveceğiniz Malta’ya özgü yemekler şöyle;

Harika Malta’ya Özgü Yemekler;

Tavşan etinden, bezelyeye kadar malzemelerin lezzetli şöleni Malta’ya özgü yemeklerde buluştu.Malta’ya dil okulu için giden öğrenciler ve Malta’ya seyahat etmek isteyenler göze lezzetli göründüğü kadar tadının da daha lezzetli olduğu harika Malta’ya özgü yemekler ile tanışmaya hazır olun.

1.Pastizzi

Maltaya özgü yemekler - pastizzi

Pastizzi, Malta adasının en popüler atıştırmalığı. Kahvaltıdan akşam yemeklerine, kahvenin yanına bile yakışan tuzlu bir börek çeşidi. Genelde içine peynir veya bezelyeli garnitür doldurularak hazırlanıyor.

2.Soppa Ta’ l-armla

malta'ya özgü yemekler - Soppa Ta’ l-armla

Doyurucu muhteşem lezzet bezelye yemeği olan Soppa Ta’ l-armla . İçerisinde sebze ve baklagil konuyor. Bazen gbejna peyniri veya yumurta ile servis de edilmekte olan doyurucu çorba, Malta’nın en güzel yemeklerinden.

3.Tortatallampuki

Malta'ya özgü yemekler - Tortatallampuki

TortatallampukiAdında da yer aldığı gibi lampuki balığından yapılan tuzlu turta. Ada ülkesi olan Malta balıkçılıkla da uğraştıkları için yemeklerinde balık görmek normal. Turta şeklinde pişirilip sıcak servis edilen Tortatallampuki yemeği harika ana yemek.

4.Timpana

Malta'ya Özgü Yemekler - Timpana

Fırında makarnaya benzeyen Timpana, hamurun için garnitürlü bolonez soslu makarnadır. İtalya’ya yakın olmasından dolayı lezzetleri benzerlik göstermektedir.

5.Fenkata

Malta'ya Özgü Yemekler - Fenkata

Tavşan eti güveci. Malta’da sık sık tavşan avlandığı için adanın ana yemeklerinde tavşan eti vardır ve mükemmel derece iyidir. Malta’nın ulusal yemeği Fenkata, çeşitli baharatlarla ve sebzeyle hazırlanıyor.

6.Minestra

Malta'ya Özgü Yemekler - Minestra

 

Ulusal sebze çorbası, hem sıcak hem de soğuk olarak tüketiliyor. Hemen hemen her sofrada görebileceğiniz Minestra doyurucu ve diğer kültürler tarafından benzeri olan bir yemek. Malta’da İngilizce dil eğitimi alan öğrencilerin sevdiği bir yemektir.

7.Ftira

Malta'ya Özgü Yemekler - ftira

Ftira bir çeşit pidedir. İçine balık, patates, domates veya soğan koyularak yapıldığı yerler de var, pizza gibi yapıldığı yerler de. Ya da halka şeklinde sade ekmek şeklinde de yapılıyor. Hem tek başına hem de yemeklerin yanında da  tüketiliyor.

Malta dil okulu okuyan öğrencilerin de beğendiği bu lezzetler, Malta adasında yaşayanlar için hayatın anlamı dedikleri yemekler. Siz de bu inanılmaz yemekleri bahane edip Malta’da yaşamak isterseniz veya dil okulu okumak isterseniz bu formu doldurun.

Yazımızı Beğendiniz Mi?

Bunlar da ilginizi çekebiliriz, mutlaka okuyun.
Malta’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 5 Dil Okulu
Malta’da İngilizce Geliştirmenin 8 Etkili Yolu

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta'ya Özgü Yemekler
Makale
Malta'ya Özgü Yemekler
Açıklama
Malta'ya özgü yemekler, Malta yöresel yemeklerini merak edenler buraya. Malta dil okulu için giden öğrencilerin de bayıldığı muhteşem Malta yemekler.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir