Malta’ya Nasıl Gidilir? İstanbul – Malta Uçak, Gemi, Feribot?

Malta’ya nasıl gidilir? İstanbul’dan Malta’ya nasıl gidilir? Malta’ya Uçakla nasıl gidilir? Malta’ya Feribotla nasıl gidilir? Malta’ya nasıl giderim? Malta uçak bileti – Malta gemi bileti?

Malta Adası; Malta, Gozo ve Comino adlı üç adanın birleşiminden oluşmuş olan Akdeniz’in ortasında bir ada ülkesidir. Yüz ölçümü olarak dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. Malta, resmi dilinin İngilizce olması ve diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ekonomik olması nedeni ile İngilizce dil eğitimi açısından çokça tercih edilen bir ülkedir. Peki Malta nerede? Malta’ya Türkiye’den nasıl gidilir?

İstanbul Malta Kaç Kilometre

Malta; İtalya’nın güneyinde, orta Akdeniz’de yer alan, bir ada ülkesidir. İstanbul-Malta arası mesafe uçakla 1390 kilometre kara yolundan ise 1987 kilometredir.

Malta’ya nasıl gidilir?

Akdeniz’in ortasında bulunan bu ada ülkesine Türkiye’den en kolay ulaşım yöntemi uçakla gitmektir. Ama tabi kara yolu üzerinden ve deniz yolu ile gemi / feribot kullanarak da Malta adasına ulaşmak mümkün.

İstanbul'dan Malta'ya nasıl gidilir?
İstanbul’dan Malta’ya nasıl gidilir?

En kolay ve en rahat ulaşım Malta’ya uçak ile gitmek. İstanbul Malta arası her gün karşılıklı seferler düzenleniyor.

Malta’ya Uçakla Gitmek
Malta'ya uçakla gitmek
Malta’ya uçakla gitmek

Malta’ya çoğu ülke gibi Türkiye’den de uçak ile ulaşım mümkündür. Malta’nın uluslar arası havaalanı olan Luqa – İstanbul arası direk uçuşlar mevcut. Türkiye – Malta arası ulaşım uçakla Malta’nın havayolu şirketi olan Air Malta ile Türk Hava Yolları ortak uçuşları ile doğrudan sağlanır. Genellikle her gün uçuş bulmak mümkündür. Ancak Malta dil okulu için yapılan vize başvuruları sonucunda alınan vizeler Pazar günü veya Pazartesi günü için ülkeye giriş izni verir. Malta Adasına direk uçuşlar İstanbul’dan kalkmaktadır ve aynı şekilde Malta’dan İstanbul’a dönmektedir. İstanbul – Malta arası uçuş süresi yaklaşık iki buçuk saat kadardır. Türkiye’de İstanbul dışında Malta uçak bileti bulmak mümkün. Yapmanız gereken tek şey iç hat uçuşu ile dış hat uçuşunu birbirine bağlamanız. Yan her şekilde ilk önce İstanbul’a gelmeniz daha sonrasında İstanbul’dan Malta’ya gitmeniz gerekecek. Ama iç hat uçuşunuzu dış hat uçuşuna bağlarsanız valizlerinizi bir daha alıp vermek zorunda kalmadan en son Malta’dan alabilirsiniz.

Direk uçuşların dışında Alitalia ile İtalya üzerinden aktarmalı yada Lufthansa ile Almanya üzerinden aktarmalı olarak da  uçak bileti bulabilirsiniz.  Yada Malta uçak bileti Skyscanner üzerinden diğer aktarmalı uçuşlara da bakabilirsiniz. Ama bu uçuşlar biraz zaman kaybı olacaktır. Genelde en hızlı aktarma 12 -13 saat, bazen 22 saate süren yolculuklara neden olmaktadır.

Malta Uçak Bileti

Malta uçak bileti fiyatları gideceğiniz tarihe, kalacağınız süreye ve bileti ne zaman aldığınıza bağlı olarak değişir. Malta uçak bileti almadan önce mutlaka “Ucuz Malta uçak bileti nasıl alınır” yazısını okumanızı tavsiye ederim. Zira bu konuda size referans olabilir. Genel olarak Malta uçak bileti alacağımız zaman biz Türk Hava yollarını tercih ediyoruz. Daha önce Air Malta kendi seferlerini düzenliyordu ama artık THY ile ortak uçuş düzenliyor ve THY ‘nin uçağını kullanıyor. Malta uçak bileti fiyatları 250 Euro civarında değişiyor. Eğer biletinizi erken alırsanız istediğiniz tarihe bu fiyatlardan bilet bulmak mümkün. Ama eğer son dakikaya kalıp, mesela bu hafta sonu için Malta uçak bileti bakıyorsanız o zaman 300 Euro ile 500 Euro arasında değişen fiyatlara bilet bulabilirsiniz. Tabi burada belirttiğim malta uçak bileti fiyatlarının hepsi gidiş dönüş fiyatlardır.

Mesela Malta uçak bileti için bilet fiyatlarına baktığımda, bu pazar Malta’ya gitmek istesem en ucuz fiyat 1600 TL en yüksek fiyat 3800 TL arasında değişiyor. Ama 1 ay sonraya bilet baktığımda bilet fiyatları 1100 TL ile 1700 TL arasında değişiyor. Malta için ucuz uçak bileti arıyorsanız “ucuz Malta uçak bileti nasıl alınır?” yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Malta’ya Feribotla Gitmek
Malta'ya Feribotla Gitmek
Malta’ya Feribotla Gitmek

Malta’ya feribotla gitmek isterseniz öncelikle İtalya’ya gitmek zorundasınız.  Çünkü Türkiye Malta arasında düzenli seferi olan bir gemi veya feribot bulunmuyor. İtalya-Malta arasında ise sürekli feribot seferleri düzenlenmekte. Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya’nın güneyinden Malta’ya feribotla ulaşım imkanı var. İtalya – Malta arası feribotla ulaşım deniz yolculuğu olduğu için ulaşım süresi, gittiğiniz mevsime ve havanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Deniz durgun ve rüzgar yok ise yaklaşık 4 saat sürmektedir. Eğer deniz yolculuğunuzun süresi kısa olsun isterseniz Pozallo’dan da Malta’ya ulaşabilirsiniz.

Pozzalo limanı İtalya – Malta seferini yapan hızlı katamaran tipteki yolcu gemileri için ana limandır. Bu şekilde de Malta’ya yaklaşık olarak bir buçuk saat gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkündür. Ayrıca eğer feribot yolculuğunu seviyorsanız size sunabileceğimiz bir diğer seçenek de Genoa ya da Salerno’dan kalkan, Tunus yakınlarından geçerek ve Malta’ya ulaşan turlar olacaktır.

Malta gemi bileti: Türkiye’den Malta’ya giden tek gemiler Cruise gemileri. Aslında direk olarak da Malta’ya gitmiyor. Cruise gemileri, aslında yolcu taşıyan eğlence ve tatil gemileri olduğu için gemi turu dahilinde bir çok limana uğruyor. Malta adası da bu limanlardan biri.

Malta’ya Feribot ile ulaşmak için şirketler

Malta’ya Feribotla gitmek isterseniz aşağıdaki Feribot şirketlerini inceleyebilirsiniz.

Tirrenia: Catania’dan kalkar, Malta’ya varır. (Diğer seferlere göre daha uzun sürer. -Yaklaşık 8 saat-)

Virtu FerriesCatania, Licata ve Pozzallo’dan kalkar, Malta’ya varır.

Maresi: Reggio Calabria ve Catania’dan kalkar, Malta’ya varır.

Grandi Navi Veloci: Genova’dan kalkar, Malta’ya varır.

Grimaldi Lines: Salerno’dan kalkar, Malta’ya varır.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta'ya Nasıl Gidilir? İstanbul - Malta'ya Gidiş Uçak, Gemi, Feribot?
Makale
Malta'ya Nasıl Gidilir? İstanbul - Malta'ya Gidiş Uçak, Gemi, Feribot?
Açıklama
Malta'ya nasıl gidilir? İstanbul'dan Malta'ya nasıl gidilir? Malta'ya Uçakla nasıl gidilir? Malta'ya Feribotla nasıl gidilir? Türkiye'den Malta'ya nasıl gidilir?
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir