Malta’da “Malta Usulü” Yemek Yenecek Yerler

Malta usulü yemekler nedir? Nerede yenir? Hangi kültürlerden etkilenmiştir? Bugün bunları anlatacağız. Yüzyıllar boyunca birçok medeniyetin hâkimiyeti altına girmiş olan Malta Adası, Orta Doğu ve Akdeniz mutfaklarını bir araya getirerek farklı damak tatları ortaya çıkarmıştır.

Malta dil okulları için Malta’ya giden öğrenciler Malta’da ne yenir sorusunun cevabını merak etmektedir. Malta Adası tarihi kadar mutfak kültürü ile de ünlüdür. Her ülkeden esinlenilmiş ve mutfakların da tüm uygarlıklardan yemek kültürü barındırmışlar.

Malta’nın Meşhur Yemekleri Ve Restoranları

Malta usulü yemekler nedir? Diye merak ediyorsanız en popüler olan iki yemeğini sizlere servis şekilleri ile aktaracağız.  Sonrasında nerelerde en güzel yemekleri yiyebileceğinizi sırasıyla aktaracağız.

Lampuki: Malta’da fazlası ile meşhur balık türünün adıdır. Hemen hemen her restoran da bulabileceğiniz bir balıktır. Domates sosu ve biberli garnitür ile tuzlu bir turtayla servis edilmektedir. Yolunuz Malta’dan geçerse mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz.

Stuffat Tal-Fenek: Malta’nın ulusal yemeği sayılan bu yemek türünün isminin bu kadar afili olduğuna bakmayın aslında tavşan güvecidir. Malta adasında tavşan eti fazlası ile sevilmekte ve tüketilmektedir. Tavşanı kırmızı şarap, sirke, defneyaprağı ve kekik ile marine edip ızgarada pişirip tüketiyorlar.

Malta’da “Malta Usulü” Yemek Yenecek Yerler

1. Gululu, Valletta

Malta usulü ve tüm uluslara ait yemekleri tatmak istiyorsanız Malta’nın Pazar yerinde ve sahil kenarında bulunan bu restoranı ziyaret etmelisiniz. Her yemeğinin çok lezzetli olduğu ve çok tercih edildiği bilinmektedir.

2. Guzé Bistro, Valletta

Malta adasının tarihi yeri olan Valletta bölgesinde yer alan restoran 16. yüzyıldan kalma bir tarihi yerdir. Mideniz kadar gözlerinizin de tarihi güzelliklerle doyacağından emin olabilirsiniz.

3. Malta Usulü Ve Akdeniz Mutfağı Olan Palazzo Preca, Valletta

Yine tarihi güzellikleri lezzetli yemekleri ile buluşturan bir mekân, iki kız kardeşin işlettiği restoran 16. Yüzyıldan kalma bir malikâneymiş. Ancak onlar günümüzün meşhur restoranlarından biri haline getirmişler. Özellikle Türklerin uğraması gereken bir yer. Akdeniz mutfağı ağırlıklı bir menüleri olduğu için yabancılık çekmezsiniz.

4. Rampila, Valletta

Malta usulü yemekleri bulabileceğiniz ve Akdeniz mutfağından pek çok yemeğinde servis edildiği bir restoran. Diğer restoranlardan farkı yemeğinizi bir tünelde ya da muhteşem bir manzara eşliğinde terasta yiyebilmektesiniz.

Malta İngilizce kursu için gidecek olan kişilere Malta yemeklerini ve Malta’da yemek yenecek yerleri tanıttık. Sizlerin de tecrübe ettiği yerler var ise yorumlarda bizlere iletmenizi rica ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir