Malta’da İngilizce Dil Eğitimi Alırken Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler

İngilizce dil eğitimi dediğimizde adını listenin üstlerine yazdıran ülke Malta, öğrenciler için en güzel ülkeler arasında. Günlük hayatın pahalı olmaması, gece-gündüz ulaşım kolaylığı gibi öğrencilere sunduğu bir sürü imkan var. Malta dil okulu öğrencilere hem tatil fırsatı hem İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor. Üstelik Malta dil okulu fiyatları diğer ülkelere göre çok çok daha uygun rakamlar sunmaktadır. Malta’da dil okulu okurken günlük hayatın diğer ülkelere göre daha uygun olması öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Malta’da IELTS kursu, çocuklar için yaz okulu kamplarına kadar, ailecek gidebileceğiniz bir sürü program mevcut. Peki, Malta’da İngilizce dil eğitimi alırken mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler listesine baktınız mı? Malta’da İngilizce öğrenirken görmeniz gereken yerleri sıraladık.

İşte Malta’da İngilizce Dil Eğitimi Alırken Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler

1.Valetta

Valetta şehri Malta’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Mimari yapısı, sokakları, kafeleri ve eğlence mekanları ile öğrencilerin gözde yerlerinden birisi. Diğer kültürlere alışık halk sizi gördüklerinde yabancılamayacaktır. Valetta Şehri adını Malta’nın kurtarıcı şövalyelerinden Jean Parisot’dan almıştır. Valetta’da yeme içme konusunda hiçbir zaman zorluk çekmeyeceksiniz.

2.Mdina

Mdina’ya gidince bir sakinlik sizi karşılayacaktır. Zamanında savaşlarda sıcak çatışmaların yaşandığı Mdina artık sakin ve sessizliği ile ünlü. Çiçeklerle donatılmış sokakları sizi büyüleyecektir. Mdina’ya girdiğinizde Game of Thrones fanları burayı King’s Landing olarak hatırlayacaktır. Game of Thrones’un ilk bölümlerinde bolca gördüğünüz krallık toprakları olarak geçen King’s Landing burasıdır.

3.Gozo

Malta’da dil eğitimi alıyorsanız hafta sonunuzu mutlaka Gozo adasına ayırmalısınız. En az Malta adası kadar meşhur olan Gozo’ya bayılacaksınız. Gozo’ya Malta adasının kuzey bölgesinde yer alan Cirkewwa’dan feribotla geçebilirsiniz. Gozo en az Malta adası kadar ilgi çekici ve tarihi mekanlara sahip.

4.St. Julians

Hem Sliema’ya hem Valetta’ya hem de Pembroke gibi önemli şehirlere çok yakın. St. Julians sokakları size Venedik sokaklarını hatırlatabilir, bu da buranın İtalya’dan etkilendiğinin göstergesidir. Malta’da dil eğitimi veren Malta dil okulları genelde St. Julians’dır. Kayıkları, sahili, kordonu ile müthiş bir Malta şehrini mutlaka görmelisiniz.

Summary
Malta'da İngilizce Dil Eğitimi Alırken Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler
Makale
Malta'da İngilizce Dil Eğitimi Alırken Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler
Açıklama
DİKKAT! Malta'da İngilizce dil eğitimi alırken mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler tam Malta dil okulları öğrencilerine göre.
Yazar
Kurum
dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir