Malta Vizesinde Değişiklik – Malta Schengen Vizesinde Değişiklik

Malta Vizesinde Değişiklik – Önemli!

Avrupa Birliğine üye olan ve Schengen vizesi statüsünde olan Malta için vize prosedürü 25 Eylül 2014 tarihinde değişiyor. Malta vizesinde yapılan son değişiklik sadece Malta için değil tüm Avrupa Birliğine üye olan ve Schengen vizesi veren tüm ülkeler için geçerli olacak.

Schengen Vizesinde Biometrik Dönem

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta’da eğitim alacak öğrencilerden sadece bazılarını kapsayacak olan değişiklikler şöyle;

1. İlk defa Schegen Vizesi alacaklar ve daha önce Schengen Vizesi almış fakat parmak izi taraması yaptırmamış ve Biometrik fotoğraf çektirmemiş öğrenciler Vize Başvuru Merkezine şahsen giderek vize başvurusu sırasında hazır bulunacaklardır.

2. Bahsi geçen vize Schengen C tipi vizedir. C tipi vize, kalış süresi toplamda 90 gün ile sınırlandırılmış vize türüdür.

3. Malta’da dil eğitimi için vizeye başvuracak öğrenciler içinde Malta vize prosedürü değişti. 90 güne kadar Malta Dil Okuluna kayıt yaptıran öğrencilerin 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta Vize Başvurusunda parmak izi taraması ve biyometrik fotoğraf çekimi için şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

Uzun Dönem Öğrenciler Muaf

4. Malta’da dil eğitimi için 91 gün ve üstü bir süre için Malta Dil Okuluna kayıt yaptıran öğrenciler yukarıdaki değişikliklerden muaf tutulmakta ve vize başvurusu için Malta Vize Başvuru Merkezlerine şahsen başvuru yapmasına gerek yoktur. DilokuluMalta.com Malta Konsolosluğu tarafından özel tanına “Accredited Agency” belgesi ile Malta Dil Okuluna 91 gün ve üstü kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizin Malta vize başvuruları öğrenciler adına bizim tarafımızdan ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Ve öğrencilerin Malta Vize Başvuru Merkezlerine veya Malta Konsolosluğuna gitmelerine gerek bulunmamaktadır.

Eğer 2. kez Vize Başvurusu yapıyorsanız….

4. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra ikinci bir kez Schengen vize başvuru yapacaksanız veya ikinci bir kez Malta’da dil eğitimi için Malta vizesi alacaksanız vize başvurusu sırasında tekrardan parmak izi taraması ve biometrik fotoğraf çekimi yapılmasına gerek olmayacağı için şahsen bulunmanıza gerek yoktur. İkinci kez başvurularda yetkili acenta olarak sizin adınıza vize başvurularınızı yapabiliriz.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta Vizesinde Değişikllik - Malta Schengen Vizesinde Değişiklik
Makale
Malta Vizesinde Değişikllik - Malta Schengen Vizesinde Değişiklik
Açıklama
15 Ağu 2014 - Malta Vizesinde ve Schengen Vizesinde 25 Eylül 2014 tarihinde yapılan değişiklik - DİLOKULUMALTA.COM 0 212 249 5 888.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir