Malta Resmi Tatilleri ve Bayramları

Malta dil okulları araştıranlar ve Malta’da dil eğitimi görmek için kayıt yaptırmak isteyenler için Malta resmi tatilleri oldukça önemlidir. Çünkü bu dönemlerde tüm resmi kurumlar ile birlikte dil okulları da kapanmaktadır. Resmi tatil gününe gelen dil okulu dersleri telafi edilmediği için haftalık ders kayıplarınızın olmaması için bu günler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Malta Resmi Tatil Günleri 2021 ve 2022

7 Haziran 2021 Tarihinde Malta’da Sette Giugno tatili uygulanmaktadır. Bu gün 1919 yılında hayatını kaybeden Malta vatandaşlarını anma günü olması sebebi ile resmi tatil ilan edilmiş ve Malta dil okulları bu günde eğitime ara vermektedir.

29 Haziran 2021 tarihi St peter ve St Paul Bayramı olarak kutlanmakta ve Malta resmi tatilleri arasında yer almaktadır.

15 Ağustos 2021 tarihinde Meryem ananın öldüğü ve cennete gittiği gün olarak kabul edilen Feast of Assumption günü olması sebebi ile Malta resmi tatil günleri arasında yer alır.

8 Eylül 2021 de Malta da Victory Day ismi ile zafer bayramı kutlanacaktır.

21 Eylül tarihi ise Malta’nın bağımsızlığını ilan ettiği gündür ve Independence Day ismi ile kutlanır.

Malta Resmi Tatilleri ve Bayramları

8 Aralık Katolik inancında Meryem ananın Hz İsa’ya hamile kaldığı gün olarak bilinmekte ve kutlanmaktadır.

13 Aralık 2021 pazartesi günü Malta cumhuriyet bayramı kutlanmakta ve Malta resmi tatil günü olması sebebi ile dil okulları eğitim vermemektedir.

25 Aralık 2021 Tarihinde başlayan Christmas Day Malta’da İsanın doğum günü olarak kutlanmaktadır. Bazı Malta dil okulları 25 Aralıktan başlayarak 3 Ocak 2022 tarihine kadar kapalı olabilmektedir. Bu nedenle Aralık ayında Malta dil eğitimi almak için başvuru yapacak kişilerin bu konu hakkında bilgi almalarını öneririz.

Bu yıl kutlanmış olan ve 2022 Malta Resmi Tatil günleri arasında yer alacak diğer günler ise;

  • 10 Şubat St Paul’s Bayramı
  • 19 Mart St Joseph Bayramı
  • 31 Mart tarihinde Malta özgürlük bayramı
  • Tüm dünya da olduğu gibi 1 mayıs işçi bayramı Malta resmi tatilleri arasındadır.

Malta Resmi Tatil Günleri Dil Okulları Açık mı?

Malta’da dil eğitimi veren okullar resmi tatil günlerinin hemen hemen hepsinde kapalı olmakta ve eğitime ara vermektedirler. Özellikle Christmas ile yılbaşı tatilini birleştirerek uzun bir dönem tatil olan dil okulları için kayıt yaptırmadan önce resmi tatil günleri hakkında bilgi sahibi olmanız eksik ders saati ile eğitim almanızın önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir