Gozo Adası Nerede, Ne Yenir?

Akdenizin tam da ortasında yer alan ve Malta’nın en büyük ikinci adası olan Gozo adası, İngilizce kursları ile de tanınmaktadır. Gozo adasında yer alan Malta dil okulları, öğrencilere turistik bir alanda sosyal hayat sunmaktadır. Peki, Gozo adası nerededir, Gozo adasına nasıl gidilir?

Gozo Adası Nerede?

Gozo Adası Malta’nın 3 büyük adasından biridir. Akdeniz de İtalya’nın güneyinde yer alan Gozo, turistler açısından oldukça ilgi görmektedir. Elbette ki sadece turistler değil dil eğitimi için ülkeye gelen öğrencilere de kaliteli dil okulları sunmaktadır.

Tarihi dokusu ve doğal güzellikleri açısından Gozo adası,  Malta dil okullarına gelen öğrencilere çalışma fırsatı sunan adalardan biri olarak tercih edilmektedir. Gozo adasında modern dil eğitimi veren kurumlar yer almaktadır. Bu dil okullarına birini tercih edebilir, bu doğal güzellikler içerisinde eğitim görebilirsiniz.

Gozo Adasına Nasıl Gidilir?

Gozo adasına ulaşım Malta adasından kalkan feribotlar ile yapılmaktadır. Yarım saat süren feribot yolculuğunun ardından adaya ulaşabilirsin. Malta küçük bir ülke olduğu için hangi şehirde İngilizce kursu eğitimi görecek olursanız olun çoğu şehre ulaşım oldukça kolay olmaktadır.

Gozo Adasında Ne Yenir?

Gozo Adası Malta Dil Okulları
Gozo Adasında Ne Yenir?

Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehirde balıkçılık her zaman ön plana çıkmıştır. Bu nedenle Malta mutfağı denildiğinde akla ilk gelen balık ve deniz ürünleri olmaktadır. Birbirinden lezzetli mezeler eşliğinde sunulan balığı yedikten sonra mutlaka yöresel tatlıların tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

İtalyan şaraplarının ünü Gozo şarapları içinde söylenebilir. Akdeniz ikliminin tatlandırdığı üzümler ile üretilen şaraplar hem lezzetli hem de kalitelidir.

Gozo Adası Malta Dil Okulları

Gozo adasının çoğunlukla turistlerin uğrak yerleri arasında olması sebebi ile Malta adasına göre fiyatlar biraz daha pahalıdır. Dünyaca ünlü zincir dil okulları fiyatları da bir miktar yüksek olabilir. Ancak çalışarak dil öğrenmek için Malta Gozo adasına gitmek istiyorsanız size oldukça fazla çalışma fırsatı sunulmaktadır.

Öğrenci şehri olmasa da turistik alanların çokluğu sebebi ile çalışma imkanı da çok fazladır. Büyüleyici tarihi dokusunun yanında doğal güzellikleri eşliğinde siz de Malta’da dil eğitimi almak istiyorsanız Gozo adasını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir