Malta'da Saat Kaç?

Malta Saati
Anasayfa > Malta Adası > Malta'da Saat Kaç

Malta'da Saat Kaç?


Malta Saati | Malta'da Saat Kaç? Malta Türkiye arasında kaç saat fark var? Malta'da Saat? Malta Türkiye Saat Farkı

Malta Saati

Malta Adası, Akdeniz ortasında İtalya'nın güneyinde bulunan Sicilya adasının yaklaşık 93 kilometre güneyinde yer almaktadır. Malta Adasının koordinatları; Malta 35 Derece 50 Dakika Kuzey Enlemi, 14 Derece 35 Dakika Doğu Boylamındadır.

Malta saati, GMT saatinden 1 saat ileridir. (GMT +1)

GMT Nedir?

GMT'nin açılım Greenwich Mean Time'dır. Greenwich Ortalam Saati oalrak Türkçe'ye çevirilebilir. Greenwich, Dünya üzerinde 0 Meridiyeninin geçtiği nokta olarak kabul edilir ve Dünya üzerinde de ülkler arası saat farklarıda bu noktaya göre belirlenir.

Türkiye saati, GMT saatininden 2 saat ileridedir.

Malta ile Türkiye Arasındaki Saat Farkı

Malta ile Türkiye arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye Malta'dan Doğuda bulunduğu için Tükiye Malta saatinden 1 saat ileridedir. Ya da Malta Türkiye'den Batıda olduğu için Malta Türkiye saatinden 1 saat geridedir.

Malta'da Saat Kaç?

Malta'da saat kaç sorusuna cevap vermek için GMT saatine 1 saat eklememiz yeterlidir. Ya da Malta saatini bulmak için Türkiye saatinden 1 saat çıkartmak gerekmektedir.

Malta'da Şu An Saat Kaç?

Google'da sayfamızla ilgili en çok yapılan aramalar; "Malta Saati | Malta'da Saat Kaç | Malta Türkiye Saat Farkı | Malta Türkiye'den Neden 1 Saat Geride | Malta Türkiye Arasındaki Satt Farkı | Malta'da Şu An Saat Kaç"

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!