Malta Yaz Okulu Sıkça Sorulan Sorular 2023

Hemen Bilgi İste!

Malta Yaz Okulları - Sıkça Sorulan Sorular

Dilokulumalta.com olarak Malta Yaz okulları hakkında bizlere en çok sorulan soruları derledik. Bu bölümde, Malta Yaz Okulları hakkında öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından bize en çok sorulan soruları ve cevapları bulabilirsiniz. (*son güncelleme: Eylül 2023 )

En Çok Sorulan Sorular

#1 Malta'da çocuğumun eğitim dışında boş vakti olacak mı?

Yaz kampı eğitim programlarında her yaş grubuna uygun hazırlanan aktivite ve gezi programları dahil edilmiştir. Çocuklar Malta'da olduğu sürece okul yetkililerin 7/24 gözetiminde olurlar. Hem okulda, hem aktivitelere, hem de konaklamlarda sürekli gözetim altındadırlar. Çocuklarının güvenliği her zaman önceliklidir ve bu konuda taviz verilmez. Bu yüzden çocuklar eğitim süresince boyunca kendi başına gezemez, kaldıkları konaklamayı terk edemezler.

#2 Malta’ya vardığı zaman havaalanında kim karşılayacak?

Evet, çocuklar uçaktan iner inmez sorumlu olduğu gözetmenler tarafından karşılanacak. Öğrenciler okula ait karşılama ekibi tarafından kalacakları konaklamaya yerleştirilene kadar gözetim altındadırlar.

#3 Malta yaz kampında ders dışı aktiviteler olacak mı?

Malta yaz okullarında çocuklara İngilizce öğretirken birbirinden eğlenceli ve çocukların aktif olarak yer alacağı etkinlikler seçilmiştir. Çocuklar için yüzme, doğa gezileri, kuş parkı gezileri, bowling gibi birbirinden eğlenceli aktiviteler mevcut. Ayrıca programın içerisinde dahil olan aktivitelere ek olarak, dalış, yelken, tenis gibi ekstra seçeneklerde mevcuttur.

#4 Malta yaz okulunda herhangi bir sağlık probleminde nasıl bir hizmet sağlanıyor?

Yurtdışı eğitim danışmanlarımız Malta'ya giden öğrencileri yakından takip etmektedir. Malta dil okulu temsilcileri ile sürekli iletişim halinde olduğumuz için çocuklardan sorumlu olan gözetmen herhangi bir olası olumsuz durumla karşılaştığında bizimle hemen iletişime geçmektedir. Herhangi bir sağlık problemi olduğunda size hemen haber verilecektir.

#5 Acil durum hattınız var mı?

Evet, 7/24 ulaşabileceğiniz acil durum hattımız mevcut. Ayrıca Malta'da ki okulların da 7/24 ulaşabileceğiniz acil durum hattı mevcuttur.

#6 Konaklamada sağlık ekibi var mı?

Öğrencilerin tüm güvenliği ve sağlık durumu Malta'daki okul tarafından organize edilmektedir. Her okulun kendi sağlık ekibi bulunmaktadır. Acil bir durum olduğunda veya doktor ihtiyacında sağlık ekibi öğrencileri anında ulaşmaktadır.

#7 Çocuğum eğer programından erken dönmek isterse para iadesi ihtimali var mı?

Hayır, eğer programı yarıda bırakmak durumunda kalırsanız, ücret iadesi yapılmamaktadır.

#8 Malta’daki tanıdığımız çocuğumuzu alıp hafta sonu gezdirebilir mi?

Hayır, çocuklar yaz kampına girdikten sonra sorumluluk tamamen okula ait olduğu için ailesi izin verse dahi çocuklar yaz okulunun dışına çıkarılması yasaktır.

#9 Malta’ya uçuş süresi nedir?

İstanbul'dan Malta'ya uçuş süresi 2 saat 30 dakikadır. Bu direk uçuş için geçerlidir. Aktarmalı uçuşlarda bu süre 6 saat ve üzerine çıkmaktadır. Aktarmalı uçuş süresinin daha uzun olmasından dolayı direk uçuşları tercih etmenizi öneririz. Direk uçuşları tercih etmek için ise biletinizi gidiş tarihinize göre daha erken bir tarihte almanızı tavsiye ederiz.

#10 Çocuğumuzun konaklamada birlikte kalacağı oda arkadaşını seçme hakkımız var mı?

Konaklama organizasyonu okulun konaklama departmanı tarafından organize edilir. Eğer çocuğunuz bir arkadaşı ile gidecekse kayıt esnasında bunun bilgisini verirseniz çocuklarınız aynı odada kalabilir. Eğer çocuğunuzun odadaki tek Türk olmasını isterseniz bu durumda bazı okullarda haftalık ek bir ücret karşılığı bu garanti edilebilir. Ama bunun dışındaki süreçlerde, çocukların kiminle kalacağı baştan belli olmamaktadır.

#11 Oda temizliği var mı? Varsa nasıl yapılıyor?

Oda temizliği haftada bir kez kat görevlileri tarafından yapılır. Çarşaflar ve havlular değiştirilir. Genelde odaların düzeninden ve temiz tutulmasından öğrenciler sorumludur. 1 haftadan önce bir temizlik ihtiyacı olursa gözetmene bildirilerek oda temizliği yapılabilir.

#12 Malta yaz okulu vize başvurusu nasıl yapılır?

Malta yaz okulu vizeleri, Malta öğrenci vizesi ile aynı işlem prosedürüne sahiptir. Detaylı bilgi için Malta vize başvurusu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

#13 Çocuğumun yeşil pasaportu var. Bu durumda vize almak gerekir mi?

Eğer geçerli bir yeşil pasaporta sahipseniz bu durumda Malta vizesi almanıza gerek yoktur. Yeşil pasaport sahiplerine Malta 180 gün içerisinde 90 gün kalma imkanı vermektedir.

#14 Aile yanı konaklama seçeneğinde, aile ile iletişime geçebilir miyiz?

Aile yanı konaklamalarda ailenin adresi , ilgili kişi ve telefon numarası öğrenciler ve velileri ile paylaşılır. Aile ile istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

#15 Malta’da çocuğumun konaklamasını kendim bulup, sadece dil eğitimi alma şansım var mı?

Bazı dil okullarında çocukların katılabileceği konaklamasız yaz okulu programları bulunur. Bu programlardan birini tercih ederek kendi ayarladığınız konaklamada çocuğunuz ile beraber kalarak yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. Bu durumda, çocuğunuzu yaz okuluna kendiniz götürüp getirmeniz gerekebilir. Daha detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

#16 Malta’da okul-konaklama arasındaki ulaşım nasıl sağlanmaktadır?

Malta yaz okulu programlarında çalıştığımız okulların genel olarak kurs ve konaklaması aynı binada yer almaktadır. Bu sebepten dolayı ekstra bir transfere ihtiyaç bulunmamaktadır.

#17 Yaz okulu programlarında sabah, öğle ve akşam yemeği veriliyor mu?

Yaz okulu programlarında, tüm yemekler eğitim paketinin içerisine dahildir. hatta gezi ve aktivitelerde de yemekler yine programa dahildir.

#18 Çocuğum konaklamaya dönmediği takdirde ben okul tarafından bilgilendirilecek miyim?

Çocuğunuzun konaklamaya dönmeme gibi bir ihtimali bulunmamaktadır. Genelde çalıştığımız tüm okullarda konaklama ve kurs aynı yerde olduğu için gözetim altında tutulurlar. Serbest zamanlarda bile bina dışına çıkmaları genel olarak yasaktır. Sadece 17 - 22 yaş aralığındaki programlarda konaklamaya dönüş için belirlenen bir zaman vardır. Ve yine gözetim altında tutuldukları için anında haberimiz, yani haberiniz olur.

#19 Malta’daki sağlık sigortası neleri kapsıyor?

Çocuklara Malta'ya gitmeden önce ve vize prosedürü gereği yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Bu sigorta, Malta'da iken oluşabilecek tüm acil sağlık sorunları kapsamaktadır. Ancak prosedür, öncelikle sağlık hizmeti ve ilaç ücretlerinin kişi tarafından ödenmesi, alınacak sağlık raporu, reçete ve faturalar ile birlikte Türkiye'ye dönüş yapıldığında sigorta şirketi tarafından iade edilmesi şeklindedir.

#20 Çocuğum uyum sağlayamadığı takdirde nasıl bir yol izlenecek?

Deneyimlerimize göre çocuklar genelde ilk kez evlerinden ayrıldıkları için yaz okulunun ilk günlerde bazı zorluklar yaşayabilirler. Ama dersler ve aktivitelerde eğlenmeye başladıkça bu süreç zamanla geçer. Yinede gözetmenler her bir çocukla birebir ilgilenirler ve iyi vakit geçirmeleri için çalışırlar.

En çok arananlar: malta yaz okulları soruları | malta yaz okulu sorular ve cevaplar | soru ve cevaplarla malta yaz okulları

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!