Yurtdışı Dil Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Yurtdışı Dil Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli; Yurtdışında dil eğitimi almak istediğinize karar verdikten sonra “Kendimi ne şekilde daha iyi geliştirebilirim?”, “Yurtdışında olacağım süre İngilizcemi geliştirmem için yeterli olacak mı?”, “Hiçbir ön hazırlık yapmadan gidersem yine de İngilizce öğrenebilir miyim?”, “Derslerde öğrendiklerim yeterli olacak mı?” gibi sorular aklınıza geliyorsa endişelenmeyin. Dilokulumalta ailesi olarak bizim amacımız, sizin aklınızdaki soruları gidermek ve sizin için en ideal eğitimi hazırlamak.
Öncelikle yurtdışına çıktığınız zaman dilinizi geliştirmenizin en önemli etkeni kesinlikle pratik yapmaktan geçer. Dil bilimcilerin de söylediği gibi, bir dili öğrenmek için en güzel yöntem, o dili kullanmaktır. Yurtdışın da yaşadığınız süre boyunca, yaşantınızı devam ettirebilmeniz için konuşmak zorunda olacağınızdan dolayı dil eğitimi alırken yurtdışını tercih etmek size bu konuda çok önemli bir artı sağlamaktadır.

Yurtdışı Dil Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Peki yurtdışına gitmeden önce ne yapmam gerek diye merak ediyorsanız bizim önerimiz kelime dağarcığınızı geliştirmeniz olur. Örneğin küçük bir not defteri alıp oraya öğrendiğiniz kelimeleri biriktirerek kendinize bir sözlük oluşturabilirsiniz. Hazır bir sözlük almak yerine bu sözlüğü kendiniz hazırlamanız, kelimelerin akılda kalıcılığı arttıracaktır. Kısa süre içerisinde yapmanızda size en fazla fayda sağlayacak çalışma budur.

İngilizce eğitimi alacağınız sürenin sizin için yeterli olup olmaması durumu, sizin yurtdışına çıkmadan önceki dil seviyenize (A1, A2, B1, B2, C1, C2) bağlı olarak değişmektedir.  İngilizce seviyeleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

Süreniz Kısıtlı ise Yoğun Eğitim Alın

Yurtdışına çıkmadan önceki dil seviyeniz ve ulaşmak istediğiniz dil seviyesi, sizin ideal eğitim sürenizi belirleyen etmenlerdir. Eğer vaktiniz kısıtlıysa (örneğin öğrenciyseniz ve sadece tatil sürenizde gidebiliyorsanız veya çalıştığınız yerden kısıtlı bir zaman dilimi için izin alabildiyseniz vb.) genel eğitim yerine yoğun eğitim derslerini seçip, aynı zamanda özel ders alarak da bu açığınızı kapatma olanağınız vardır.

Hem Çalışıp Hem Dil Öğrenin

Malta’da 2018 yılından itibaren öğrencilere çalışma izni verilmeye başlandı. Ve bu durum Malta’ya dil eğitimi için giden öğrencilerin pratik yapıp öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlayacak mükemmel bir fırsat oldu.

Malta’da çalışma izni alabilmeniz için uzun dönem öğrenci olmanız gerekmektedir. Dil seviyenize göre çalışabileceğiniz yerler değişmekte, size uygun ve en faydalı iş bulunmaktadır. Çalışma izni ile ilgili detaylı bilgiye Malta Çalışma İzni yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Seçtiğiniz dil okulunda aldığınız eğitim grammer bilginizle beraber konuşma pratiğini arttırmak üzerine olacaktır. Seçtiğiniz okulun kalitesi de aldığınız eğitimin şekillenmesi açısından çok önemli bir etkendir. Ancak bu konuda hiç şüpheniz olmasın, biz sizin için Malta dil okullarının, bütün artılarını ve eksilerini araştırıyoruz ve sizin önünüze sunuyoruz.

Sonuç olarak dil okulunda öğrendiklerinizi uygulamalı bir şekilde yaşantınızda kullanmayı başarırsanız, her anlamda hayatınız için çok fazla artısı olacak bir deneyim yaşamış olacaksınız. Bu deneyimi yaşamanız için size yardımcı olmamızı isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Malta dil okulu kayıt işlemlerinizi Türkiye Resmi Temsilcisi Dilokulumalta.com üzerinden yapabilirsiniz. %30’a varan indirimler hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

malta dil okulları bilgi al

Faydalı mı?

Yazımız faydalı mı? Eğer faydalı ise aşağıdaki yazılarımızı da beğenebilirsiniz;

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Yurtdışı Dil Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli
Makale
Yurtdışı Dil Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli
Açıklama
Yurtdışı Dil Eğitimi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli; Yurtdışında dil eğitimi almak istediğinize karar verdikten sonraki sorulara cevap verebilmek için bu yazıyı kaleme aldık.
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir