Malta’ya Giderken Valizde Mutlaka Olması Gerekenler

Malta’ya dil okuluna giderken valizinizde mutlaka olması gerekenler yazımız size hayat kurtaracak ipuçları verecek. Valiz hazırlamak çoğu öğrenci için kolay görünse de ilk defa yurtdışına çıkacaklar için bavul hazırlamak biraz yorucu olabilir. Hatta Malta’ya dil okulu için giden öğrenciler ilk defa yurtdışına da çıkmış olacaklarsa onlar için akılda bir sürü soru işareti oluşuyor. Malta’ya giderken valizde mutlaka olması gerekenler ne? Malta’ya giderken bavulumda neler olmalı? Dil okulu için valizime ekstra neler koymalıyım? Malta’ya giderken bavula yemek koymalı mıyım? Malta dil okulu için valizime kıyafet koyarken nelere dikkat etmeliyim? gibi sorular Malta dil okulu öğrencileri tarafından sık sorulan sorular oluyor.

Malta’ya giderken valizde mutlaka olması gerekenler neler olduğunu bilmeden önce bilmeniz gereken önemli birkaç detay var. Bunlardan ilki uçak yolculuğu yapacağınız için götüreceğiniz valizin belirli bir ağırlığı geçmemesi gerekiyor. Bu bilgi biletinizde yazıyor. Bu detaya mutlaka dikkat etmelisin. Bazı havayolu şirketleri birkaç kiloyu tolere edebiliyor. Bazı havayolu şirketleri ekstra ücret alabiliyor. Siz her ihtimale karşı valizinizin uçak biletinde yazan ağırlığa denk gelip gelmediğiniz kontrol edin. Dikkat etmeniz gereken diğer detay ise bavulun hareket kabiliyeti ne kadar kolaysa sizin de hem havaalanında hem de Malta’da dil okuluna giderken rahat bir ulaşım sağlamanıza yardımcı olur. Gelelim Malta’ya giderken bavulunuzda mutlaka olması gerekenlere,

İşte, Malta’ya Giderken Valizde Mutlaka Olması Gerekenler

İşte, Malta’ya Giderken Valizde Mutlaka Olması Gerekenler

Malta’ya dil okulu için gidenlerin ilk önce dikkat etmesi gereken hangi mevsimde gidiyor olacağı ve Malta dil okulu eğitimi kaç hafta süreceği. Kış aylarının ılıman geçtiği Malta’da yaz ayları çok sıcak olabiliyor. Bu yüzden gideceğiniz zaman ve kalacağınız dönem valiz hazırlarken önemli olacak. Malta ‘nın İklimi hakkındaki bu yazımız size yardımcı olacaktır. Olabildiğince gerekli eşyalarınızı götürmeye dikkat edin çünkü dönerken o bavul iki katı olarak geri dönecek.

Kimliğiniz, pasaportunuz, seyahat sigortanız, dil okulundan gelen kayıt evrakları, Malta’da dil eğitimi sonunda ileriye dönük akademik bir programa başvururum diyorsanız, diplomanızı, transkriptiniz gibi belgeleri önceden götürmenizde fayda var.

Sıcak bir ülke olan Malta’ya gideceğiniz için valizinizde kalın kıyafetler götürmenize gerek yok. Olabildiğince ince kıyafetler götürün. İki çift terlik ve doğa yürüyüşü yapacaksanız rahat spor ayakkabı mutlaka götürün.

Güneşe Dikkat

Gün içerisinde fazlasıyla güneşe maruz kalacaksınız o yüzden buradan güneş koruyucu krem götürmenizde fayda var. Malta’ya giderken valizde mutlaka yanık kremi olsun. Malta’da yanık kremi almak için reçete isteniyor o yüzden buradan götürmenizi tavsiye ediyoruz.

Güneş gözlüğü, şapka, plaj havlusu, yüzme kıyafetleri mutlaka götürün. Malta’da dil okulu öğrencilerinin bir numaralı aktivitesi ders dışındaki vakitleri plajda veya havuzda geçirmek. Bu yüzden valizde mutlaka güneş gözlüğü, şapka, plaj havlusu ve yüzme kıyafetleri olsun.

Kış ayları için Malta dil okulu tercih edenler, nadir de olsa yağmur yağdığı ve havanın serinlediğini bilmeliler. Bu yüzden yağmurluk veya şemsiye götürmeleri iyi olur. Kış ayları için de hafif uzun kollu, mevsimlik kıyafetler tercih edebilirler.

Sıcak bir mevsim olduğu için sivrisineklere denk gelmek kaçınılmaz. Bu yüzden sinek ısırıklarına karşı bir krem sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Sinek kovucu sprey ise mükemmel bir rahatlatıcı olacaktır. Bunu Malta’dan da edinebilirsiniz. Valizde fazladan yer kaplamasına gerek yok.

Valize neler koyacağınıza karar vermeden önce Malta hava durumunu kontrol etmenizde fayda var. Telefon, kamera ve laptop götürecek öğrencileri dikkat etmesi en önemli detay Malta’da prizlerin İngiltere’dekilerle aynı olması. Gitmeden kesinlikle valizde priz çevirici olsun.

Düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa yanınızda ilaçlarla beraber reçetenizi de götürmeniz sizin için iyi olacaktır. Acil olarak kullanacaklarınızı el çantanıza alın, diğerlerini bagaj valizine koyabilirsiniz.

Valizde bulundurmanızda mutlaka fayda var dediğimiz diğer eşyalar ise not defteri ve kalemler olabilir. İlk gününüzde Malta dil okulunda yapılacak olan yerleştirme sınavında kurşun kaleme ihtiyacınız olacak.

Yanınızda bulundurmanız gereken bir miktar Euro olması gerekiyor. Bunun dışında her ihtimale karşı mutlaka uluslararası kullanıma açtırılmış bir kredi kartı ve banka kartı bulundurun. Para transferleri için mutlaka hayat kurtaracak. Malta’da nakit paranız olmadığı zaman kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Malta Para Birimi yazımızda Malta’daki bankalar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Malta’ya dil okuluna giderken valizde mutlaka bulundurmanız gerekenler bunlar. Malta’da dil eğitimi düşünenleri bu yazımız heyecanlandırdı mı? Bu yazılara da mutlaka bakın.

Malta Dil Okulu Fiyatları

Malta Dil Okulları

Summary
Malta’ya Giderken Valizde Mutlaka Olması Gerekenler
Makale
Malta’ya Giderken Valizde Mutlaka Olması Gerekenler
Açıklama
Malta'ya Giderken Valizde Mutlaka Olması Gerekenler. Dil okulu için Malta'ya gidecekler valiz hazırlarken mutlaka bu yazımızı mutlaka okumalı.
Yazar
Kurum
dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir