Malta’da Online Vize Uzatma

Malta dil okulları koronavirüse tedbir amaçlı eğitime ara vermesinin ardından Malta’da yaşayan ve vize uzatma işlemleri yapacak öğrenciler için Identity Malta online vize uzatma işlemlerini başlattı. Bulaş riskini azalmak için Malta’da online vize uzatma işlemlerinin başlaması ile yeni yönetmelik yayınlandı. Yönetmeliğin aslını Identity Malta’nın resmi web sitesinden ulaşılabildiği gibi Malta’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ilgilendiren maddeler aşağıda sıralanmıştır;

İşte, Malta’da Online Vize Uzatma İşlemleri

Coronavirus hastalığının (COVID-19) başlamasının ardından Identity Malta Ajansı tarafından yürürlüğe koyulmuştur.

  • Göçmenlerin yüz yüze müşteri hizmetleri servisi koronavirüsten dolayı kesilmiştir. Sorular ve sorgular eresidence.ima@gov.mt adresinden veya +356 2590 4800 numaralı telefondan yapılacak.
  • Geçici izinlerini uzatmakla yükümlü olan adaylar, Identity Malta’yı aramayacak, ancak eresidence.ima@gov.mt üzerinden uzatma talebinde bulunmaları gerekiyor.

Malta’da yaşayan ve resmi çalışma izin olan yabancılar için uzatma işlemi 13 Mart – 31 Mart 2020 tarihleri arasında süresi dolan yabancı çalışanlar, kimliklerini ID  Malta’nın çevrimiçi platformu aracılığıyla işverenleriyle sunmak için işverenleriyle gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Identity Malta, çevrimiçi başvuru platformunu kullanmanın mümkün olmadığı durumlarda, başvurunun bizzat yapılmasını kabul edecektir.

  • Yeni Tekli İzin Çevrimiçi Platformunun nasıl kullanılacağı hakkında sorular ve rehberlik için onlinesinglepermit.ima@gov.mt mail atmaları gerekmektedir.
  • AB üyesi olmayan diğer başvuru sahipleri 1 Mart 2020 ve 31 Mart 2020 tarihleri arasında çalışma dışındaki amaçlarla vize veya oturma izni başvurusu yapmak isteyen diğer ülke vatandaşları;
    • 1 Nisan 2020’den önce veya 14 gün öncesinden itibaren ID Malta şubesini ziyaret etmemelidir.
  • Malta’ya giriş tarihi 31 Mart’ta Malta’ya gelen üçüncü ülke vatandaşları, 15 Nisan 2020’den önce Identity Malta’nın şubesini ziyaret etmemelidir.

31 Mart 2020’de herhangi bir zamanda Malta’da kalma izni olan/izin verilen diğer ülke vatandaşlarının 1 Nisan 2020’den sonra vize veya oturma izni başvurusu yapmasına izin verilecektir.

Vize veya oturma izni için başvurmak istemeyen diğer üçüncü ülke vatandaşları, kalma izninin sona ermesinden hemen sonra Malta bölgesinden ayrılmaları gerekmektedir.

Malta’daki Koronavirüs Süreci Güncel Haberleri İçin

Summary
Malta'da Online Vize Uzatma
Makale
Malta'da Online Vize Uzatma
Açıklama
Malta dil okulları koronavirüse tedbir amaçlı eğitime ara vermesinin ardından Malta'da yaşayan ve vize uzatma işlemleri yapacak öğrenciler için Identity Malta online vize uzatma işlemlerini başlattı.
Yazar
Kurum
dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir