Malta’da IELTS TOEFL Eğitimi

Dünyaca yaygın olarak kabul gören İngilizce yeterlilik sınavlarının en başında IELTS ve TOEFL gelmektedir. İster kariyerinizin başlangıcında isterseniz de üniversite eğitiminizin başında olun özellikle uluslararası fırsatları yakalayabilmek adına bu testlerden başarılı puan almanız önemlidir. Peki, Malta’da IELTS TOEFL eğitimi var mı, bu eğitimler ne kadar sürüyor?

MALTA’da IELTS TOEFL eğitimi Var mı?

Dünyaca ünlü Malta dil okulları tarafından hem IELTS hem de TOEFL kursları düzenlenmektedir. Bu kursları tamamlayarak sınava giren öğrencilerin elde ettiği başarı puanları ise dünya tarafından kabul edilmektedir. Özellikle, Amerika ya da İngiltere de üniversite okuma, yüksek lisans yapma ya da akademisyen olarak görev almayı amaçlıyorsanız bu sınavları başarı ile tamamlamanız önemlidir.

Malta’da IELTS Eğitimi

lELTS Reading de 8 almak için 8 yöntem
Malta’da IELTS Eğitimi

MALTA’da IELTS eğitimi mevcuttur. Peki ama nedir bu kurslar merak ediyorsanız hemen açıklayalım. IELTS nedir sorusunu yanıtlayacak olursak International English Language Testing System kelimelerinin baş harflerinden oluşan IELTS, uluslararası İngilizce test sistemi olarak Türkçeye çevrilebilir. Anadili veya eğitim dili İngilizce olan ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada gibi pek çok ülke tarafından IELTS sonuçları dikkate alınarak hem kariyer hem de eğitim programlarına dahil edilmesine olanak verilmektedir.

Üniversite eğitimi için yurtdışı planlıyorsanız ya da yüksek lisans eğitiminizi IELTS sınavından başarılı bir puan almanız ve bu test ile belgelemeniz istenmektedir. Bu nedenle de en iyi İngilizce dil eğitimi verem Malta’da IELTS TOEFL eğitimi de verilmektedir.

Malta’da TOEFL Eğitimi

Malta’da TOEFL Eğitimi
Malta’da TOEFL Eğitimi

Test of English as a foreign language kelimelerinin baş harflerini oluşturan TOEFL sınavı da İngilizce yeterlilik seviyesinin ölçülmesi amacı ile yapılan uluslararası geçerliliği olan bir testtir. Özellikle akademik seviye de İngilizce dili becerilerinin ölçülmesi amaçlanmaktadır.

Malta’da IELTS TOEFL eğitimi hemen hemen bütün dil okulları tarafından verilen bir eğitimdir. Normal İngilizce kurslarına nazaran daha az kişiden oluşan sınıflarda ve yoğunlaştırılmış dil eğitimi uygulanmaktadır. Bu kursa katılan kişilerin belirli seviyede İngilizce dil bilgisi mevcut olup sınava hazırlık amacı ile katılım sağlanmaktadır.

Malta dil okulları tarafından verilen IELTS TOEFL eğitimi toplam 30 ders saatini kapsayacak şekilde düzenlenmekte olup bu kursa katılacak olan kişilerin B2 ile C2 seviyesinde İngilizce yeterliliğe sahip olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir