Malta’da Dil Eğitimi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Malta’da İngilizce dil eğitimi almadan önce bilmeniz gerekenleri ‘Malta’da Dil Eğitimi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler’ yazımızda derledik. Malta turist çeken bir ülke olduğu kadar ana dili İngilizce olmasından dolayı İngilizce dil eğitimi için de öğrenci çekmektedir. Malta’ya gitmeden Malta’da dil eğitimi hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler yazımızı okumalısınız.

malta'da dil eğitimi hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler

Yurtdışında dil eğitimi alınacak en iyi ülkeler arasında olan Malta (Detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz) Türkiye’ye yakınlığı ve uzun süreli dil eğitimlerinde verdiği uygun fiyat teklifleri için Türk öğrenciler tarafından tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor.

Malta üzerindeki İngiltere etkisi burada dili, hayatı, kültürü üzerinde doğrudan değişime uğratmıştır. Trafik soldan ilerler, İngilizce anadildir gibi. Gitmeden önce hava durumuna mutlaka bakılmalı ve sıcak mevsim için hazırlıklı gidilmeli. Terlik, güneş kremi bolca götürün. Yanıklar için krem ya da ilaç götürecekseniz her ihtimale karşı reçetenizi yanında bulundurun. Malta’da eczaneden krem alırken mutlaka reçete isteniyor.

Malta’da Dil Eğitimi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler şöyle;

Malta Schengen bölgesinde Malta vizesiyle tüm Avrupa ülkeleri gezilebilir. 90 güne kadar Schengen vizesi veriliyor, 90 günlükten fazla İngilizce dil eğitimi programları için Malta Öğrenci Vizesi veriliyor ve çoklu giriş hakkı olmakta. Vizeler VFS şirketi aracılığıyla alınıyor.

Malta'da Dil Eğitimi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler - 1

Malta’da dil eğitimi anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından ders alacaksınız ve bir şey konuşmak için İngilizcenizi zorlamak sizi motive edecektir.

Malta’da 50’nin üzerinde Malta dil okulu var. Gitmeden önce mutlaka araştırmalısınız, eğitim danışmanınız bu konuda önemli rol oynuyor.

Bilmeniz gereken en önemli bilgi de Malta’da dil eğitimi alırken %80 devam sınırı var devamsızlık sonucu okuldan atılıyor hatta sınır dışı ediliyorlar. Bu bilgi, Maltada dil eğitimi hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler arasında en önemlisi.

Malta’ya İngilizce eğitimi için gittiğinizde Malta dil okullarının hepsi ders materyalleri veriyor, herhangi bir kitap almanıza gerek kalmıyor.

Elbette Malta dil okulları şahane, şehir mükemmel ama Malta’ya gidince Avrupa ülkeleri kesin gezilir. Önce Malta’da gezilecek yerler listesi yapın daha sonra o listeyi mutlaka yanınızda götürün.  Avrupa’da seyahat planları yapmak için ucuza biletleri de önceden almanızı tavsiye ederiz. Haftasonu dil okullarında ders olmadığı için ikişer günlük Avrupa ülkelerine gidilebilir.

Malta’ya sadece derste İngilizce öğrenmek için gitmiyorlar. Birebir İngilizce programlarından TOEFL-IELTS gibi sınavlara yönelik dil programları var.

Yeşil pasaport sahipleri vize için beklemesine gerek kalmıyor hemen kayıt yaptırıp gidebiliyorlar.

%30’a varan avantajlı Malta dil okulları fırsatların hakkında bilgi almak için bu formu doldurun iletişime geçelim.

 

[siteorigin_widget class=”DWQA_Widgets_Latest_Question”][/siteorigin_widget]
Summary
Malta'da Dil Eğitimi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
Makale
Malta'da Dil Eğitimi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
Açıklama
Maltada dil eğitimi için kayıt yapırmadan önce Malta'da dil eğitimi hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler bu yazıda. Dil eğitimi için Malta'daki olanaklar.
Yazar
Kurum
dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir