Malta Yaz Okulu İçin Ne Zaman Kayıt Yapılmalıdır?

Malta yaz okulu kayıtları için 1 Haziran itibari ile vize başvuruları açıldığından tüm öğrenciler kayıt programlarını merak etmektedirler. Malta dil okulları, güneşi ve kumu ile ünlüdür. Her yıl yabancı turist ağırlayan Malta Adası Cumhuriyeti hem tatil için hem de dil eğitimleri için fazlasıyla rağbet görmektedir.

Diğer dil okullarının bulunduğu ülkeler öğrenci vizelerinde hem çok büyük sorunlar çıkartırken hem de dil okullarının fiyatları da aşırı fazladır. Ancak Malta Adası hem uygun yaşam koşulları hem de ülkede öğrencilere sundukları imkân ve dil okulu başarıları sayesinde öğrencilerden fazlasıyla ilgi görmektedirler. Her yıl 30’u aşkın dil okulu 30 bini aşkın öğrenciye eğitim vermektedir.

Malta Yaz Okulu 2023 Kayıtları

Malta Yaz Okulu 2021 Kayıtları
Malta Dil Okulu 2023 Kayıtları

Malta Adası tıpkı diğer her ülkede olduğu gibi salgın sebebiyle yüz yüze eğitimlere ara vermişti. Ancak yapılan yeni duyurulara göre 1 Haziran itibari ile vize başvuruları başladığına göre eğitimlere kayıtlarda başlamıştır. Normalde vize işlemi 6-8 hafta sürüyor iken vize başvurularının geç başlaması sebebiyle vize kabullerinin iki hafta gibi kısa sürelerde onaylanması beklenmektedir.

Temmuz sonuna kadar başvurular alınacağı için acele etmenizde fayda vardır. Çünkü şu an için dil okulları zamlanmamış tarifeleri uygulamaktadır.  Ama Amerika ve İngiltere gibi ülkelerin yeni vize prosedürlerine göre vize alma olasılığı düşeceği için Malta Adası Cumhuriyeti iki kat fazla tercih edilecektir. Bu da otomatikman dil okullarının fiyatlarına yansıtılacaktır.

Peki, vize işlemleri kaç gündür? Malta yaz okulu için diye merak ediyorsanız eğer 90 güne kadar almak istediğiniz eğitimler için turist vizesi alma hakkınız vardır. Ama 90 günden fazla sürecek bir eğitim almayı planlıyorsanız öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Malta dil eğitimi için elinizi çabuk tutmalı ve kontenjanlar dolmadan kayıt fırsatlarını yakalamalısınız.

Ayrıca salgın sürecini en hafif atlatan AB ülkelerinin başında yer almaktadır. Malta Adası Cumhuriyeti sürü bağışıklığı kazandığı için açık ortamlarda maske kuralını kaldırmıştır. Aşılama ise halkının %75’ine uygulanmıştır. Eğer siz de Malta yaz okulu kaydı yaptırıp dil öğrenmek istiyorsanız erken kayıt avantajlarından yararlanmak için hemen vize başvurusu yapmalı ve dil okulunu seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir