Malta Vizesinde Yeni Dönem

Malta Vizesinde Yeni Dönem

Dilokulumalta.com olarak vize merkezinin açıklamış olduğu yeni kararı sizlere bildirmek istedik. Bildiğiniz üzere Malta 7 Temmuz’dan itibaren öğrencilere kapılarını açtı ve 1 Eylül itibari ile de öğrenci vize başvurularını kabul etmeye başladı. Fakat Malta’ya gidecek olan Öğrencilerin en az 13 haftalık dil okulu eğitimi programına katılmaları gerektiğini de bildirmişlerdi.

Dil eğitimi için Malta’ya gitmek isteyen öğrenciler evraklarını gitmek istedikleri okula gönderip ardından 5-6 hafta süren vize sonuçlanma sürecini beklemekteydi.

Malta Vizesinde Yeni Dönem – En az 13 Haftalık dil okulu

Bugün itibari ile Malta yine en az 13 haftalık Malta dil okulu programına gidecek olan öğrencilerin başvurularını değerlendirmeye alıyor. 13 haftadan daha uzun süre için ise ilk etapta vize vermiyor.

Vize merkezi daha uzun süre için kayıt olan öğrencilerin 13 haftalık vize ile Malta’ya gitmeleri gerektiğini ve ilk 6 haftaları dolduktan sonra Malta’da vize uzatma işlemini yapmaları gerektiğini belirtti. Bu da öğrencilerin 13 haftalık vize başvurularını yaparken ödedikleri vize ücretinin dışında Malta’da ilaveten 70 euro vize uzatma ücreti ödeyecekleri anlamına geliyor.

DilokuluMalta.com olarak öğrencilerimizin kaydını yine 13 haftanın üzerinde yapabiliyoruz fakat vize merkezinin de belirttiği gibi 6 haftaları dolduktan sonra vize uzatımına başvurmaları gerekir. Başvurunun ardından yaptıkları vize uzatım işleminin sonuçlanmasını beklerler. Diğer bir konu ise asgari uzatım süresinin 8 hafta olması. Yani bu da demek oluyor ki öğrenci 13 haftalık dil eğitimi programına gittiğinde ilk 6 haftası dolduktan sonra vize uzatımı yapmak isterse en az 8 haftalık uzatım olacak şekilde başvuru yapmalıdır. 8 haftanın üzerinde de istediği hafta sayısı kadar uzatım işlemi gerçekleştirebilir.

Malta’da bulunan bazı seçkin okullar asgari uzatım süresinin 8 hafta olmasıyla alakalı Malta Konsolosluğu’na itirazda bulunacaklarını bildirdiler. Okullar konuyla ilgili gerekli itirazlarını yapıp olumlu veya olumsuz bir sonuç aldıklarında Dil Okulu Malta ekibi olarak bu gelişmeleri takip edip herhangi bir değişiklikte sizleri tekrardan bilgilendireceğiz.

Summary
Makale
Malta Vizesinde Yeni Dönem
Yazar
Kurum
Dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir