Malta Nerede ve Malta’da Ne Yapılır?

İngilizce öğrenmek istiyorsanız son zamanlarda dikkat çeken Malta dil okulları ile ülkeye gidebilirsiniz. İngiltere gibi ülkelere kıyasla Malta’ da daha uygun fiyatlı kurs bulmanız mümkündür. Bu şekilde hem İngilizce öğrenip hem de farklı bir kültürde yaşamanın tecrübesine sahip olabilirsiniz. Peki, Malta’da ne yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmenizi öneririz.

Malta’da kiralık ev bulmak çok zor ve masraflıdır. Bu nedenle Malta dil okulu fiyat seçenekleri konaklama dahil olduğu için oldukça cazip ve avantajlıdır. Bu fırsatı değerlendirerek sizde yurtdışında dil eğitimi alabilirsiniz.

Malta Nerededir?

Malta’da ne yapılır sorusunun yanıtını vermeden önce dilerseniz Malta hakkında ufak bilgiler verelim. Bir Güney Avrupa ülkesi olan Malta, Akdeniz’in ortasında yer alır ve bir ada ülkesidir. Başkenti Valletta’dır. Kuzeyinde İtalya bulunurken Tunus ve Libya’nın da komşusudur.

Yüzölçümü bakımından en küçük ülkeler arasında yer alır. Dört mevsim ılıman bir iklime sahiptir. Yedi bin yıllık bir tarihi zenginliğe sahiptir ve eski dönemlerden beri çok çeşitli kültürlere kucak açmıştır.

Malta İsmi Nereden Gelir?

Malta isminin Yunanca bal tatlısı anlamına gelen melita sözcüğünden geldiği varsayılmaktadır. Bunun nedeni adada çok sayıda yaşayan arılara bağlanmaktadır. Bir diğer iddia ise Fenikelilerin dilinde cennet anlamına gelen maleth sözcüğünden geldiğidir.

Malta’nın resmi dilleri Maltaca ve uzun yıllar İngilizlerin sömürgesi altında kalmasından dolayı İngilizcedir. Bu nedenle yurtdışı dil eğitimi için Malta hem eğitim kalitesi hem de pratik yapma açısından avantajlıdır.

Malta’da Ne Yapılır?

Malta'da Ne Yapılır?

Malta’da Ne Yapılır?Dil okulları açısından zengin olan Malta’da öğrenci ve turistler yoğun olarak bulunmaktadır.  Malta adası dört mevsim uygun hava koşullarına sahip olduğu için tatil yapmak ve turistlik gezilere katılmak için çok elverişli bir ülkedir. Üstelik tarihi zenginliği de mutlaka görülmeye değerdir.

Peki, Malta’da ne yapılır yanıtını vermek gerekirse turizm şirketlerinden turistlik geziler için bütçenize göre uygun fiyatlardan tur paketleri satın alabilirsiniz. Böylece alışveriş için fazladan para ayırıp istediğiniz kadar kıyafet, hediyelik ve hatıra eşyaları alabilirsiniz.

Malta’ya Nasıl Gidilir?

Küçük bir ada ülkesi olan Malta’ya en kısa şekilde hava yolları aracılığı ile İstanbul’dan yaklaşık iki buçuk saatte doğrudan gidebilirsiniz. Uçak biletleri genel olarak pahalı olduğundan hava yolu şirketlerinin belli dönemlerde yaptıkları indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yeterli vaktiniz varsa Avrupa hava yolu şirketleriyle daha düşük bilet fiyatları ile  aktarma yaparak gitmeniz mümkündür.

Önce İtalya’ya gidip oradan feribotla Malta’ya geçmek mümkündür. Eğer uzunca bir süre deniz yolculuğu yapmak isterseniz Salerno ve Genoa’ dan gemiyle Tunus tarafından geçip Malta’ya ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir