Malta İş İlanları ve İş Bulma Rehberi

Malta dil okulları vasıtası ile uzun süreli dil eğitimi almak için gidecek olan öğrencilere çalışma izni de verilmektedir. Malta da iş bulma ve çalışma olanağına da sahip olarak hem çalışıp hem de dil eğitimi alabilirsiniz. Peki, Malta iş ilanları nereden bulunur huşunda iş bulma rehberi hazırladık

Malta İş Bulma Rehberi

Malta da iş bulmak ve çalışmak istiyorsanız iş ilanlarını yakından takip etmeniz gerekmektedir. Malta iş ilanıı aracılığı ile bulacağınız işlere şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Malta da iş başvurusu yapabilmeniz ve başarılı olmanız için hazırladığımız iş bulma rehberimizde neler var?

İngilizce CV

Malta iş başvurusu yapabilmek için İngilizce CV sahibi olmanız önemlidir. İngilizce özgeçmişiniz içerisinde eğitimleriniz, sertifikalarınız ve deneyimleriniz mutlaka yer almalıdır. Ayrıca size ulaşılabilmesi için mutlaka adres ve telefon numaralarınızın güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Malta İş İlanları
Malta İş İlanları

Malta İş Başvurusu

Her ülkede olduğu gibi iş başvuruları için farklı yöntemler mevcuttur. Bazı iş ilanları için şahsen gidip başvuru yapmanız ve İngilizce CV’ nizi bırakmanız yeterli olmaktadır. Ancak bazı firmalar ise internet üzerinden başvuru kabul etmektedir. Bu nedenle doğru kanallar üzerinden iş başvurusu yaptığınıza emin olmalısınız.

İngilizce Seviyesi

Malta iş ilanında özellikle belirtmese dahi ana dil İngilizce olması sebebi ile B1 seviyesinde bir İngilizce dil bilgisine hakim olmanız yeterli olmaktadır.  Başvuru yapacağınız pozisyonun ihtiyaç duyacağı İngilizce konuşma ve yazma seviyesine hakim olduğunuzdan emin olmanızı öneririz.

Malta İş İlanları

Malta da iş bulmak için çeşitli imkanlar mevcuttur. Yerel gazeteler üzerinden verilen iş ilanları, işletmelerde asılı olan duyurular, internet iş ilanları sayfaları dışında Malta dil okulları panolarında asılı iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz.

En düşük pozisyondan en yüksek pozisyona kadar çeşitli iş olanakları mevcuttur. Malta online iş arama siteleri size oldukça çeşitli iş fırsatları sunacaktır. Malta iş ilanları yer alan siteler;

Malta’da iş arayanlar için en fazla iş seçeneği sunan sitelerden birisi olan https://jobsinmalta.com da eminiz size uygun bir iş bulabilirsiniz.

Dünyaca ünlü kariyer sitesinin Malta sitesi https://www.careerjet.com.mt de her pozisyona uygun iş ilanı mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir