Malta İngilizce Kursu İçin Giden Öğrenciler Çalışabilir Mi? Ne İş Yapabilirler?

Malta İngilizce kursu,  Türklerin dil eğitimi için tercih ettikleri ilk yerlerden birisidir. Dil eğitimleri ile ünlü olan Akdeniz’in en büyük adasıdır. Harika iklimi ve Türkiye’ye en yakın ana dili İngilizce olan Malta Adası, Türkler tarafından her yıl eğitim için tercih edilmektedir.

Her yaştan her seviyeden dil öğrenmek için gidecek öğrenci adayları, hem dil öğrenebilmek için hem de çalışarak pratik yapabilmek adına çalışma izni olup olmadığını ve nasıl alabileceklerini merak etmektedirler.

Malta’da Dil Eğitimi? Malta İngilizce Kursu

Malta İngilizce Kursu İçin Giden Öğrenciler Çalışabilir Mi? Ne İş Yapabilirler?

Malta İngilizce kursu her yıl kaliteli sunduğu dil eğitimleri ile dünyanın her tarafından öğrenci ağırlamaktadır. Dünyanın en güvenli 10 ülkesinden birisi sayılan malta, kaliteli eğitmenleri ile verdiği derslerle ününe ün katmıştır. Öğrenciler hem dillerini geliştirebilmek adına hem de adanın güzelliklerinden yararlanmak için ve çeşitli aktivitelerin  tadına varabilmek için (barbekü partisi, Latin dansı, Paceville’de eğlence gibi bir dolu eğlence) Malta Adasını tercih etmektedirler.

Malta dil okulları verdikleri eğitimler ile kalitesini ve farkını ortaya koydukları için ve ekonomik açıdan da diğer ülkelere nazaran daha iyi yaşam koşulları sunması sayesinde tercih listelerinin başında yer almaktadır. Gelen öğrencilere kalacak yer ve çalışabilmeleri için destek olmaları sebebiyle öğrencilerin göz bebeği haline dönüşmüştür.

Malta’da Öğrenci Çalışma İzni

Malta İngilizce Kursu İçin Giden Öğrenciler Çalışabilir Mi? Ne İş Yapabilirler?

Malta İngilizce kursu ile öğrenci vizesi almış iseniz çalışma iznine başvurma şansınız doğmaktadır. 2018 yılından bu yana Malta’ya eğitim için gelen her bireyin çalışma izni alabilmesi artık mümkündür.  Ancak çalışma izni alabilmek için 90 günlük Malta da yaşama şartı aranmaktadır. Çalışma izni ile 91. Gün çalışmaya başlayabiliyorsunuz.

Malta da tüm dünyaya hizmet veren internet siteleri ve oteller bulunmaktadır. Bu işletmelerde çalışabilmek için Türkçe bilmek zorunludur. Bunun dışında kafeler de ve restoranlarda da çalışabilme şansınız bulunmaktadır. Öğrenci çalıştıran iş yerlerine vergi muafiyeti verildiği için iş bulmakta zorlanmayacağınız bir yerdir.

Eğer 90 günlük bir vizeniz varsa dil okulu ile eğitiminizi uzatarak tekrar vize alma hakkına sahip olabilmektesiniz. Malta İngilizce kursu sayesinde aldığınız vize ve çalışma izni öğrencilik döneminizde geçerlidir. Eğer eğitimlerinize ara verir ya da devamsızlık yaparsanız çalışma izniniz ve vizeniz iptal edilmektedir. Derslerinize en az %80 katılım sağlamak zorundasınız. Ayrıca çalışma saatiniz 20 saati geçemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir