Malta Hamburgeri McFTIRA Lezzeti Şahane!

Malta’nın kendine has lezzeti ile hazırlanan Malta hamburgeri McFTIRA, Malta dil okulları aracılığı ile gelen öğrenciler tarafından çok sevilmektedir. Merak edenler için Malta’ya özgü yemekler arasında yer alan bu fast food çeşidi hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Malta Hamburgeri McFTIRA nedir?

Baconlu, Tavuklu, Keçi peynirli çeşitleri ile ün salan Malta Hamburgeri temelde bizim bildiğimiz hamburgerlere benziyor. İç malzeme çeşitliği olarak alternatifleri bulunan McFTIRA’nın diğer hamburgerlerden farkı ekmeği olmaktadır. Standart hamburger ekmeği kullanılmak yerine Ftira isimli yerel ekmek kullanılmaktadır.

McFTIRA Nerede Yenir?

Malta dil okulları vasıtası ile bu ülkeye seyahat ederek eğitim süresince ülkede kalanlar için değişik bir lezzet sunan McDonalds Malta şubelerinde McFTIRA yeme imkanınız bulunmaktadır. Dil eğitimi sonrasında ya da hafta sonu gezmelerinizde acıkan karınları doyurmak için hafif ve lezzetli seçenekler sunan McDonalds Malta hamburgeri McFTIRA keşfi ile gönülleri fethetmiş diyebiliriz.

McFTIRA Çeşitleri Nelerdir?

Malta Hamburgeri McFTIRA

MacDonalds da satışa sunulan McFTIRA  3 farklı içeriğe sahip olarak menülerde yer bulmaktadır. Malta dil eğitimi için giden öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer buluyor olması bu hamburgere karşı merak uyanmasına sebep olmaktadır. Peki, Malta hamburgeri çeşitleri hakkında sizlere kısa bilgiler verelim mi?

McFTIRA Bacon

Bizim Türk pastırmalarına benzemese de bir çeşit pastırma olarak tanımlanan Bacon ile hazırlanan bu McFTIRA da hamburger köftesi, peynir, domates, marul ve soğan yer alıyor. Bacon sevenler için önerebileceğimiz Malta hamburgeri McFTIRA iyi bir akşam yemeği alternatifi olmaya adaydır.

Keçi Peynirli McFTIRA

McDonalds da yer alan keçi peynirli McFTIRA da hamburger köftesi üzerinde keçi peyniri dilimleri yer almaktadır. Farklı lezzetleri denemeyi sevenler için iyi bir menü seçeneği olan bu McFTIRA yine marul, soğan ve domates eşliğinde sizlere sunulmaktadır.

Tavuklu McFTIRA

McDonalds tavuklu McFTIRA tarifinde tavuktan oluşan hamburger köftesi kullanmayı tercih etmiştir. Tavuk severler için hazırlanan McFTIRA Chicken da 2 dilim peynir yanında domates, soğan ve marul ile süslenmiştir.

Seçiminiz hangi McFTIRA olursa olsun Ftira ekmeği ile hazırlanmış bu Malta hamburgeri McFTIRA lezzetine bayılacağınıza eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir