IELTS Sınavına Malta’da Hazırlanmanız için 5 Neden

Malta dil okulları konusunda diğer ülkelere göre daha etkili İngilizce eğitimi verdiği için Malta Dil Okulu öğrencileri tarafından söylenmekte. Malta dil okulları, genel İngilizce konusunda uzman olduğu kadar diğer İngilizce programlarında da kaliteli İngilizce eğitimi vermektedir. IELTS sınavına Malta’da hazırlanmanız için 5 neden yazımızda Malta dil okullarının sadece genel İngilizce eğitimi için değil her ihtiyaca yönelik özel programlarının olduğunu görecekseniz. IELTS sınavına hazırlanırken Malta’da olmanız için önemli nedenler var. Bilmeniz gerekenler IELTS sınavına Malta’da hazırlanmanız için 5 neden.

ILETS sınavına hazırlananlar ya da hazırlanmayı düşünenler için en iyi yöntem ana dili İngilizce olan bir yerde dil eğitimi programına katılmak. IELTS aşamalarından olan speaking aşaması Türk öğrencilerinin kolaylıkla iyi derece alabildiği bölüm değildir. Etkili bir speaking öğrenmek için en iyi yöntem Malta’da IELTS kursu almak. IELTS sınavına Malta’da hazırlanmanız için 5 neden sıralaması yapmadan IELTS nedir onu açıklayalım,

IELTS Nedir?

IELTS Sınavı (International English Language Testing System) İngiltere, Avusturalya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri yükseköğretim kurumları ve Türkiye´de bazı üniversitelerin hazırlık sınıfından muaf olmak için gerekli olan İngilizce bilgisi ölçmek ve değerlendirmek için yapılan yeterlik sınavıdır.

İki tür IELTS Sınavı bulunmaktadır. Bu sınavlar Akademik IELTS Sınavı ve Genel IELTS Sınavıdır. Yükseköğrenim için geçerli olan Akademik IELTS sınavlarıdır. Yüksek öğrenim kurumlarına kabul edilebilmeniz için genelde kabul edilen not 6.0 ve yukarısıdır. Ancak başvurulan ülke ve yükseköğrenim kurumunun beklentilerine göre bu baraj değişmektedir.

IELTS sınavının geçerlik süresi 2 yıldır; ancak bazı üniversiteler 5 yıla kadar kabul etmektedir. IELTS dört adet dil yeteneğini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) ölçmeyi amaçlar. Test Akademik ve Genel İngilizce düzeylerinde iki farklı şekilde uygulanır.

Dinleme ve konuşma modülleri her iki düzeyde aynı şekilde uygulanırken okuma ve yazma modülleri iki düzeyde farklı formatlarda uygulanır.

Testin süresi toplam 2 saat 45 dk’dır.

-Dinleme (4 bölüm, 40 soru, 30 dk.)

-Genel İngilizce Okuma (3 bölüm,40 soru,60dk.) – Akademik İngilizce Okuma (3 bölüm,40 soru,60 dk.)

-Genel İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,30 dk.) – Akademik İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,60 dk.)

-Konuşma (11-14 dk.)

IELTS Sınavına Malta’da Hazırlanmanız için 5 Neden

Malta’da IELTS kursları, Malta’daki İngilizce kurslarına göre daha küçük gruplarla ve daha yoğun programlardır. IELTS kursu bitiminde isterseniz Malta Chamber of Commerce Enterprise tarafından yapılan IELTS sınavına Malta’da girebilirsiniz. Malta’da yapılan IELTS sınavından alacağınız sonuç tüm dünyada geçerlidir.

IELTS sınavına hazırlanırken Malta’yı tercih etmeniz sizin kaliteli speaking yeteneği kazanmanızı sağlar. Ana dili İngilizce olan bir yerde IELTS sınavına hazırlanırken en iyi yardımcınız İngilizce konuşma olacak. Deneyim öğretmen kadroları da sizi sınava yönelik hazırlayacağı için iyi bir IETLS derecesi hedeflediğinizde Malta dil okulları en ideal seçenek olur. Peki IELTS sınavına Malta’da hazırlanmanız için 5 neden ne?

1.Ana dili İngilizce

IELTS sınavı yurtdışı menşeili bir sınav olduğu için en iyi yer ana dili İngilizce olan bir ülkede IELTS kursu eğitimi almak önemli bir neden. Malta ana dili İngilizce olan bir ülke ve IELTS konusunda size en iyi dereceyi almanız için ideal ülke konumunda.

2.En yakın ülke

Türkiye’den dil okulları için yurtdışına giden öğrencilerin en çok dikkat ettiği konulardan biri de Türkiye’ye yakınlığı. Olası durumda Türkiye’ye gelmeniz ya da çıkmanız için Malta Türkiye’ye çok yakın konumda. İstanbul’dan iki saat sürdüğü için Malta’da IELTS kursu almak yakınlığından dolayı tercih edilmektedir.

3.Deneyimli Eğitim Kadrosu

Malta dil okulları, yıllarca verdiği İngilizce dil eğitimi ile uluslararası İngilizce eğitiminde önemli bir yere sahip. Malta dil okullarında ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından IELTS kursu verilmektedir. Öğrenciler IELTS için hedeflenen dereceye göre belirlenen zamanda hazırlanmış olur. IELTS konusunda hem sınavı yapan hem de sınava hazırlayan eğitimli kadrosu IELTS kursu konusunda Malta IELTS kursları en cazip seçenek oluyor.

4.Speaking

IELTS kursu için öğrencilerin en çok desteğe ihtiyaç duyduğu ve en zorlu aşamalardan birisi olan speaking Malta dil okullarında eğitim aldığınız sürece en iyi şekilde kendinizi geliştirmiş olursunuz. Hem kurs boyunca sosyal hayatta bol bol speaking pratiği yapabilme imkanı bulacağınız için speaking skor’unuz iyi derecede yükselecek. Malta dil okulunda size danışmanlık yapacak olan okul rehberiniz, sizin speaking skorunuzu takip edecek ve en iyi şekilde yönlendirecek.

5.IELTS Başvurma İmkanı

Belirlediğiniz Malta IELTS kursu programında sizin Malta IELTS kursundan aldığınız İngilizce eğitimi bilgileriniz hala sıcakken direk olarak Malta’da IELTS sınavına başvurabilirsiniz. Bu da derece olarak iyi bir puan almanızda doğrudan etkilidir.

Her yıl Türkiye’den binlerce öğrenci Malta’da dil okulu için gidiyor. Herkes için özel program seçenekleriyle uygun fiyatlı Malta IELTS Kursu alabileceğiniz Malta dil okulları için detaylı bilgi almak isterseniz hemen aşağıdaki görsele tıklayın.

 

Summary
IELTS Sınavına Malta’da Hazırlanmanız için 5 Neden
Makale
IELTS Sınavına Malta’da Hazırlanmanız için 5 Neden
Açıklama
IELTS sınavına Malta'da hazırlanmanız için 5 neden. ielts Maltada dil eğitimi almanız için bilmeniz gereken nedenler. Malta dil okullarında IELTS sınavına hazırlanırken en iyi imkanlar sizi bekliyor.
Yazar
Kurum
dilokulumalta.com
Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir