Malta'da TOEFL IBT Kursu

Malta'da TOEFL Hazırlık
Anasayfa > Malta Dil Okulları > Malta'da TOEFL Kursları

Malta'da TOEFL IBT Kursu

Test Of English as a Foreign Language

TOEFL sınavı içerisinde Amerika, İngiltere, Malta, İrlanda, Güney Afrika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda’nın da bulunduğu 130'dan fazla ülkede kabul görmektedir.

TOEFL; Amerikan İngilizcesini etkin olarak kullanabilme ve anlamaya yönelik olarak uygulanan bir sınavdır .

Malta'da TOEFL Kursu

Malta dil okullarında verilen İngilizce kursları ile karşılaştırıldığında TOEFL kursunun farkı sadece TOEFL sınavına hazırlık amacı ile eğitim verilmesidir. TOEFL kurslarında sınıflar küçük gruplardan oluşur ve genel ingilizce kurslarına göre daha yoğun ve sınava yönelik teknik ve detayları içeren konulardan oluşmaktadır.

TOEFL IBT sınavına hazırlık kursları, sınava yönelik bilgilendirmeler, sınav taktikleri, Amerikan İngilizcesini okuma, yazma ve anlama becerilerini geliştirmeye yönelik programlardır.

Kurs programlarının TOEFL baz alınarak hazırlanmasından dolayı, TOEFL programına katılacak öğrencinin İngilizce seviyesinin en az orta seviyede (B1) olması gerekmektedir.

Malta'da TOEFL kurslarına katılabilmeniz için minimum B1 (intermediate - orta) İngilizce seviyesine sahip olmanız gerekmektedir. İngilizce seviyenizi bilmiyorsanız İngilizce seviyeleri hakkında daha detaylı bilgi için Bknz. ingilizce seviyeleri.

TOEFL IBT skorunun gerekli olduğu durumlar :

 • İngilizce bilginizin uluslararası standartlarda kabul görmesini istiyorsanız,
 • Kariyer yolunda uluslar arası geçerliliği olan bir ingilizce yeterlilik belgesini sahip olmak istiyorsanız,
 • Eğitim dili İngilizce olan bir üniversitede okumak istiyorsanız.
 • TOEFL IBT sınavından geçerli bir puan alarak geleceğinize çok daha kolay yön verebilirsiniz.

  Malta dil okullarının uyguladığı TOEFL kursları (TOEFL sınavına hazırlık kursları) birbirinden farklıdır. Bazı okullarda kursun belli başlangıç tarihleri mevcutken, bazı okullarda ise dilediğiniz bir tarihte kursa başlayabilirsiniz ya da, sabah programlarında İngilizce kursunuzu takip ederken, öğleden sonraki programlarda TOEFL Sınavına Hazırlık Kursuna katılabilirsiniz.

  toefl ibt | maltada toefl ibt | maltada toefl ibt kursu | maltada toefl ibt sınavı | maltada toefl ibt kursları | yurtdışı toefl ibt kursları

  Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

  Hemen Bilgi İste!