Malta'da IELTS Kursu

Malta'da IELTS
Anasayfa > Malta Dil Okulları > Mata'da IELTS Kursları

Malta'da IELTS Kursu

International English Language Testing System

malta ielts kursu

Malta'da IELTS Kursu; International English Language Testing System (IELTS), adayların İngilizce yeterliliğini ölçen Türkiye’de bazı okulların hazırlık muafiyet sınavları ve İngiltere, Amerika, Malta, Kanada, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda’daki yüksek öğretim kurumlarına kabul için gerekli olan sınavdır. IELTS’in geçerliliği 2 yıl olmasına rağmen bazı üniversiteler 5 yıla kadar kabul ederler.

IELTS Academic ve General Training olmak üzere iki birimden oluşmaktadır. IELTS Genel sınavı göçmenlik başvuruları için, IELTS akademik sınavı ise eğitim amaçlı başvurularda kullanılır. Sınav başvurusu yaparken bu ayrıntıya dikkat etmek gerekir.

IELTS’in toplam süresi 2 saat 45 dakikadır. Sınav okuma, yazma, konuşma ve dinleme konular üzerine dil yeteneğini ölçer.

IELTS sonucunda adaylar puanlarına göre 1’den 9’a kadar bir sonuç alırlar.

9 : Expert User : Alınabilecek en yüksek sonuçtur. Dil üzerinde tam hakimiyeti gösterir.
8 : Very Good User : Yüzeysel hatalar dışında kişinin dil hakimiyeti iyi düzeydedir.
7 : Good User : Kişinin dil hakimiyeti, bazı durumlarda oluşabilecek hatalar dışında iyi düzeydedir.
6 : Competent User : Bazı durumlarda çeşitli yanlış anlamalar ve hatalar görülebilir. Kişi yabancısı olmadığı konularda rahatlıkla konuşabilir, konuyu anlayabilir.
5 : Modest User : Kişi hata yapmaya müsait olmasına rağmen konunun genel hatlarını anlayabilir. Dil üzerinde kısmi hakimiyet söz konusudur.
4 : Limited User : Kişinin uzman olduğu konularda dahi dil hakimiyeti limitli kişi.
3 : Extremely Limited User : Kişi sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade eder. İletişimde zorluk yaşar.
2 : Intermittent User : Kişi acil ihtiyaçlarını karşılayacak kadar dil bilgisine sahiptir. Anlamada zorluk çeker.
1 : Non User : Kişinin dil bilgisi birkaç kelime ile sınırlıdır.

Malta’da IELTS kursları, Malta'daki İngilizce kurslarına göre daha küçük gruplarla ve daha yoğun programlardır. IELTS kursu bitiminde isterseniz Malta Chamber of Commerce Enterprise tarafından yapılan IELTS sınavına Malta'da girebilirsiniz. Malta'da yapılan IELTS sınavından alacağınız sonuç tüm dünyada geçerlidir.

Malta dil okullarında uygulanan IELTS kursları (IELTS sınavına hazırlık kursları) birbirinden farklıdır. Bazı Malta dil okullarında kursun belli başlangıç tarihleri mevcutken, bazı dil okullarında ise dilediğiniz bir tarihte kursa başlayabilirsiniz ya da, sabah kurslarında İngilizce kursunu takip ederken, öğleden sonraki programlarda IELTS kursuna katılabilirsiniz. Türkiye'de yapılan IELTS sınavı ve IELTS kursları için ise önerdiğimiz İngilizce kursu için Bknz. IELTS kursu

Malta'da IELTS kurslarına katılabilmeniz için minimum B1 (intermediate - orta) İngilizce seviyesine sahip olmanız gerekmektedir. İngilizce seviyenizi bilmiyorsanız İngilizce seviyeleri hakkında daha detaylı bilgi için Bknz. ingilizce seviyeleri.

Google'da sayfamızla ilgili en çok yapılan aramalar; "ielts malta | maltada ielts | maltada ielts kursu | maltada ielts sınavı | maltada ielts kursları | yurtdışı ielts kursları"

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!