Malta'da Dil Eğitimi Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular
Anasayfa > Malta Adası > Sorularla Malta

Malta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

malta hakkında sıkça sorulan sorular

Dilokulumalta.com olarak Malta dil okulları hakkında bizlere en çok sorulan soruları derledik.

* Son güncelleme 10/01/2020

Malta, 01.Mayıs.2004 yılında Avrupa Birliği’ne tam üye olmuştur. Bu nedenle Malta’ya Schengen vizesi ile giriş yapılmaktadır. Malta vizesi için gerekli tüm detayları Malta Vizesi sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeşil pasaport ile Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz gitme hakkınız vardır. Bu nedenle Malta’ya da yeşil pasaport ile vizesiz giriş yapabilirsiniz. Yeşil pasaport ile Avrupa Birliğine üye ülkelerde maksimum 90 gün kalabilirsiniz. Bu sebepten dolayı Malta'da eğitim için bir dil okuluna 90 günden fazla süreliğine kayıt olacaksanız;

 • Malta'ya vizesiz gidip, 90 gün bitmeden geçici oturma izni ile okulda bulunacağınız süre kadar kalış sürenizi uzatabilirsiniz.
 • Malta'ya gitmeden önce Malta'da dil eğitimi alacağınız süre kadar Malta vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Malta'da 2018 yılında çıkan çalışma izi yasasına göre, 90 günden az süre ile dil eğitimine kayıt olanlar, Malta'da çalışma izni alamaz. Bu durumda yeşil pasaport sahipleri, Malta'da çalışma izni alabilmek için vize başvurusunda bulunmak zorundadırlar. Çalışma izni talep etmeyen öğrenciler için vize başvurusu yapılmasına gerek yoktur.

Dilokulumalta.com danışmanları tüm vize formlarını sizin adınıza doldurur ve tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza takip eder. Sizin vize başvurunuz için gerekli evrakların tamamı Dilokulumalta.com eğitim danışmanları tarafından size iletilir.

Türkiye'nin neresinde olursanız olun vize başvurunuz için Malta Konsolosluğuna bağlı Malta Vize Başvuru merkezlerine şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Tüm prosedürler, randevular, formlar Dilokulumalta.com'un eğitim danışmanları tarafından yapılır. Malta vize başvurusu esnasında herhangi bir mülakat yoktur. Tüm vize başvurularında schengen vizesi gereği parmak izi alınmakta ve biometrik fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Malta vize başvuru merkezlerinin adres bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

malta vize başvuru merkezleri

Malta’ca ve İngilizce olmak üzere iki resmi dile sahip ülkelerden bir tanesidir. Turizm ülkesi olduğu için İngilizce tüm Malta halkı tarafından tüm malta adasında kullanılmaktadır.

Malta 01 Ocak 2008'de Avrupa Birliğine üye olmuştur. Malta'da 01 Ocak 2008'den itibaren daha önce geçerli olan Malta Lirası yerine Euro kullanılmaktadır.

Malta turistik bir ada ülkesidir.Bir yandan yurtdışında ingilizce kursu alırken diğer yandan tatilini değerlendirmek isteyenler için yaz ayları oldukça uygun bir dönem olmaktadır. Fakat tercihiniz daha ekonomik ve sakin bir ortam ise kış ayları çok daha ekonomik olmaktadır. Malta dil okulları 1 yılı, 3 dönem olarak kategorilendirir:

 • Kış Sezonu (düşük sezon)
 • Bahar Sezonu (orta sezon)
 • Yaz Sezonu (yüksek sezon)

Adından da anlaşıldığı üzere Malta dil okullarında düşük sezon, fiyatların en ucuz olduğu kış dönemini; yüksek sezon ise fiyatların en yüksek olduğu yaz sezonunu belirtmektedir.

Malta Havaalanı’nda sizi, resmi temsilcisi olduğumuz malta dil okullarımızı temsil eden yetkili kişiler karşılayacaktır. Ayrıca Malta havaalanında polis işlemleri ve Havaalanı prosedürleri hakkında gerekli oryantasyon eğitimi Dilokulumalta.com ofislerimizde siz gitmeden verilecektir.

Dilokulumalta.com olarak en çok övündüğümüz yanımız, 7/24 bize ulaşabileceğiniz acil arama hattıdır. Her türlü sorununuzda bizimle iletişime geçebilir, gerekli çözüm ve bilgileri bizden alabilirsiniz. Ayrıca her türlü sorununuzda çalıştığımız malta dil okullarının ilgili departmanlarından sorunlarınızın çözümü için bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bizi aradığınız ve bilgilendirdiğiniz zaman, okulların ilgili departmanlarına sizin adınıza bilgi verilecektir. Bunun yanı sıra her okulun 7/24 ulaşabileceğiniz acil durumlarda iletişime geçebileceğiniz acil durum hatları mevcuttur.

Yurtdışında dil eğitimi alırken aile yanı konaklamaları tercih ederseniz ülkenin kültürünü öğrenme ve daha fazla pratik yapma şansına sahip olursunuz. Bu sebepten dolayı aile yanı konaklamalar diğer konaklamalara göre daha faydalıdır. Fakat rahatlığına biraz daha düşkün kişilerin; okul yurtları ve apart daireleri tercih etmesinde fayda vardır.

Aile yanı konaklamanız Dilokulumalta.com tarafından değiştirilir ve en kısa zamanda size uygun bir aile bulunduğu takdirde yeni ailenizin yanına yerleştirilirsiniz.

Sizin isteğiniz doğrultusunda dilediğiniz kadar kurs sürenizi uzatabilirsiniz, bu konuda bizi bilgilendirdiğiniz zaman kurs sürenizi uzatmanız konusunda Dilokulumalta.com olarak desteğimiz devam edecektir.

Malta’da İngilizce kurslarının başlangıç tarihleri yoktur. İngilizce dil kursları her pazartesi başlamaktadır. Bununla birlikte bazı spesifik programların başlangıç tarihleri değişiklik göstermektedir. Bunlar; Sınavlara hazırlık kursları (TOEFL, IELTS, Cambridge Exam), Malta yaz okulları, Akademik dönem kurslardır.

Malta’da 2 hafta ile 1 yıl arasında istediğiniz süre kadar eğitim alabilirsiniz. 4,8,12 haftalık spesifik programlar yanı sıra 7,9,11 haftalık süreler için de eğitim alabilirsiniz.

 • Kısa süreli kurslar (2 veya 3 hafta)
 • Genel İngilizce Kursları
 • Yoğun İngilizce Kursları
 • Mesleki Dil Kursları
 • Akademik Yıl Kursları
 • Yaz Okulları
 • İş İngilizcesi Kursları
 • Öğretmenler İçin TEFL Kursları
 • Özel Amaçlı Kurslar
 • Sınavlara Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge Exam)

İngilizce öğrenmek, kişilere göre değişiklik gösteren bir konudur o nedenle siz ne kadar çok girişken ve de eğitiminiz konusunda ciddi olursanız İngilizce öğrenmeniz de o kadar etkili, hızlı ve kısa süreli olacaktır. Ortalama olarak en az 6 ay içerisinde intermediate seviyesine ulaşabilirsiniz. Bu konuda bizim tavsiyemiz dersler haricinde günlük ve düzenli olarak tekrar yapılması ve derste öğrenilenlerin o gün içerisinde pratik yaparak pekiştirilmesidir.

Malta dil okullarına kayıt olmak için yaş, mezuniyet ve dil seviyesi zorunluluğu gözetilmez ve dil öğrenmek, kendini geliştirmek isteyen herkes bu programlara katılabilir. Malta dil okullarına kayıt olmak için bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte, genellikle programlar 8 - 13 / 13 - 18 / 18 ve üzeri yaşlar olmak üzere gruplandırılır.

Malta dil kurslarına kayıt işlemlerimiz ve vize süreci toplamda ortalama 3 hafta sürmektedir. Ama yaz aylarındaki yoğunluğu da göz önüne alarak en az 1-2 ay önceden Dilokulumalta.com'a başvuru yapmanız gerekmektedir.

Okul yurtlarında ortak kullanımda olan mutfak ve tüm mutfak gereçleri ve malzemeleri mevcuttur. Ortalama olarak 1 aylık mutfak masrafınız kişiye göre 150 Euro civarındadır. Bu rakam ortalama tavsiye edilen rakam olup kişilerin harcama alışkanlıklarına göre değişebilmektedir. Yurt konaklamayı tercih eden öğrencilerimize, yaşam, yemek, ulaşım, aktivite masrafları içerisinde olmak üzere aylık 500 - 600 Euro arasında bir bütçe önermekteyiz.

Malta’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarımızın hepsi sertifika vermektedir. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz Malta dil okullarımız Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır ve okullar FELTOM (Federation of English Language Teaching Organisations of Malta ) üyesidir. Bunun yanı sıra okulların birçoğu dünya çapında şubeleri olan okullardır. Genellikle birçok dil okulu da İngiltere merkezli okulların şubeleridir ve verdikleri sertifika dünya çapında geçerliliğe sahiptir.

Doğal olarak yurtdışı eğitim firmalarının size önereceği okullara aracı kullanmadan direk olarak kendiniz kayıt yaptırabilirsiniz. Fakat süreç içerisinde hem sizin hem de okulun işlemleri zorlaşacak ve işlemlerinizin uzamasına neden olacaktır. Ayrıca resmi temsilcisi olduğumuz Malta dil okullarına ait bize özel promosyonlarından ve kampanyalarından faydalanamazsınız. Bu nedenle dil okullarına bir yurtdışı eğitim acentesi aracılığı ile kaydolmanız size birçok avantaj sağlayacaktır:

* Profesyonel Destek

Eğer İngilizceniz yeterli değilse ,gitmeyi düşündüğünüz malta dil okulu ile iletişim kurmanız çok zor olacaktır ya da dil okulu ile aranızda yanlış anlamadan kaynaklanan sorunlar doğacaktır. Bu nedenle güvenilir bir yurtdışı eğitim firması ile yurtdışına gitmeye karar verdiyseniz firma, amacınıza ve bütçenize en uygun okulu seçebilir ve böylece yanlış seçimden kaynaklanan sorunları yaşamamış olursunuz. Bunun yanı sıra danışman firmanız, tüm malta dil okulu kayıt işlemlerinizi ve yazışmalarınızı sizin adınıza ücretsiz olarak yapacak ve bu konuda uzman oldukları için işlemleriniz hızlanır ve kayıt aşamanız kolaylaşır.

*Vize İşlemlerinde Kolaylık

Eğitim danışmanınız size uygun bir dil okulu seçip kaydınızı yaptırdıktan sonra en önemli aşama olan vize aşamasında size en etkili yardımı yapacaktır. Çünkü eğitim danışmanları vize konusunda uzman ve deneyimlidirler. Vize başvuru formunun en doğru ve etkin şekilde hazırlanmasını ve vize işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamakla görevlidirler. Dilokulumalta.com, vize işlemlerinizi ilk elden takip eder ve sonuçlandırır. Malta vizesi ile ilgili detaylı bilgileri Malta vizesi sayfamızda bulabilirsiniz.

* Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı

Dilokulumalta.com, öğrencilerin tercihlerine ve bütçesine uygun dil okulu, konaklama ayarlanması ve vize takibi için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu nedenle doğrudan okula başvurmak yerine Dilokulumalta.com'a kaydınızı yaptırdığınız taktirde, hem doğrudan kaydolduğunuzda ödeyeceğiniz miktar dışında hiçbir ek ödeme yapmazsınız, hem de okul kayıt ve vize işlemlerinizi sorunsuz halledebilirsiniz. En önemlisi, yurtdışında eğitiminizi tamamlayana kadar da Dilokulumalta.com’un profesyonel desteğini de almaya devam edersiniz Tabi, birde yılın belli zamanlarında yapılan kampanyalardan faydalanarak, okulların liste fiyatlarının da altındaki eğitim ücretlerinden de faydalanabilirsiniz. Kampanya detayları için lütfen eğitim danışmanınız ile temasa geçiniz.

Okul ücretleri haricinde sadece ulaşım ücretleri size aittir. Bunun haricinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. En ekonomik ulaşım ücretleri için lütfen bir alttaki uçak bileti sorusuna bakınız.

İstediğiniz takdirde, ekonomik uçak bileti için Dilokulumalta.com sizin adınıza ekonomik bilet ayarlayacaktır. En ucuz uçak bileti ücretleri için lütfen Malta Uçak Bileti sayfasına bakınız.

Malta'da dil kursuna başlayacağınız ilk gün, seviye tespit sınavına girersiniz ve sınıfınız, bu sınav sonucunda belli olur. Böylece seviyenize uygun bir kurdan dil eğitimi almaya başlarsınız.

Malta bilindiği üzere turizm cennetidir. Bunun yanı sıra da dünyanın ikinci büyük dil eğitim merkezi olması nedeniyle özellikle yaz sezonunda çok sayıda öğrenci akınına uğramaktadır. Bu sebeple turizm sezonunda part-time çalışabilme olanağı bulabilirsiniz. Kış sezonunda turizm sezonu durağan olduğu için çalışabilme şansınız çok azdır. Malta'da dil kursuna kayıt yaptıran öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Yaz sezonlarında oluşan işgücü eksikliği yüzünden çalışmanızda genel olarak bir sakınca yoktur.

Üniversite öğrencileri Dilokulumalta.com’dan aldıkları kayıt yazısı ile harçsız pasaport alabilirler.

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortasının kapsamlarını ve detaylarını sağlık sigortası sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Bazı konaklamalar okullara yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Bazılarında ise okul servisi okullardan konaklamalara ya da konaklamalardan okullara ücretsiz servis hizmeti vermektedirler. Bunların da olmadığı durumlarda ise Malta’da her güzergah için otobüs bulunmaktadır .Güzergah yerleri ve saatlerini Maltada ulaşım sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi İste!